Puncte de munca

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Am o misiune "Vânătoare de criminali (Căutare (partea a doua))" in care zice sa "impart ziare",dar cand intru pe pe harta la jobul cu ziare imi zice ca imi lipeste puncte de munca.
Cum obtin puncte de munca?
 

DeletedUser

Guest
Mie mi-a venit sa mor la aia...

Aici scrie asa:
Puncte de munca: Punctele de indemanare minus dificultate iti arata punctele de munca. Pnetru a munci ai nevoie de cel putin un punct de munca. Cu cat mai multe puncte munca, ci atat mai mare salariul si mai mica primejdia
 

DeletedUser

Guest
Da,cu fiecare lvl ce il cresti primesti 3 atribute si 1 indemanare,dai pe job,vezi ce skilluri iti mai trebe si maresti skillurile alea cu ajutorul punctelor castigate!!
 

DeletedUser

Guest
Deci trebuie sa munces ca sa fac punctele acelea?
Nu stiu daca am sa explic bine.
Cand dai clik pe o munca, in fereastra care se deschide apare mai jos: Puncte de experienţă folosite, sub care ai imaginile aptitudinilor pe care le folosesti la acea munca, si ce valoare le-ai dat tu, ele sunt adunate, si dupa ce randul cu ele se termina ai un patratel cu un "+", care iti arata valoarea lor adunata, apoi un patratel cu un "-", reprezentand dificultatea de munca.

Am facut un SS cu un exemplu:
http://i36.tinypic.com/jrrb5v.jpg

Suma celor din dreptunghiul rosu este reprezentata de patratul inconjurat cu albastru, din acea suma scadem dificultatea (inconjurata cu verde) si obtinem punctele de munca (inconjurate cu galben).
Ceea ce este acoperit cu negru este activitatea mea curenta, care nu va intereseaza.

Cand nu poti face o munca, detaliile vor aparea in genul asta:
http://i35.tinypic.com/rsv9d0.jpg

Dupa cum se observa, dificultatea este mai mare decat suma indemanarilor, deci scaderea: indemanare - dificultate va avea ca rezultat un numar negativ, deci misiunea nu poate fi facuta pana cand suma indemanarilor nu va fi mai mare decat dificultatea.

Dupa cum observi, pentru fiecare misiune sunt folosite 5 indemanari (uneori ele se repeta, in exemplu 2, calarie apare de 2 ori). Trebuie sa maresti acele indemanari care sunt luate in calcul la misiune pana cand suma lor va fi mai mare decat dificultatea.

NOTA: imaginile sunt doar niste exemple.
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus