Razboi între oraşe

  • Autor subiect DeletedUser12289
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser12289

Guest
Nume : Război între oraşe.
Descriere : Acum câteva zile am urmărit un film referitor la vestul sălbatic şi mi-a venit o idee genială:

În vestul sălbatic nu erau doar o adunătura de cete de duelişti şi soldaţi care făceau războaie(în cazul lor dueluri), nu, ceilalţi aveau, de asemenea, aceleasi responsabilităţi.

De aceea m-am gândit la posibilitatea de a se putea face războaie între diferite oraşe, uitaţi cum se va desfăşura:

hbJqL.png


Asta va fi invitaţia, doar întemeietorul oraşului poate să o accepte, de îndată ce o acceptă veţi fi incluşi în război.

Ca să atacaţi un oraş, el trebuie să aibă acordul, un oraş NU poate fi atacat fără acordul celuilalt, atacul unui oras va fi la fel ca cel al unui fort, îndemânarile necesare luptelor pentru oras vor fi:

Ascunderea, ferirea şi rezistenţa în apărare, iar în atac:

Ţintirea, împuşcarea/vigoare şi reflexul în atac.

În luptele pentru oraş se vor putea câstiga:

Experienţa, obiecte(mai rar ca la forturi) şi orasul, în caz ca apărătorul câstigă, ei vor avea două variante: Ori să îi atace pe agresori, ori să facă pace, cu sau fără acordul agresorului.

Vă rog să nu va bateţi joc de munca mea, bafta tuturor. Poate că am mai scăpat câte o diacritică, mă scuzaţi. :D

P.S: Stiu ca a mai fost propusa, dar eu vin cu varianta imbunatatita.

 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser10287

Guest
Intrebare cine accepta invitatia daca intr-un oras sunt mai multi primari?
 

DeletedUser

Guest
Contra-Dezavantaje:

  1. Exista forturi, deci nu prea isi are rostu.
  2. Muncitorii din orasele implicate in razboi ar fi casapiti si mai rau ca acum...
  3. Iti dai seama ca orasele slabe nu vor accepta, iar putine orase vor accepta.
  4. Orasele ale caror intemeietori sunt muncitori ma indoiesc ca vor accepta.
  5. Orasele neterminate si care vor fi in razboi vor ramane fara muncitori, deoarece muncitorii care trebuie sa construiasca nu se avanta in batalii/dueluri.
 

DeletedUser12289

Guest
Contra-Dezavantaje:

  1. Exista forturi, deci nu prea isi are rostu.
  2. Muncitorii din orasele implicate in razboi ar fi casapiti si mai rau ca acum...
  3. Iti dai seama ca orasele slabe nu vor accepta, iar putine orase vor accepta.
  4. Orasele ale caror intemeietori sunt muncitori ma indoiesc ca vor accepta.
  5. Orasele neterminate si care vor fi in razboi vor ramane fara muncitori, deoarece muncitorii care trebuie sa construiasca nu se avanta in batalii/dueluri.

Forturile sunt de 10 ori mai greu de dezvoltat decat orasele, asa ca... Un avantaj ar fii ca nu mai trebuie sa construiesti academii, mergi, cuceresti orasul si il redenumesti asa cum doresti.
Muncitorii? Sincer sa iti spun, ei vor fi chiar foarte avantajati, in plus, nimeni nu se da la orase mici, iar la orasele mari muncitorii sunt foarte putini, asa ca...
Orasele slabe nu vor accepta, si ce? Ataci pe alea mari. Vor accepta tot topul 15, iti garantez.
Sunt foarte putine orase ale caror intemeietori sunt muncitorii, stiu din experienta mea.
Pe orasele neterminate nu le obliga nimeni sa intre in razboi, punct!
 

DeletedUser

Guest
Forturile sunt de 10 ori mai greu de dezvoltat decat orasele, asa ca... Un avantaj ar fii ca nu mai trebuie sa construiesti academii, mergi, cuceresti orasul si il redenumesti asa cum doresti.
Muncitorii? Sincer sa iti spun, ei vor fi chiar foarte avantajati, in plus, nimeni nu se da la orase mici, iar la orasele mari muncitorii sunt foarte putini, asa ca...
Orasele slabe nu vor accepta, si ce? Ataci pe alea mari. Vor accepta tot topul 15, iti garantez.
Sunt foarte putine orase ale caror intemeietori sunt muncitorii, stiu din experienta mea.
Pe orasele neterminate nu le obliga nimeni sa intre in razboi, punct!

