Set de chinez

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Nume Sugestie:Set de chinez
Descriere Sugestie:
În America existau mulţi chinezi care veniseră pentru a cîştiga bani. Ei lucrau în orice domeniu care nu necesită mare calificare, dar primeau un salariu mizer: 30$ pe lună, în medie. Din aceşti bani ei reuşeau să se întreţinăşi să trimită bani acasă (în China salariile erau şi mai mici).
Ei erau foarte căutaţi la muncile unde nu contează calitatea, ci cantitatea (fiind foarte mulţi).

Aceasta a fost istoria pe care m-am bazat gîndindu-mă la setul de chinez.

Set de chinez: set de 5 itemi.
Pălărie: +10 aspect (chinezii au o pălărie specifică); preţ: 30$
plriechinez.png

Îmbrăcăminte(cimono galben): +8 reflex; +2 instinct p/u animale (chimonoul era foarte flexibil; el inspira o încredere neobişnuită animalelor *asta eu din cap am luat-o); preţ: 270$
chimonogalben.png

Încălţăminte(sandale de lemn): +3 înot; +5 tactică (ele erau rezistente la apă; erau foarte stabile); preţ: 60 $
sandaledelemn.png

Colier(ying-yang): +4 puncte de viaţă; +2 comerţ (el te ferea de necazuri: îţi prelungea viaţa; oamenii erau mai binevoitori cu tine cînd tu îl purtai);
preţ: 340 $ (era făcut din materiale scumpe, pentru a atrage bunăvoinţa spiritelor)
colieryingyang.png

Produs: ladă cu unelte (se obţine de la "construieşte o moară de vînt")

Bonus cu 2 obiecte: -5% salariu; +10% experienţă;
Bonus cu 3 obiecte: -10% salariu; + 10% experienţă; +30 perseverenţă;
Bonus cu 4 obiecte: -15% salariu; +10% experienţă; +60 perseverenţă;
Bonus cu 5 obiecte: -20% salariu; -10 vigoare; +20% experienţă;
+ 60 perseverenţă;


Avantaje/Dezavantaje: Jocul va fi mai real; Jucătorii vor avea posibilitatea de a ajunge mai repede la un nivel înalt;
 

DeletedUser

Guest
contra....fi serios....cu 1000 de $ le cumperi p toate....si'ti ramane si rest....
si bonusuri exagerate.....salariu si exp 20 %?
+bonusuri prea praf....dar la prestul ala....merita
 

DeletedUser

Guest
CONTRA!!!

ce bonusuri si ce preturi =)))exagerat de praf
 

DeletedUser13643

Guest
stai umpic, cum adica -20% salariu? multi sunt in cautarea unui castig mare cine ar vrea sa cumpere? si adminii nu accepta iteme de la jucatori si mai ales seturi. nu ti se par destule seturile? si fiecare set este bun pentru o anume clasa, iar preturile sunt de nimic. cu toate astea iti dau contra!
 

DeletedUser

Guest
.....
de unde sa incep...
1-nu ai zis ce nivel trebuie sa ai ca sa porti hainele
2-chestia cu -10% salariu mi se pare total aiurea
3-raportul pret/indemanari oferite e catastrofal
contra
 

lord ion

West Marshal
Contra ce cauta chinezii in west?
OFF: pentru informarea ta corecta:
http://www.historynet.com/chinese-immigrants-on-americas-western-frontier.htm
http://www.archaeolink.com/chinese_old_west_chinese_america.htm
http://www.smithsonianmag.com/history-archaeology/Where_East_Met_Wild_West.html
etc...
ON: nu cred ca ar trebui sa propuneti seturi mai ales ca se vor schimba/intregi toate, odata cu implementarea pantalonilor si curelelor...
oricum setul propus e pueril si nu ma refer la imagini ci la modul in care ai pus indemanirile/bonusurile...
CONTRA
 
Ultima editare:

DeletedUser

Guest
Doamne..cat te-ai chinui sa te gandesti la asa ceva..De acum o sa apara si set de tigan(Lant de aur, la animal de calarit un mercedes, la produs cazan din aluminiu si la caracter sa se adauge si o mustata smechera) cum va vin ideile astea...si desenele alea sunt foarte reusite..nici Grigorescu nu reusea...:)) ma rog..CONTRA!!!
 

DeletedUser

Guest
Contra. 60 de perseverenta e extrem de mult pt. cat costa obiectele alea. Ideea cu setul de chinez e buna... in west chiar existau chinezi, exista si acum Cartierul Chinezesc, dar indemanarile si bonusurile nu sunt bune.
 

DeletedUser

Guest
Contra . Vrei sa apara si set de mos craciun : cadou (podus) + 1 aspect , reni cu sania (animal de calarit)+250% viteza , catiulita de mos (care este si in setul de sarbatori) , pluover rosu (haina)+13 aspect -50%viteza , sac cu cadouri (arma de fort)pierdere 0-10000 (dauna medie 0), acadea (arma de duel alba) pierdere 3-10 +1000000 tactica
bonus set
cu 2 :+10 incarcare motivatie , +3 pct de viata
cu 3 :+30 incarcare motivatie , + 6 pct de viata
cu 4 :+50 incarcare motivatie, + 9 pct de viata , +40 pct la munca construieste un conac
cu 5 :+70 incarcare motivatie, +12 pct de viata , +50 pct la munca construieste un conac
cu 6 :+100% incarcare motivatie, +20 pct de viata, + 70 pct la munca construieste un conac
PS: ACEASTA NU E O PROPUNERE
 

DeletedUser

Guest
Contra . Vrei sa apara si set de mos craciun : cadou (podus) + 1 aspect , reni cu sania (animal de calarit)+250% viteza , catiulita de mos (care este si in setul de sarbatori) , pluover rosu (haina)+13 aspect -50%viteza , sac cu cadouri (arma de fort)pierdere 0-10000 (dauna medie 0), acadea (arma de duel alba) pierdere 3-10 +1000000 tactica
bonus set
cu 2 :+10 incarcare motivatie , +3 pct de viata
cu 3 :+30 incarcare motivatie , + 6 pct de viata
cu 4 :+50 incarcare motivatie, + 9 pct de viata , +40 pct la munca construieste un conac
cu 5 :+70 incarcare motivatie, +12 pct de viata , +50 pct la munca construieste un conac
cu 6 :+100% incarcare motivatie, +20 pct de viata, + 70 pct la munca construieste un conac
PS: ACEASTA NU E O PROPUNERE

Ce e relevant in ce ai zis tu?
 

DeletedUser12588

Guest
doamne ce ideie naspa si daca nu puneai acele imagini era mai faina deci

CONTRA
 

DeletedUser10446

Guest
Pro, ar fi timpul sa se introduca o noua clasa de caracter in the west, chinezul pare o idee foarte buna si un set nu ar fi rau. Doar sa modifici preturile, atributele si set bonus....sa fie mai echilibrate, compara cu setul de indian
 

DeletedUser12402

Guest
:eek:Ce naiba???Costa asa de putin setul incat eu mi l-as lua in 2 secunde.Pac-pac.
CONTRA!
<3W
 

DeletedUser

Guest
Ma tu te gandesti cand faci o propunere?Ce-s cu preturile alea sau mai important:ce-s cu imaginile alea?


Contra
 

DeletedUser1350

Guest
Cica ar fi jocul mai real :)
Chinezi in Vestul Salbatic?
Este foarte prost facut
CONTRA
 

DeletedUser14892

Guest
ideea e ok,iti dau un Prontra
desi ar mai trebui lucrat,
o sa incerc si eu sa fac un set de chinez;)
 

DeletedUser

Guest
Da bene. Hai sa facem si set de Ninja sau Assassin.

Contra. NU v-a fi aceptata. <3W Plus nu existau chineji in TW
 

DeletedUser14892

Guest
Da bene. Hai sa facem si set de Ninja sau Assassin.

Contra. NU v-a fi aceptata. <3W Plus nu existau chineji in TW

OFF: pentru informarea ta corecta:
http://www.historynet.com/chinese-immigrants-on-americas-western-frontier.htm
http://www.archaeolink.com/chinese_old_west_chinese_america.htm
http://www.smithsonianmag.com/history-archaeology/Where_East_Met_Wild_West.html
etc...
ON: nu cred ca ar trebui sa propuneti seturi mai ales ca se vor schimba/intregi toate, odata cu implementarea pantalonilor si curelelor...
oricum setul propus e pueril si nu ma refer la imagini ci la modul in care ai pus indemanirile/bonusurile...
CONTRA
mai intereseazate si tu!
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus