Reducere timp deplasare prin energie!

  • Autor subiect DeletedUser11192
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser11192

Guest
Nume sugestie: Reducerea timpului de deplasare prin energie.

Descriere sugestie: Pe lumile noi ati observat ca s-a introdus o optiune cu care, pentru 5 pepite se injumatateste timpul de deplasare. Nu cred ca cineva a folosit acea functie deoarece pare destul de inutila. De ce sa dai 5 pepite cand poti pur si simplu sa astepti. Dar ce vreau eu sa propun este modificarea ei in ceva mai benefic.

Am nevoie urgenta sa ajung la o lupta de fort, dar fac 2 ore si jumatate pana acolo, lupta incepand in exact 2 ore. Chiar si cu cel mai bun echipament al meu nu voi reusi sa ajung la timp la lupta. Aici intra in vedere propunerea mea. Eu dau sa se deplaseze spre fort iar in bara de actiuni imi va aparea ca ma deplasez. Acolo, dupa cum puteti vedea sunt 3 butonase:
-Injumatatirea timpului de calatorie(cu pepite)
-Fixeaza pe harta
-Intrerupe

Propun sa mai apara un buton:
-Cal in galop(sau asa ceva... ceva sugestiv)

Apasand pe el, va aparea ca la optiunea de Injumatatirea timpului de calatorie, un mesaj:

Vrei să reduci timpul de călătorie selectat cu pana la 25%?
Timp de călătorie obişnuit: 02:34:00
Timpul de călătorie redus: 01:55:50


Pret: 48 energie

OK/Intrerupe


In acest fel, voi reusi sa ajung la timp la lupta de fort. Este adevarat ca pierd energie, dar macar ma voi bucura de lupta, si posibil voi lua mai mult xp decat daca as fi muncit de acea energie.

Aceasta optiune poate fi folosita doar odata pe deplasare si daca a fost folosita imaginea deplasarii va fi modificata in:

13867898.png


pentru a sti ca am folosit-o deja.

Avantaje/Dezavantaje:
Sunt dar nu prea am chef sa le scriu.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser10118

Guest
Deci tu propui sa nu folosim pepite si sa folosim energie ?
Sa stii ca pe lumile noi premiumul cu injumatatirea se foloseste in majoritatea cazurilor fix pentru a ajunge la luptele de fort.
In concluzie tu o sa inlocuiesti un premium util cu ceva la indemana oricui. Inno nu va accepta asta iar daca vrei sa te misti repede ia-ti premium ( asta pe lumile noi)

PS: nu folosesc premium
PS2:lumile noi sunt facute astfel incat sa-i dezavantajeze rau de tot pe cei fara premium
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Pro- eu am intarziat cu 11 secunde la o batalie...Ne-ar ajuta, ne-am misca mai repede, chiar daca pierdem energie, asta e.
 

DeletedUser11192

Guest
Deci tu propui sa nu folosim pepite si sa folosim energie ?
Sa stii ca pe lumile noi premiumul cu injumatatirea se foloseste in majoritatea cazurilor fix pentru a ajunge la luptele de fort.
In concluzie tu o sa inlocuiesti un premium util cu ceva la indemana oricui.
In concluzie Inno nu va accepta asta iar daca vrei sa te misti repede ia-ti
premium ( asta pe lumile noi)

PS: nu folosesc premium
PS2:lumile noi sunt facute astfel incat sa-i dezavantajeze rau de tot pe cei fara premium

Mai, nu intelegi. Nu inlocuiesc, pur si simplu vor fi amandoua. Pana la urma, aceasta optiune cu 48 de energie reduce doar 25% din timp, nu 50% cum este premiumul cu 5 pepite. 48 de energie nu-s de ici de colo, inseamna destul de mult, dar daca e ceva urgent merita. In plus, cei ce foloseau deja acest premiu de injumatatire a timpului il vor folosi in continuare, cei ce nu l-au folosit niciodata nu cred ca o vor face de acum in colo, in schimb aceasta optiune o vor folosi multi. Probabil multi vor observa cat e de utila si in unele cazuri stiind ca au nevoie de mai mult de 25% vor apela intr-un final si la optiunea de 50%. Deci asta ar insemna mai multe persoane care sa il foloseasca. Pana la urma mai putine cred ca vor fi, caci la momentul actual numai cei ce isi permit folosesc acest premium, si daca iti permiti nu te mai uiti la 5 pepite. Oricum ar fi, INNO ar avea de castigat mai mult, si noi am avea de castigat, si toti ar iesi in castig.

PS: Doar punctul meu de vedere.
 

DeletedUser

Guest
Ai un PRO si de la mine
Daca s-ar implementa asa ceva si pe lumile clasice ar fi mai bine (luand in vedere ca cei care joaca doar pe lumile clasice nu profit de aceasta optiune cu injumatatirea timpului de deplasare)
 

DeletedUser10118

Guest
Mai, nu intelegi. Nu inlocuiesc, pur si simplu vor fi amandoua. Pana la urma, aceasta optiune cu 48 de energie reduce doar 25% din timp, nu 50% cum este premiumul cu 5 pepite. 48 de energie nu-s de ici de colo, inseamna destul de mult, dar daca e ceva urgent merita. In plus, cei ce foloseau deja acest premiu de injumatatire a timpului il vor folosi in continuare, cei ce nu l-au folosit niciodata nu cred ca o vor face de acum in colo, in schimb aceasta optiune o vor folosi multi. Probabil multi vor observa cat e de utila si in unele cazuri stiind ca au nevoie de mai mult de 25% vor apela intr-un final si la optiunea de 50%. Deci asta ar insemna mai multe persoane care sa il foloseasca. Pana la urma mai putine cred ca vor fi, caci la momentul actual numai cei ce isi permit folosesc acest premium, si daca iti permiti nu te mai uiti la 5 pepite. Oricum ar fi, INNO ar avea de castigat mai mult, si noi am avea de castigat, si toti ar iesi in castig.

PS: Doar punctul meu de vedere.
Dupa mine 48 de puncte de energie nu e deloc mare lucru pentu ca in ziua cand merg la forturi nu fac munci si stau in fort pentru a nu fi duelat (tehnica mea )
Acuma multi vor prefera metoda cu energia deoarece in foarte putine cazuri timpul trebuie injumatatit in multe cazuri trebuie doar scurtat
 

DeletedUser

Guest
Pro
ar ajuta total
si daca ma gandesc mai bine iti trbuie energie cand te deplasezi
 

DeletedUser

Guest
nume sugestie: Reducerea timpului de deplasare prin energie.

Descriere sugestie: Pe lumile noi ati observat ca s-a introdus o optiune cu care, pentru 5 pepite se injumatateste timpul de deplasare. Nu cred ca cineva a folosit acea functie deoarece pare destul de inutila. De ce sa dai 5 pepite cand poti pur si simplu sa astepti. Dar ce vreau eu sa propun este modificarea ei in ceva mai benefic.

Am nevoie urgenta sa ajung la o lupta de fort, dar fac 2 ore si jumatate pana acolo, lupta incepand in exact 2 ore. Chiar si cu cel mai bun echipament al meu nu voi reusi sa ajung la timp la lupta. Aici intra in vedere propunerea mea. Eu dau sa se deplaseze spre fort iar in bara de actiuni imi va aparea ca ma deplasez. Acolo, dupa cum puteti vedea sunt 3 butonase:
-injumatatirea timpului de calatorie(cu pepite)
-fixeaza pe harta
-intrerupe

propun sa mai apara un buton:
-cal in galop(sau asa ceva... Ceva sugestiv)

apsand pe el, va aparea ca la optiunea de injumatatirea timpului de calatorie, un mesaj:




In acest fel, voi reusi sa ajung la timp la lupta de fort. Este adevarat ca pierd energie, dar macar ma voi bucura de lupta, si posibil voi lua mai mult xp decat daca as fi muncit de acea energie.

Aceasta optiune poate fi folosita doar odata pe deplasare si daca a fost folosita imaginea deplasarii va fi modificata in:

13867898.png


pentru a sti ca am folosit-o deja.

Avantaje/dezavantaje:
Sunt dar nu prea am chef sa le scriu.

pro! ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
 

DeletedUser

Guest
Pro!Dar ce faci daca nu ai cal?Mai adauga ceva:Daca nu folosesti cal foloseste o functie:"Alergare" scade timpul cu 10 la suta!Raman PRO!
 

DeletedUser

Guest
Pro!E foarte real.Daca vreu sa ajung undeva mai repede alerg si deci consum energie.NU am mai intarzia la luptele de ofrt si daca trebuie sa ajungem repede undeva nu mai pierdem timp.

Inno nu prea au multe de pierdut,cine ar fi platit cu pepite pentru injumatatiera timpului o va face si acum,pentru ei e mai bine decat sa consume energie...si probabil se va folosi mai mult si premiumul de reumplere a energiei...

PS:Pune ideea asta pe .net ca altfel o sa vezi cum se implementeaza intr-un viitor update ,dar nu pe meritul tau.
 

DeletedUser

Guest
Stii si tu ...au nevoie cei de la Innogames respectiv the west de bani ...asa ca daca ar lua in considerare propunerea s-ar pune pe pepite ...dar eu is de acord cu energia

PRO
 

DeletedUser

Guest
Pro!Buna ideea,si mie mi s-a intamplat chestia cu fortul
 

DeletedUser

Guest
Deci tu propui sa nu folosim pepite si sa folosim energie ?
Sa stii ca pe lumile noi premiumul cu injumatatirea se foloseste in majoritatea cazurilor fix pentru a ajunge la luptele de fort.
In concluzie tu o sa inlocuiesti un premium util cu ceva la indemana oricui. Inno nu va accepta asta iar daca vrei sa te misti repede ia-ti premium ( asta pe lumile noi)

PS: nu folosesc premium
PS2:lumile noi sunt facute astfel incat sa-i dezavantajeze rau de tot pe cei fara premium

Off: De-aia nu joc pe lumile noi.
On: Oricat de mult mi-ar surade ideea, nu o sa implementeze niciodata Inno asa ceva. Fara pepite = mai putini bani, si cine isi doreste mai putini bani?
CONTRA
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus