Set proscris - Aventura

  • Autor subiect DeletedUser25046
  • Data de început

DeletedUser25046

Guest
Propun modificarea bonusului oferit de setul proscrisului atunci cand este upgradat.

Bonus = Bonus de atac/aparare (Pentru bataliile la fort)

Din cate stiu la avenura are efect doar bonusul de aparere/atac oferit de setul proscrisului. (din totalul de bonusuri oferit de acest set)

http://awesomescreenshot.com/0d554tg087

Din cate se pote observa si in poza de mai sus, bonusul oferit de setul complet este de 10 atac-aparare. Un item ofera doar 0,5 atac-aparare .

In momentul in care noi upgradam un item, acel bonus de 0,5 se mareste cu 10%, deci primim un plus de 0,05. Ca sa facem un + de 0,5, trebuie sa upgradam 10 iteme la lv 1, deci total 30 de iteme de proscris.

Eu personal am jucat foarte multe aventuri si am observat dupa un timp cuferele cu prada nu mai vor sa apara asa des, chiar daca castig 75%+ din jucuri. Si atunci cand sunt rasplatit cu un cufar odata la 7+ jocuri castigate (140+ minute jucate), in el pica un trifoi, vraja, borcan etc. Si chiar pica, am in inventar 41 trifoi, 29 vraji, 28 restituirea taxei si 2 jachete de proscris. 4 pusti, 3 pantaloni. Este o exagerata diferenta de drop intre iteme si utilizabile...

Sa reluam problema. Daca fac upgrade un lv la jacheta proscrisului, ce avantaje primesc eu in cadrul aventurilor? Un bonus de 0.05 atac-aparare, asta insemnand +4 hp si un plus de sanse de atac, care si alea lasa se dorit. Cu set full upgradat, pusca proscrisului la lv 1, westerner si ratez (uneori ambele lovituri) jucatori de lv 50 care se afla la un camp distanta.

De asta propun marirea bonusului de atac-aparare oferit de itemele de proscris upgradate. +0.05 este luare-n ras, ala nu e avantaj, facem up doar sa fie setul mai frumos si sa aratam ca avem iteme? Daca fiecare item upgradat ar oferi un bonus de + 0,5 atac-aparare(sau macar 0,25), ar creste interesul pentru aventuri si jocul ar deveni mai frumos. :boone:
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser24094

Guest
Contra.

Setul proscris ofera deja destul de mult, eu personal cu set proscris ii pot bate si pe cei cu arme de la castigarea eventului.
 

DeletedUser25046

Guest
Contra.

Setul proscris ofera deja destul de mult, eu personal cu set proscris ii pot bate si pe cei cu arme de la castigarea eventului.

Tu personal ai pusca de proscris la lv 2 :) dar mie nu-mi convine sa bag 3 jachete de proscris pentru +4 hp mi se pare o luare-n ras ... si cand zici "ii pot bate", nu stiu la ce te referi.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser20394

Guest
Sunt pro

Tkola tu unu ai nivel 2 la pusca,daca aveai pusca normala nu faceai mare branza.
 

DeletedUser26300

Guest
Da are dreptate Apot nu e cinstit sa folosesti 3 haine sau itm proscris ca sa primesti doar 3-4 pct in plus.
:mad:
 

DeletedUser14746

Guest
BIG PRO ! foarte slabe bonusurile avand in vedere dificultatea upgradeului itemelor :-w
 

DeletedUser25910

Guest
Contra - de ce? au spus cei de mai sus ;cei cu -contra
 

DeletedUser

Guest
clar pro...asa nu mai intra unu cu arme de event si full proscris si ne rupe echipa...sa fie putin mai echilibrat
 

Joe Eagle

Greenhorn
Contra , si asa sunt prea buni cei cu set proscriss full...nu va inteleg,toti vreti jocul mai usor,vreti sa nimeriti tot si sa dati 1k dmg. E bine asa cum e,mai trebuie sa si ratezi.
 
Sus