Sectiune noua: Alte situri THE WEST

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
NUME SUGESTIE: Alte situri THE WEST - ca sectiune noua in forumul RO
DESCRIERE SUGESTIE: Pe forumul NET ( http://forum.the-west.net ) exista o sectiune separata (External Sites Discussions) unde se discuta despre alte situri The West, cum sunt cele de informare sau cele care ofera scripturi pentru joc (gen TW PRO). Ideea este sa fie creata o astfel de sectiune si pe forumul RO.
AVANTAJE/DEZAVANTAJE:
Cred ca ar fi un avantaj pentru toti ca toate discutiile din forumul RO despre alte situri The West (diferite de situl de joc http://www.the-west.ro ) sa fie grupate intr-o sectiune distincta, ca sa nu se mai amestece cu discutiile pe alte subiecte. Poate fi vorba de situri despre scripturi, situri de informare (gen www.weststats.com sau www.tw-db.info ) sau chiar despre serverele de joc in alte limbi (cum este www.the-west.net in engleza , sau www.the-west.fr in franceza sau www.the-west.it in italiana etc.). Un schimb de experienta intre jucatorii care joaca pe mai mult de un singur server ar putea fi util si pentru imbunatatirea serverelor sau forumurilor RO.
Nu vad nici un dezavantaj, fiindca nu implica decat crearea unei noi sectiuni in forumul RO si dirijarea catrea ea a celor care au intrebari sau comentarii despre alte situri THE WEST care pot fi utile jucatorilor.

Argumente in plus:
- am observat ca pe alte servere de joc, lucrurile sunt mult mai bine organizate din unele puncte de vedere, sau se ofera multe informatii in plus pentru jucatori. Ar fi util sa ne inspiram de la altii, in RO, ca sa fie mai bine si la noi, si pentru asta ar fi util ca jucatorii care stiu ce e acolo sa poata spune si altora, grupat si nu la nimereala printre alte topici.
- am mai observat ca multi jucatori romani nu stiu de alte surse de informare sau scripturi, si afla intamplator de ele, cu lingurita, printre topicile existente in forumul RO. Ar fi util sa poata gasi aceste informatii grupate intr-o noua sectiune a forumului RO.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser2948

Guest
Si in situl asta the-west ce este? Eu stiu ca orice sit are ceva fosile. Aici sunt fosile de dinozaur?:-? Sau ce fel de fosile gasim in situl the-west?
 

DeletedUser

Guest
La care site the-west te referi, ca sunt multe?!
www.the-west.ro este situl ROmânesc de joc, la el te referi?
iar propunerea mea este pentru acest forum http://forum.the-west.ro
in care discutam acum si aici.
Exista multe alte situri the-west, unele oficiale, altele neoficiale.
Toate sunt utile pentru cine joaca jocul, mai mult sau mai putin.
Despre asta e propunerea mea, sa vorbim aici si despre ele, organizat.
Deja se vorbeste, dar cam pe apucate, neorganizat.
Ideea nu este sa gasim hibe sitului RO, ci sa schimbam informatii despre alte situri,
ca sa invatam mai bine jocul si poate si sa se optimizeze situl si forumul RO din asta.
 

DeletedUser10567

Guest
Ala e site, nu sit.



Incearca mspaint, poate inveti ce e aia.
 

DeletedUser

Guest
La care site the-west te referi, ca sunt multe?!
www.the-west.ro este situl ROmânesc de joc, la el te referi?
iar propunerea mea este pentru acest forum http://forum.the-west.ro
in care discutam acum si aici.
Exista multe alte situri the-west, unele oficiale, altele neoficiale.
Toate sunt utile pentru cine joaca jocul, mai mult sau mai putin.
Despre asta e propunerea mea, sa vorbim aici si despre ele, organizat.
Deja se vorbeste, dar cam pe apucate, neorganizat.
Ideea nu este sa gasim hibe sitului RO, ci sa schimbam informatii despre alte situri,
ca sa invatam mai bine jocul si poate si sa se optimizeze situl si forumul RO din asta.

oficial the-west.ro neoficial the-cocalar.ro:))))
 

DeletedUser

Guest
sit, site, situri, siteuri... daca intelegi ce vrea sa spuna cineva restul e moft...
In romaneste exista sit in DEX, tradus prin "site" in engleza.
In DEX, site e doar pluralul de la sita (aia de la ciurul de cernut malaiul).
Mai cititi si DEXul inainte sa vorbiti din Helpuri...
 

DeletedUser10567

Guest
Ala e dictionar explicativ al limbii romane.

Tot ce tine de un PC este in limba engleza.
 

DeletedUser

Guest
what ever...cu sau fara siteuri extere cine vrea script are script sau pe cine intereseaza de alt joc stie deja de accel joc
 

DeletedUser

Guest
Presupun ca sugerezi sa se amestece forumurile
Asta e o diee fara sens.
CONTRA
 

DeletedUser9380

Guest
CONTRA, deoarece nu trebuie neapărat să arate identic forumurile .ro şi .net. În plus, nu prea are sens idee.
 

DeletedUser

Guest
Contra
Nu se va implementa niciodata, este si o regula sa nu postam alte siteuri.
 

DeletedUser

Guest
Contra...Daca facem asta o sa semanam din ce in ce mai mult cu .Net...dar noi sunetm .Ro...Trebuie sa fim si noi putin originali.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus