Set de pistolar

DeletedUser

Guest
M-am gandit ca ar trebui pus un set special pt clasa de duelist pentru ca cel mai bun set pentru duelist pana acum e cel de sarlatan care nu ofera decat +18 impuscare si +18 tintire si asta doar cand ai poate piesele setului ceea ce este dezavantajos pentru ca acidul coroziv este o arma slaba.
Ma iertati ca nu am pus si poze dar toate itemele pe care le voi pune in set sunt deja parte din joc (inafara de unul)
Io propun ca setul sa aiba 6 piese:

Palarie: Palarie de fetru de lux
Colier: Esarfa verde
Arma: Peacemaker de precizie
Imbracaminte: Palton de lux
Incaltaminte: Cizme maro
Produs: Sfert de dolar gaurit

Toate aceste iteme inafara de produs se gasesc la magazine.
Sfertul de dolar gaurit propun sa existe o misiune foarte simple pentru el adica:
1) Lucreaza la curata pantofi pana gasesti produsul sfert de dolar ceea ce se intampla repede
2)Sa apara o misiune la serif care cere sfert de dolar 60 de puncte pe impuscare si 80 pe tintire la care nu trebuie sa faci nimic si itzi da sfert de dolar gaurit

Am ales cele mai bune iteme pentru duelist din joc dupa parerea mea. M-ati putea intreba d c am ales esarfa verde in loc de alta culoare. Pentru ca calaria apare langa impuscare la atributele necesare multor munci legate de impuscare.
Desi sunt constient ca nivelul armei este cam mare am ales-o deoarece era arma simbolica a duelistiloc in vestul salbatic.

Bonusurile setului:

Bonus cu 2 iteme:
+2 impuscare
+3 tintire
+2 reflex

Bonus cu 3 iteme:
+6 impuscare
+5 tintire
+5 reflex
+2 resistenta

Bonus cu 4 iteme:

+10 impuscare
+10 tintire
+6 reflex
+6 resistenta
+5 aspect

Bonus cu 5 iteme:

+15 impuscare
+15 tintire
+9 reflex
+5 resistenta
+5 aspect

Bonus cu 6 iteme:

+20 impuscare
+20 tintire
+15 reflex
+8 resistenta
+10 aspect
+5 tactica

Avantaje:Mi-a venit ideea cand m-am uitat la faq cu seturile si am vazut k fiecarui clasa i sa potriveste un set mai putin duelistului acesta este un set pentru duelistii puri.
Dezavantaje: Daca vi se pare voua k setul are avantaje prea mari spuneti nu e nici o problema daca se mai reduc cifrele.

P.S. Daca suntetzi contra numai din cauza unui singur aspect gen un item din set sau un bonus zicetzi ce nu va convine nu doar k suntetzi contra
<3W
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
COntra...

Bonus cu 6 iteme:

+45 impuscare
+50 tintire
+30 reflex
+15 resistenta
+20 aspect
+10 tactica

astea is bonusuri...u iti dai seama ce bonusuri sunt acolo 45 impuscare...50 tintire si 30 reflex exagerat..de mult


+ ca cei de la INNO nu accepta seturi propuse de playeri...+ in 1.30 o sa fie un set nou ..cel de incepator

si cum sa se pootriveasca un set la toate clasele..aratami u un soldat sau un aventurier duelanduse cu un set complet pe el...si aicia nu ma refer la cei de level mic care folosesc setul de sarlatan

fiecare tip de duelist isi alege itemele dupa indemanarile care le are nevoie

arma alba- iteme cu vigoare
arma de foc-iteme cu impuscare

deci chiar nu i vad rostul la setul asta ...ar fi doar o pierdere de timp pentru cei de la INNO + ca ar dezechilibra foarte mult jocul
 

DeletedUser12402

Guest
Palarie: Palarie de fetru de lux
Colier: Esarfa verde
Arma: Peacemaker de precizie
Imbracaminte: Palton de lux
Incaltaminte: Cizme maro

Produs: Sfert de dolar gaurit

Ii mai bine cu indemanarile acum.Dar uitete si ce am zis mai jos,mai completeaza ideea si apoi poate voi fi pro.
Si celelalte clase de caracter ce fac?
Si dupa ce se implementeaza acest posibil set(ceea ce nu cred ca se va intampla)Palaria din fetru de lux si celelalte iteme vor avea restrictie pentru clasa de caracter?
Da' tu stai cu setu' pe tine cand te duelezi?Nu cu anumite iteme care iti dau mai multe indemanari pt duel?Eu zic ca nu e foarte greu de facut setul de Sarlatan.
CONTRA!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
bn poate sunt cam exagerate numerele . taiem la jumate toate bonusurile o sa dau edit da cum e dak e taiem la jumate?


//edit uite acu sunt la jumate e mai bn??
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
asa s-a reparat inafara de greseala zi cum e cu ele la jumate e mai bn?
 

DeletedUser6410

Guest
CONTRA deoarece bonusurile is prea mari :) si deja avem destule seturi
 

DeletedUser

Guest
Cum zice si 1bullet4death, + ca nu ai model de postare. Ai auzit de asa ceva?
 

DeletedUser

Guest
dar ai uitat....un lucru
cei pe arma alba ce fac?
de ce doar "pistolarii" sa aibe seturi iar "spadasinii"nu.
......
 

DeletedUser13643

Guest
Contra, sunt iteme mai bune si eu nu am vazut duelist sau soldat sa aiba vreun set complet, ei isi iau itemele necesare dupa cum isi pun punctele.
 

DeletedUser16663

Guest
In primul rand, bonusurile sunt mari; in al doilea rand, cei care sunt pe arma alba ce fac? Oricum sunt dezavantajati acum fata de cei pe arma de foc, daca mai introducem si setul asta, ii ingropam de tot!
CONTRA
 

DeletedUser

Guest
CONTRA, nu ii vad rostul, acum a aparaut si sabiile si pistolul de aur, la nivel 70(67) il poti pune si cu iteme mai bune e perfect
 

DeletedUser16732

Guest
CONTRA intradevar sunt bonusuri prea mari, iar duelistii care nu au setul nu ii pot provoca pe ceilalti.

O mica gluma: ca cei pe arma alba sa nu fie in inferioritate...sa propuna si ei un set :):D
 

DeletedUser12011

Guest
Contra

contra. bonusuri exagerate , nu ajuta toate clasele de caracter...si sunt destule seturi existente +un set nou , cel de incepator<3W<3W<3W
 

DeletedUser

Guest
CONTRA - in scurt timp o sa vina si pe serverele romane versiunea 1.30 (odata cu acest update o sa vina curelele si pantalonii). Trebuia sa pui niste pantaloni si niste curele.
Si bonusurile sunt foarte mari.
 

DeletedUser16658

Guest
PRONTRA

1.nai model de postare
2.si celelate clase ce fac?
3.avem destule seturi
4.e bun pt duelisti;)
5.deci, PRONTRA
 

DeletedUser

Guest
M-am gandit ca ar trebui pus un set special pt clasa de duelist pentru ca cel mai bun set pentru duelist pana acum e cel de sarlatan care nu ofera decat +18 impuscare si +18 tintire si asta doar cand ai poate piesele setului ceea ce este dezavantajos pentru ca acidul coroziv este o arma slaba.
Ma iertati ca nu am pus si poze dar toate itemele pe care le voi pune in set sunt deja parte din joc (inafara de unul)
Io propun ca setul sa aiba 6 piese:

Palarie: Palarie de fetru de lux
Colier: Esarfa verde
Arma: Peacemaker de precizie
Imbracaminte: Palton de lux
Incaltaminte: Cizme maro
Produs: Sfert de dolar gaurit

Toate aceste iteme inafara de produs se gasesc la magazine.
Sfertul de dolar gaurit propun sa existe o misiune foarte simple pentru el adica:
1) Lucreaza la curata pantofi pana gasesti produsul sfert de dolar ceea ce se intampla repede
2)Sa apara o misiune la serif care cere sfert de dolar 60 de puncte pe impuscare si 80 pe tintire la care nu trebuie sa faci nimic si itzi da sfert de dolar gaurit

Am ales cele mai bune iteme pentru duelist din joc dupa parerea mea. M-ati putea intreba d c am ales esarfa verde in loc de alta culoare. Pentru ca calaria apare langa impuscare la atributele necesare multor munci legate de impuscare.
Desi sunt constient ca nivelul armei este cam mare am ales-o deoarece era arma simbolica a duelistiloc in vestul salbatic.

Bonusurile setului:

Bonus cu 2 iteme:
+2 impuscare
+3 tintire
+2 reflex

Bonus cu 3 iteme:
+6 impuscare
+5 tintire
+5 reflex
+2 resistenta

Bonus cu 4 iteme:

+10 impuscare
+10 tintire
+6 reflex
+6 resistenta
+5 aspect

Bonus cu 5 iteme:

+15 impuscare
+15 tintire
+9 reflex
+5 resistenta
+5 aspect

Bonus cu 6 iteme:

+20 impuscare
+20 tintire
+15 reflex
+8 resistenta
+10 aspect
+5 tactica

Avantaje:Mi-a venit ideea cand m-am uitat la faq cu seturile si am vazut k fiecarui clasa i sa potriveste un set mai putin duelistului acesta este un set pentru duelistii puri.
Dezavantaje: Daca vi se pare voua k setul are avantaje prea mari spuneti nu e nici o problema daca se mai reduc cifrele.

P.S. Daca suntetzi contra numai din cauza unui singur aspect gen un item din set sau un bonus zicetzi ce nu va convine nu doar k suntetzi contra
<3W

CONTRA exista si alte clase !
 
Sus