Scoaterea timpului de asteptat la crafting

  • Autor subiect DeletedUser6431
  • Data de început

DeletedUser6431

Guest
NUME SUGESTIE: Scoaterea timpului de asteptat la crafting
DESCRIERE SUGESTIE: Dau exemplu fierarul; cand ajungi la 600 puncte de crafting, poti face "Uneltele ceasornicarului" o data pe saptamana. Deci o Cutiuta muzicala o poti face intr-o luna. Dupa ce ca muncesti luni de zile, un an, sa ajungi la treapta asta a craftingului, dupa ce ca dai sute de mii de dolari, un milion, sa ajungi aici, dupa ce ca dai la o parte munci cu XP, cu bani, dai la o parte forturi ca sa faci crafting si sa cauti produse, iti tranteste o saptamana de asteptare intre 2 craftari. E revoltator.
AVANTAJE: Poti continua 'mestesugareala' fara sa astepti o vesnicie. Poti face 650 de puncte fara sa astepti 10 luni - un an de zile doar ca sa faci 50 de puncte
DEZAVANTAJE: Nu-s

Pic:
34feekp.jpg
 

DeletedUser10617

Guest
Da sunt de acord cu tine!
99.9% din jucatori cred ca s-ar lasa pagubasi si restu 0.1% dupa ce au reusit sa faca 650 sterg contul:)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser19531

Guest
Sunt contra acestei propuneri, daca ar fi cum spui tu toata lumea ar putea sa cumpere respectiva arma, ce rost ar mai avea sa faca restul jucatorilor nivel la crafting???? Cum ai spus si tu ai investit foarte mult pentru a putea face aceasta reteta, crezi ca ai mai scoate profit daca ai putea obtine arma fara sa mai fie acest timp??? daca un jucator sau doi o sa mai poata face respectiva misiune o sa vanda arma cu pret mai mic ca tine ca sa cumpere lumea, iar tu vei fi nevoit sa scazi pretul ca sa cumpere si de la tine lumea pana o sa se ajunga la o suma foarte mica. Stii cum se spune: mai rarut ca-i mai dragut.
 

DeletedUser6431

Guest
Sunt contra acestei propuneri, daca ar fi cum spui tu toata lumea ar putea sa cumpere respectiva arma ...

Ai spus-o de parca ai face 600 de puncte in 2-3 zile, iar restul ar fi putin mai dificil ...
Dar hei, poate ai dreptate. Un an ca sa faci 600 puncte, si inca un an ca sa faci 600 -> 650. Doi ani de craft. Fair enough ...
 

DeletedUser22870

Guest
CONTRA...motivele lui mihai plus ca, unde te grabesti?....esti pus sa alegi daca te faci fortist, duelist sau vrei sa craftezi...nimeni nu te obliga ;)
 

DeletedUser

Guest
frate, cum sa stai 6 zile sa iti craftezi uneltele alea, sa nu mai zic ca ai nevoie de 4 sa faci cutiuta. stai mai bine de o luna fara sa faci nimic in joc doar pentru cutiuta aia muzicala?

assta in cazul in care e pe bune, n-am ajuns atat de departe cu craftingul...

edit: daca te lesina cineva in cele 6-7 zile in care lucrezi la crafting ce se intampla?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Am o intrebare:care e motivul pentur care vrei sa faci cutiuta aia muzicala ?
 

DeletedUser22773

Guest
e normala ideea,cum sa stai 6 zile pentru o unealta a ceasornicarului,daramite 4?si dupaia cutiuta muzicala

Ps: cutiuta muzicala ajuta pentru completarea misiunii provocarea mestesugarului dupa terminarea misiunii cavaler in armura stralucitoare(trebuie sa astepti 1 zi),iar dupa aceea vei primi coltul strainului (70-160 daune,medie 115,+4 impuscare,+4 tactica,+6 aspect)

http://tw-db.info/?strana=quest&serie=qs_88

:)

Concluzia:PRO
 

DeletedUser

Guest
haloo! daca nar fi limita asta toti jucatorii ar avea aurele respective peste noapte, ceea ce nar fi bn. E foarte buna limita. Ia gandestete:nu esti doar tu crafter sunt si altii, in cazul asta fara limita aurele lear avea toata lumea si nu ar mai fi valoroase

contra...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
daca faci tu 600 de puncte la crafting peste noapte esti un zeu
 

DeletedUser

Guest
e normala ideea,cum sa stai 6 zile pentru o unealta a ceasornicarului,daramite 4?si dupaia cutiuta muzicala

Ps: cutiuta muzicala ajuta pentru completarea misiunii provocarea mestesugarului dupa terminarea misiunii cavaler in armura stralucitoare(trebuie sa astepti 1 zi),iar dupa aceea vei primi coltul strainului (70-160 daune,medie 115,+4 impuscare,+4 tactica,+6 aspect)

http://tw-db.info/?strana=quest&serie=qs_88

:)

Concluzia:PRO

Din cate vad,misiunile alea se pot face de mai multe ori,deci daca nu ar trebui sa astepti atat ca sa o faci,ar aparea o multime de arme cu aura
 

DeletedUser22773

Guest
Din cate vad,misiunile alea se pot face de mai multe ori,deci daca nu ar trebui sa astepti atat ca sa o faci,ar aparea o multime de arme cu aura
fa tu la craft 600-650 puncte si dupa aceea vorbim,multi o sa se lase pagubasi pentru colt&sabie,si asa sunt mai puternice,si usor de facut(mai putin coltul),fa tu 4 unelte,dupaia cutiuta,fa misiunea cavalerul in armura stralucitoare,fa rost din nou de produse ,fa din nou unelte,fa din nou cutiuta,si sa vedem cine va folosi armele respective

Iti spun eu ca din 100 persoane,99 cred ca o sa isi faca mai bine coltu`&sabia decat armele respective:hmf:
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
fa tu la craft 600-650 puncte si dupa aceea vorbim,multi o sa se lase pagubasi pentru colt&sabie,si asa sunt mai puternice,si usor de facut(mai putin coltul),fa tu 4 unelte,dupaia cutiuta,fa misiunea cavalerul in armura stralucitoare,fa rost din nou de produse ,fa din nou unelte,fa din nou cutiuta,si sa vedem cine va folosi armele respective

Iti spun eu ca din 100 persoane,99 cred ca o sa isi faca mai bine coltu`&sabia decat armele respective:hmf:

Daca nu iti convine cum ii fa si tu setul de aur daca tot e asa usor de facut si e cu atat de mult mai bun...
 

DeletedUser

Guest
vorbeam de arme de duel,nu de set:blink:,dar tu variezi de la un lucru la altul

Ca sa terminam odata,eu sunt Contra.

Daca tu vrei sa se implementeze asta,inseamna ca vrei sa faci cutiuta aia sau altceva.Apoi,spui ca e mai usor sa iei coltul de aur si ca daca nu se implementeaza propunerea toata lumea o sa ia coltul si nimeni nu o sa mai crafteze cutiuta.In cazul asta,tu de ce nu iei coltul ?
 

DeletedUser

Guest
Pro clar ! Mai putin de 5% din jucatorii de pe o lume au 600 puncte la meșteșug. Ce rost mai are sa te faci crafter profesionist daca iti ia 2 ani sa faci amarata aia de cutiuță...
 
Sus