Propunere nouă - gara

  • Autor subiect Assasin Recon
  • Data de început

DeletedUser

Guest
Ce ziceţi oameni buni? Am venit cu o propunere nouă. De fapt este o propunere mai veche upgradată. Propun aceasta deoarece am ştiut de la bun început că este o idee foarte bună. Înainte să se gândească cei din WEST TEAM să închidă acest topic să îl citească până la capăt şi sper să îl aprobe.
Nume: Gară
Descriere: Ce ar fi dacă în loc să vă explic mai întâi v-aş arăta nişte imagini. Designul este făcut de mine, i-am ajutat pe cei de la Inno să înţeleagă cam despre ce vorbesc.
http://img145.imageshack.us/i/gara2.png/
Gara se va situa lângă oraş, dar se va accesa separat de el, fiind totuşi o construcţie care aparţine oraşului:
http://img832.imageshack.us/i/gar3.png/
La construcţia oraşului vor apărea 2 secţiuni noi: GARĂ de maxim nivel 1 şi o subsecţiune a gării- trenul de maxim nivel 5. Cu cât creşte mai mult nivelul trenului cu atât are capacitate mai mare de transportat(la nivel 5 maxim 50 de pasgeri) şi are viteză mai mare:
-nivel 1:200%
-nivel 2:300%
-nivel 3:400%
-nivel 4:500%
-nivel 5:600%
Astfel că pasagerii vor ajunge repede la destinaţie şi se vor odihni.
CUM FUNCŢIONEAZĂ? SIMPLU! Priviţi imaginea de mai jos:
http://img571.imageshack.us/i/garado.png/
Vedeţi cât de idiot de necomplicat e?:))(scuzaţi-mă de expresie)
Dai click pe hartă pe gară şi îţi deschide fereastra pe care am arătato eu mai sus. În dreapta sus îţi arată cât timp mai e până la următorul tren. Mai jos selectezi oraşul unde vrei să ajungi şi abia apoi dai cumpără bilet. Un bilet al locuitorului oraşului cu gara costă numai 150$, pe când al unui străin costă 300$. Odată ce ai selectat toate astea îţi va apărea durata de călătorie. O AM uitat să menţionez. Oraşul spre care pleci trebuie să aibă şi el o gară. Mai jos, în funcţie de nivel îţi va apărea viteza de deplasare a trenului, v-am spus, îm funcţie de nivel. După ce a selectat fiecare jucător destinaţia, evident că o să selecteze mai mulţi vor apărea numărul de staţionări până la cea mai îndepărtată destinaţie selectată. Odată ce ai ajuns la destinaţie, vei coborî automat din tren. Pericolul este şi el un factor, deoarece trenul poate deraia sau fi jefuit. Banii de jaf se strâng din cumpărarea biletelor. Mai jos apare butonul "Plănuieşte un jaf". Pentru a plănui un jaf trebuie să ai cel puţin un cal arab 125% viteză şi să fii însoţit de încă doi jucători. Trenul pleacă din gară cu
o viteză de aproximativ 100% după care în următorul minut ajunge la 125% iar în următorul minut la 150% după care apoi sare direct la viteza maximă. Aceasta este ideea mea şi sper ca cei de la Inno să se gândească serios la ea pentru că am muncit mult, am gândit elaborat, e o idee atât de bună şi e păcat să nu se implementeze.
 
Ultima editare de un moderator:

lord ion

West Marshal
si din cit in cit timp pleaca trenul?
oricind accesez gara?
sau trebuie sa astept, nu stiu.. o ora-doua... ai un mers al trenurilor?
ca daca trebuie sa astept, mai bine pun set de indian cu celelalte iteme care imi dau viteza, ma sui pe ala american, si am plecat...
 

DeletedUser

Guest
Trebuie să aştepţi jumătate de oră până vine trenul, el staţionează un minut şi ai plecat. Trebuie să fii la gară pentru a intra în tren sau să cumperi bilet. AM uitat să menţionez că la oraşele 49800 de puncte trenul stă 10 minute. Iţi indică cât mai ai în dreapta sus. Şi da poţi accesa orcând gara.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
E buna ideea,asa nu va mai trebui sa mergem in alte orase pentru a lua obiecte si ne vom deplasa mai usor spre forturi .
Scrie si tu un orar(un mers al trenurilor) si o sa iasa mult mai bine !
:D PRO :D
 

DeletedUser

Guest
-A mai fost propusa si nu mai furati din ideeile altora!
-Cauta GARA DE TREN si vezi acolo propunere frumoasa dar tot nu a fost acceptata deoarece trebuie ceva special si la obiect.
-Recunosc ai poze,ai detaliat dar nu se va accepta.

Imi pare tare rau dar trebuie sa dau CONTRA, daca nu au fost celelalte acceptate nici asta nu va fi.

O zi buna in continuare!


SORRY
 

DeletedUser

Guest
1.PRO!!!
2.Ce mai design facut de tine :D
3.Si daca s-ar accepta ideea,cand pleci cu trenu' sa dai bani,ca iti dai seama ca nu-i gratis,si iti da un "Bilet de tren" putin diferit ca cel de la munca "Contruieste o gara" ...
 

DeletedUser17702

Guest
pro..ar fi bun sa fie o gara..ar fi mai frumos jocul mai real si am economisi timp..:)
 

DeletedUser

Guest
Pro, ar fi mai realist insa trenurile duc doar din oaras in oras? Nu pot duce si la munci sau alti jucatori?Hmmm...
 

DeletedUser

Guest
-A mai fost propusa si nu mai furati din ideeile altora!
-Cauta GARA DE TREN si vezi acolo propunere frumoasa dar tot nu a fost acceptata deoarece trebuie ceva special si la obiect.
-Recunosc ai poze,ai detaliat dar nu se va accepta.

Imi pare tare rau dar trebuie sa dau CONTRA, daca nu au fost celelalte acceptate nici asta nu va fi.

O zi buna in continuare!


SORRY
OMULE,ESTI PROST SAU TE PREFACI?!
A mentionat ca ideea este imbunatatita!S-a si chinuit in pe acele desene,ma rog,nu sunt perfecte,dar efortul merita,chiar si ideea este buna,EU ZIC PRO!!!
In plus,cum a zis lord ion,cu setul de indian,cal american prinzi maxim 520-540 viteza,deci..80-60 in plus.
2.Nu strica muncitorilor.
3.Un motiv de cheltuiala a banilor!
4.NU VAD NICI UN DEFECT!!!PRO 100,01 %
 

DeletedUser

Guest
Pro, ar fi mai realist insa trenurile duc doar din oaras in oras? Nu pot duce si la munci sau alti jucatori?Hmmm...
NU A MENTIONAT,ASTA INSEAMNA CA NU.
Normal,trenurile duc din oras in oras.Pentru ati lua obiectele de pe piata sau alte cele.<3W<3W<3W
 

DeletedUser

Guest
OMULE,ESTI PROST SAU TE PREFACI?!
A mentionat ca ideea este imbunatatita!S-a si chinuit in pe acele desene,ma rog,nu sunt perfecte,dar efortul merita,chiar si ideea este buna,EU ZIC PRO!!!
In plus,cum a zis lord ion,cu setul de indian,cal american prinzi maxim 520-540 viteza,deci..80-60 in plus.
2.Nu strica muncitorilor.
3.Un motiv de cheltuiala a banilor!
4.NU VAD NICI UN DEFECT!!!PRO 100,01 %

OFF:

1.1. Tratati-i pe ceilalti cu respect si mentineti discutiile in limitele bunului simt. Nu uitati ca pe forum sunt membri de varste diferite, a caror experienta de joc difera de la caz la caz, motiv pentru care va rugam sa fiti rabdatori daca uneori sunt puse intrebari care pot parea "stupide" sau "infantile".

1.6. Membrilor forumului le este interzis sa provoace moderatorii sau adminii in mod deliberat. Posturile care au ca scop crearea de conflicte intre jucatori si moderatori vor fi sterse, iar autorii vor fi pedepsiti. De asemenea este interzisa postarea de acuzatii aduse echipei de administrare a forumului si jocului.

Ai grija cu limbajul.

ON:
PRO!
1.Frumos detaliata si are si poze.
2.I-ar ajuta pe cei care se grabesc sa mearga undeva(de obicei la luptele de forturi).
 

DeletedUser

Guest
Nu mai comenta, că şi tu încalci regula 1.5.
PRO, deaorece ar fi foarte util, dar ar trebui modificată şi harta, că doar trenul nu se deplasează pe nisip şi pământ:confused:.

I-am spus eu unui admin sa-i dea cuiva warn sau BAN? Nu, nu cred.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser12402

Guest
Aoleu...Bag 150$ si ajung in 2 secunde dintr-un colt al hartii,in celalaltCONTRA!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Aoleu...Bag 150$ si ajung in 2 secunde dintr-un colt al hartii,in celalaltCONTRA!

Chiar nu stiu ce nu iti convine, ma rog, decizia ta. Dar nu e vorba numai de calatorit... Oricum si cu viteza de 600 ne stiu cum ai putea ajunge in 2 sec, poate in 3 ore... nu sunt sigur
 

DeletedUser

Guest
PRO!

De ce ? Pentru ca au fost trenuri in trecut unde locuitori mergeau dintr-un oras in altul ceea ce nu e rea ideea deloc e foarte bine gandita si mie imi place foarte mult aceasta idee :D
 
Sus