Contra, tot contra raman
E mai usor de construit un oras decat de cucerit, nu crezi? La orase nu ai nevoie de produse si se face mai usor...
Enumera-mi 2 avantaje ale muncitorilor care inca nu sunt bine pusi pe dueluri + ca nu au nici un avantaj care sa ii ajute in duel(nici aventurierii nu au, dar aventurierii nu isi pun toate punctele pe construire)
Aha, tot topul 15 va accepta, deci doar cativa jucatori se vor razboii dintre cei 163.697 de jucatori.
 

DeletedUser12289

Guest
Contra, tot contra raman
E mai usor de construit un oras decat de cucerit, nu crezi? La orase nu ai nevoie de produse si se face mai usor...
Enumera-mi 2 avantaje ale muncitorilor care inca nu sunt bine pusi pe dueluri + ca nu au nici un avantaj care sa ii ajute in duel(nici aventurierii nu au, dar aventurierii nu isi pun toate punctele pe construire)
Aha, tot topul 15 va accepta, deci doar cativa jucatori se vor razboii dintre cei 163.697 de jucatori.

Gata, nu mai zic nimic, nu mai am ce sa zic.

Un oras, mai usor de construit decat de cucerit?

E mai usor sa iti ia luni intregi decat cateva minute? Great!
 

DeletedUser

Guest
Gata, nu mai zic nimic, nu mai am ce sa zic.

Un oras, mai usor de construit decat de cucerit?

E mai usor sa iti ia luni intregi decat cateva minute? Great!

Contra din nou-Nu cred ca iti ia cateva minute sa fi bun la dueluri si sa poti castiga un oras...
 

DeletedUser

Guest
mie lene sa citesc tot,am citit in mare si cred ca am price' ce vrei tu sa propui prin ideea asta.
Poi,eu sunt pro.
Chiar daca seamana cu forturile nu e acelasi lucru,cu fortul e greu pana il faci full si costa mult...
Ar face jocul putin mai interesant si astfel poate unii primari si'ar da mai mult interesul sa isi pastreze locuitorii in oras.
 

DeletedUser

Guest
Daca eu de exemplu nu sunt primar, si se face razboi, sunt obligat sa particip?
DA!
Nu prea m-ar tenta acest lucru...CONTRA!
 

DeletedUser12289

Guest
Daca eu de exemplu nu sunt primar, si se face razboi, sunt obligat sa particip?
DA!
Nu prea m-ar tenta acest lucru...CONTRA!

NU esti obligat, partici doar daca vrei, dar parerea mea e ca vei fi considerat dezertor daca nu vii.
 

DeletedUser6410

Guest
CONTRA daca vrei razboiaie intre orase in primul rand iti poti trimite duelistii sau persoanele specializate pe duel sa atace acel oras, ori daca aveti fort va puteti ataca acolo
 

DeletedUser

Guest
Sunã bine, dar nu ar fi mai bine daca intemeietorul ar putea alege cine participã si cine nu la war?
Nuş ce sa zic dar o sã fiu Pro.
 

DeletedUser

Guest
cand sa lansat jocul the west era vorba sa se faca razboaie da era greu de implementat asa ca sa hotarat sa se introduca forturile.

O idee asemenea am propuso si eu dar nu sa acceptat deci nici pe aceasta no so accepte nimeni.
 

DeletedUser

Guest
Pro.Foarte bine gandita ideea.Asa ar fi mai frumos,realist,etc..
 

DeletedUser

Guest
Eu sunt pro dar iti dau un sfat :In vestul salbatic nu te intreba nimeni:"Vrei sa te atac, da sau nu?",deci nu cred ca-si are rostul chestia cu accpeti sau refuzi.
 

DeletedUser12289

Guest
Eu sunt pro dar iti dau un sfat :In vestul salbatic nu te intreba nimeni:"Vrei sa te atac, da sau nu?",deci nu cred ca-si are rostul chestia cu accpeti sau refuzi.

Vrei sa-ti zic motivul? Stiam ca vin tarani si zic : ''băăăăă da cum asha ca dak ar fi asha nu ar mai fi orashe in tw contra!!!'' sau mai stiu eu ce aberatii.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus