Schimbare Meserie

Joe Eagle

Greenhorn
NUME PROPUNERE: Schimbare Meserie
DESCRIERE: Presupun ca atunci cand s-a facut update-ul si s-au implementat meseriile unii nu ati stiut in ce consta fiecare meserie , ce o sa poti sa faci in fiecare mai tarziu sau ce produse o sa poti crafta asa ca ati ales-o pe cea care v-a "sunat" mai bine iar acum regretati alegerea.

Ei bine,propunerea mea e destul de simpla si vine la pachet cu o misiune care va pune la dispozitie achizitionarea unui "Curs de reprofilare" pus la dispozitie de Union Pacific care cauta meseriasi pentru invatarea unei meserii care desigur este UNIC si poate fi cumparat o singura data din Magazinul Uniunii contra cost cu pepite sau obligatiuni.

1.Misiunea o sa apara la Barmanul Henry , o sa fie optionala,si o sa fie limitata.

38a2c56b10d74ae380cc3f02ddd5e88f.jpg


2. In Magazinul Union o sa se afiseze cat timp mai sunt disponibile cursurile si cand o sa expire oferta.

c62be12928474c24a4ee2dc28573c963.jpg


*Dupa cum ati observat am setat un pret destul de mare pentru achizitionarea Cursurilor prin care iti poti schimba meseria...aici am vrut doar sa nu fie un pret prea accesibil pentru ca sa se zica ca e o optiune prea buna la un pret prea mic .
Pretul desigur poate fi modificat de administratori .

3.asa o sa arate.

d913e47c6143420c82dc835e3e41b75a.png


AVANTAJE :
-un + de realism , daca tot avem meserii, eu cred ca un om nu avea o singura meserie toata viata , le mai schimba si el :)) sau se reprofila pe alta.
-cei care s-au blocat in meserii care nu-i prea ajuta acum au oportunitatea sa o schimbe.
-bani mai multi pentru Inno.

DEZAVANTAJE:
-o sa fie scump
in rest nu mai gasesc,dar gasiti voi...va pricepeti..


*Precizez :
1.
nu sunt pepitar, dar adun obligatiuni,m-as descurca.
2.fara comentarii de genul CONTRA, e bine asa cum e.daca dati contra,va rog sa argumentati,multumesc.
3.aratati-mi putin suport , e prima postare in Propuneri , mersi ;)
 

DeletedUser10117

Guest
PRO
Pentru munca depusa si pt idee...sfatul meu este sa postezi pe forumul Beta sa se ia in considerare si sa primesti pareri
 

DeletedUser9036

Guest
Contra!

probabil nu pricepi prea bine sistemul de joc daca vii cu asa propuneri. De ce nu se schimba clasa de caracter ? tot de aia nu se schimba nici meseria.

ai cumva misiuni care ofera xp si alte avantaje in joc la craft? cumva poti avea ca strategie sa dublezi xp si celelalte avantaje facand toate misiunile pana la nivel 500-600 cat o mai fi acum si apoi sa beneficiezi de o a doua runda de misiuni si avantaje luand-o de la zero cu o noua meserie? :)

te salut! da- ne pricepem la contraargumente ( nu trebuie neaparat sa fi ironic cu anticipatie in postul cu propunerea p[entru ca unii dintre noi chiar citim ce scrieti voi pe aici si chiar analizam si gandim si noi) pentru ca majoritatea propunerilor sunt de genul asteia pe care o postezi tu aici, cu ideea fixa ca nimeni in univers nu s-a mai gandit la asa ceva si ca sunt unii si unele rele care or sa sara pe bunatate de propunere.

nu cred ca se poate implementa din motive strict obiective. daca se implementeaza inseamna ca INNO isi asuma niste riscuri pe barba lor, ca doar sunt producatori. dar nu or sa isi asume riscuri in joc pentru ca ai pus tu o propunere aici.

bafta! si asteptam noi propuneri mai inteligente

 

Joe Eagle

Greenhorn
salut,narka200 ,propunerea mea NU se refera la Schimbarea Clasei de Caracter si NU presupune inceperea misiunilor de meserie din nou in cazul schimbarii meseriei.
nu stiu cat ai analizat si ai gandit tu propunerea asta de vii cu argumente de genul:

nu cred ca se poate implementa din motive strict obiective

De ce nu se schimba clasa de caracter ? tot de aia nu se schimba nici meseria.

probabil mult...

Totusi propunerea mea consta strict in schimbarea meseriei. Realizarile si Misiunile nu or sa fie afectate in nici un fel,si desigur ESTE OPȚIONALĂ.
 

DeletedUser9036

Guest
se pare ca eu iti citesc postul, insa tu nu imi citesti raspunsul.

pai daca schimbi meseria, cum face sistemul sa nu iti dea - e dreptul tau, nu ? - si misiunile aferente meseriei? :)si misiunile si xp-ul luat la ele vor fi afectate si nu e corect in primul rand, in alt doilea rand nu poate fi implementat asa.

citeste inca o data ce am scris : am zis ca e similara situatia cand schimbi meseria cu situatia in care schimbi caracterul nu ca as fi inteles eu ca tu propui schimbarea clasei de caracter. pricep eu bine ce vrei tu sa schimbi, dar nu se poate- doar daca stiu eu ce idei are INNO care bineinteles poate face ce vrea, inclusiv sa ne oblige sa nu mai putem schimba figura personajului - cum era candva cand ramaneai cum alegeai initial :D ( stai linistit, stiu ca tu nu propui si asta, e doar un exemplu. )

tot CONTRA , iar argumentul meu e foarte obiectiv, chiar daca nu te obosesti tu sa il citesti cum trebuie.

P.S. : te rog sa nu creezi un dialog artifical cu mine pe aici. e si impotriva regulamentului. efectiv asta e opinia mea, argumentata de 2 ori deja, cred ca e destul. multumesc ca intelegi ca tu propui si ca noi argumentam pro si contra aici ( nu te votam ca presedinte :) ) .
spor la joc si la idei mai bune
 
Ultima editare de un moderator:
Sus