Propunere "Animal de călărit"

  • Autor subiect DeletedUser22610
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser22610

Guest
Nu stiu ce fel de the west joci tu, in care acel cal cu 338% se face usor.

Costul lui vine undeva pe la 7.8kk.

Si ce spui tu acum ca ma pot deplasa limitat cu acest aest cal care costa aproximativ 8kk mi se pare o prostie, adica ar trebui sa-mi fac 10 cai la cat ma plimb eu pe harta sa ii pot schimba cand raman fara energie.

M-am referit că-l faci prea ușor prin faptul că iți trebuie doar un singur lucru de făcut și acela e ubgradarea calului ... cu ideea asta trebuie să avansezi în nivel, consumabile pentru animal și altele. Și numerele care le-am făcut eu sunt doar un exemplu. Nu judecați după asta.
 

DeletedUser26263

Guest
Și dacă acum e cu ubgrade ce dacă? Eu zic că ar avea loc și acest animal în joc, nu ar încurca cu nimic. Eu nu știu la ce vă plângeți că acum e cu ubgrade și le-ar fi greu sa modifice jocul, doar nu-l faceți voi ubgrade-ul, e problema dezvoltatorilor ... Voi sunteți în stare să nu acceptați o idee bună, care v-ar înfrumuseța jocul pentru că vă preocupă pe voi cum ar putea băga această îmbunătățire în joc ... lăsați treaba asta dezvoltatorilor.

Ubgradarea unui cal și ce am făcut eu aici, e cu totul diferit. Eu nu vă m-ai înțeleg ...

e upgrade.

problema la toate propunerile tale e ca nu accepti si pareri contra. ai impresia ca avem ceva cu tine si ca <<ne plangem>> daca iti criticam ideile sau nu suntem de acord cu ele. :blink:

asta e opinia noastra. fiecare isi bate capul cu ce ai propus tu. unora le place, altora nu. nu iti convin si criticile, nu posta propuneri.
 

DeletedUser22610

Guest
e upgrade.

problema la toate propunerile tale e ca nu accepti si pareri contra. ai impresia ca avem ceva cu tine si ca <<ne plangem>> daca iti criticam ideile sau nu suntem de acord cu ele. :blink:

asta e opinia noastra. fiecare isi bate capul cu ce ai propus tu. unora le place, altora nu. nu iti convin si criticile, nu posta propuneri.

Ți se pare, accept orice părere. E normal să intervin sa explic la cel care dă contra cum stă treaba. Dar tu, tot pe a ta o ți. Am încheiat!
:whistle:
 

DeletedUser16010

Guest
Părerea unui administrator o vreau! :whistle:

@just4fun
Ideea propusa este una foarte interesanta insa nu cred ca va fi implementata tinand cont de faptul ca s-a renuntat la ideea de a adauga in joc "animale"

Ai primit deja o parere, de ce tot mai ceri? :)
 

DeletedUser22610

Guest
@just4fun
Ideea propusa este una foarte interesanta insa nu cred ca va fi implementata tinand cont de faptul ca s-a renuntat la ideea de a adauga in joc "animale"

Ai primit deja o parere, de ce tot mai ceri? :)

Altu vreau ... că sunt mai mulți, dar stau ascunși :))
 

DeletedUser

Guest
'Ideea propusa este una foarte interesanta insa nu cred ca va fi implementata tinand cont de faptul ca s-a renuntat la ideea de a adauga in joc "animale". '

Eu sunt incognito, happy?
 

DeletedUser22610

Guest
ti s-a dat un raspuns de catre CM. ce vrei mai mult? propunerea ta a fost discutata si s-a ajuns la o concluzie. punct.

Da mă da, bine! Hai pa!

'Ideea propusa este una foarte interesanta insa nu cred ca va fi implementata tinand cont de faptul ca s-a renuntat la ideea de a adauga in joc "animale". '

Eu sunt incognito, happy?

Dar a zis 'cred' ... deci, pnm ...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Problema cu propunerea asta e ca schimba foarte mult jocul si au prea putine avantaje. E usor sa spui "vreau ca animalele sa aiba inventar, experienta si energie", dar e greu sa implementezi asa ceva fara sa strici echilibrul jocului.

Pentru un jucator de lvl mare nu ar fi prea multe probleme, dar nu si pentru pentru un jucator care abia a inceput jocul si caruia ii e greu sa stranga 300$ pentru un magar. Pana la lvl 20 e destul de mult, si mai ales la lvl mic e enervant sa astepti mult timp pana cand ajungi de la o munca la alta.

Nu ai spus nici cum functioneaza energia. Cat de repede se consuma ? Cat de repede se incarca ? Daca de exemplu am 4 actiuni in asteptare si dupa a doua munca se consuma energia calului, ce se intampla ? La cele doua ramase voi merge pe jos ?

De aseenea, cresterea energiei in functie de nivel nu mi se pare in regula. Adica, la lvl 10 ai 100 energie si la lvl 11 se dubleaza...

Propunerea asta e interesanta, dar ar complica jocul in mod inutil , in special pentru cei ce nu folosesc premium (bineinteles ca daca s-ar implementa, ar exista si premium pentru a creste energia animalului). Daca singurul avantaj e ca "ingreuneaza jocul într-un mod mai frumos", nu e suficient. :nu::nu:
 

DeletedUser22610

Guest
Problema cu propunerea asta e ca schimba foarte mult jocul si au prea putine avantaje. E usor sa spui "vreau ca animalele sa aiba inventar, experienta si energie", dar e greu sa implementezi asa ceva fara sa strici echilibrul jocului.

Văd că țineți foarte mult la dezvoltatori de ziceți asta, dacă e greu de implementat e problema celor care se ocupă cu asta, nu a jucătorilor. :roll:

Nu ai spus nici cum functioneaza energia. Cat de repede se consuma ? Cat de repede se incarca ? Daca de exemplu am 4 actiuni in asteptare si dupa a doua munca se consuma energia calului, ce se intampla ? La cele doua ramase voi merge pe jos ?

Ba am spus foarte clar, când energia ajunge la 0 viteza va fi echivalentă cu mersul pe jos, chiar dacă ai animalul echipat, până îi crește destul pentru a se deplasa. Energia judeci și tu cum funcționează ... călătorind :hmf:

De aseenea, cresterea energiei in functie de nivel nu mi se pare in regula. Adica, la lvl 10 ai 100 energie si la lvl 11 se dubleaza...

Cred că nu ai citit decât titlul din câte văd ... :nu:
Nivel 1-20 - 100 energie
Nivel 20-30 - 200 energie.

Și știm foarte bine că sunt doar niște cifre ... să zicem ca o să se implementeze, nici 30% nu o sa fie din ce am propus eu, după cum am văzut cu propunerea de acum câțiva ani Miere și Albine.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Ba am spus foarte clar, când energia ajunge la 0 viteza va fi echivalentă cu mersul pe jos, chiar dacă ai animalul echipat, până îi crește destul pentru a se deplasa. Energia judeci și tu cum funcționează ... călătorind :hmf:

Asta ar creea doar probleme. Unii nu pot sau nu vor sa intre in joc decat de cateva ori pe zi ca sa lase niste comenzi. Daca trebuie sa intru din doua in doua ore ca sa schimb un cal obosit cu altul din inventar nu mi se pare in regula.

Cred că nu ai citit decât titlul din câte văd ... :nu:
Nivel 1-20 - 100 energie
Nivel 20-30 - 200 energie.

Am citit, dar nu am putut sa imi aduc aminte exact ce nivele ai ales tu. Daca vrei, ma corectez: "...la lvl 20 ai 100 energie si la lvl 21 se dubleaza... "

Și știm foarte bine că sunt doar niște cifre ... să zicem ca o să se implementeze, nici 30% nu o sa fie din ce am propus eu, după cum am văzut cu propunerea de acum câțiva ani Miere și Albine.
Cred ca si cei de la inno au destule idei pentru joc. De exemplu, dupa cum a zis si just4fun, acum ceva timp era in roadmap introducerea animalelor de companie, dar s-a renuntat la idee. Daca vor sa tina jocul asta in viata trebuie sa implementeze idei care fac jocul mai amuzant, nu "mai dificil intr-un mod mai placut". Dupa cum ai descris-o, cred ca propunerea ta ar incurca mai mult jucatorii decat i-ar ajuta.

PS: Daca tu crezi ca mierea a fost implementata ca urmare a propunerii tale, te cam imbeti cu apa rece. Nu ai inventat tu mierea :ras:
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser25625

Guest
mie imi place tipu' ca se implica si e buna idea mie sincer imi place e asa de misto dar mai are nevoie de timp.
 

DeletedUser22610

Guest
PS: Daca tu crezi ca mierea a fost implementata ca urmare a propunerii tale, te cam imbeti cu apa rece. Nu ai inventat tu mierea :ras:

Ba nu mă :ras::ras::ras: ... am pus-o și pe .net atunci când am făcut-o și mi s-a spus ca a fost trimisă mai departe. :))
Știu că nu îți convine, dar asta e.

Hai mai lăsați-mă că sunteți exagerați ...
 

DeletedUser16010

Guest
E în joc în plm, cum poți să zici așa ceva?!? =)))
Lasă-te te rog frumos, eu am terminat.

Ce om ...

Ii din 2012 propunerea, de atunci s-or bagat westernurile inainte si alte alea, daca era sa o fi trimis mai departe o introduceau in locul retelor trecute(alea cu westerner, etc) :)
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus