Setul lui Billy the Kid

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Nume: Setul lui Billy the Kid
Descriere: Setul va avea patru obiecte: Gloante de aur, Peacemakerul lui Billy, Aparatorile lui Billy si Cureaua cu cap de mort a lui Billy.

Bonus cu 2 obiecte:
+3 dexteritate
+3 mobilitate
+7 impuscare
+5 puncte de viata
+10 tintire
50 pdm la Ataca postalionul

Bonus cu 3 obiecte:
+3 dexteritate
+3 mobilitate
+2 carisma
+ 10 impuscare
+ 7 puncte de viata
+ 10 tintire
70 pdm la Ataca postalionul
+10% aspect

Bonus cu 4 obiecte:
+5 dexteritate
+5 mobilitate
+3 carisma
+3 putere
+ 15 impuscare
+ 13 puncte de viata
+ 10 tintire
+ 10 ferire
100 pdm la Ataca postalionu
+25% aspect


Nivel 60
1. Billy the Kid (Inceputul cautarilor)

Serif- text initial: Hei *player*, vino pana aici. Este un nou bandit prin zona care face probleme, acesta se numeste Billy the Kid, am auzit ca este un tip foarte periculos, tot ce stiu despre el este faptul ca este un fan al jocurilor de noroc, ar trebui sa te duci repede sa-l cauti, poate chiar in acest moment este la o masa de poker.
Serif- text fina: Ai gasit ceva? Pregateste un furt? Unde? Ar trebui sa mergem repede, poate il mai putem prinde.
Cerinte:
Strabate tinutul ca jucator de poker-> 10ore lumile vechi
Construieste un cazino-> 7ore lumile vechi
Recompensa:
1.000 $
1.000 exp


2.Billy the Kid (Raportul)
Serif- text initial: Oamenii mei sunt gata, la drum.
Serif- text final: Din pacate a scapat... Multumesc de ajutor, cand o sa aflu ceva o sa te anunt.
Cerinte:
Cal arab echipat
Ambuscada-> 7ore lumile vechi
Lucreaza ca serif-> 10ore lumile vechi
Recompensa:
Aparatori galbene pentru picioare



3. Billy the Kid (Prizonier)
Serif- text initial: Salutari prietene, am o veste minunata, in sfarsit lam prins, insa te voi ruga sa ai grija de el si sa-l transporti la inchisoare din orasul vecin, acolo o sa stea mult timp.
Serif- text final: Cum ai putut sa-l lasi sa-ti scape? Nu meriti aceasta stea de serif...
Cerinte:
Stea de serif
2x catuse
3x catuse de picioare
Paznic la inchisoare 5ore lumile vechi
Transporta prizonieri 7ore lumile vechi
Recompensa:
-

4. Billy the Kid (Bandele)
Maria- text initial: Seriful este destul de suparat, insa ii va trece lui dupa vreo cateva paharele, pentru cativa dolari iti pot spune cateva detalii interesante despre el.
Maria- text final: Am zice ca sa reapucat de furtul de vite impreuna cu banda lui, mult noroc.
Cerinte: 10.000$
Recompensa: 1.000 exp


5. Billy the Kid (Vitele)
Charly- text initial: Salut straine, ce te aduce pe la mine? Cum? O banda care sa-mi fure vitele? Nu voi permite asa ceva. William, James, veniti imediat cu armele.
Charly- text final: Multumesc, ne-ai fost de mare ajutor, uite aici o recompensa pentru tine.
Cerinte:
Muta caii 10h lumile vechi
Vanatoare de banditi 10h lumile vechi
Recompensa:
Curea albastra cu cap de mort
Charly: NPC care se gaseste in fiecare regine



6. Billy the Kid (Paznic)
Inchisoare: Serif- text initial: Billy sa predat, ai grija de el pana imi vor veni ajutoarele.
Inchisoare: J. W. Bell- text final: Salut baiete, multumim ca ai stat. Bob , da-i rasplata pustiului.
Cerinte: Paznic la inchisoare 12ore lumile vechi
Recompensa: La alegere Ike/Tasunka/Harmonica/SECRET (aleg dev ceva, bineinteles de valoare)
Inchisoare: Se gaseste in fiecare regiune

7. Billy the Kid (Cautarea)
Serif: Iar a evadat Billy, insa de data asta mi-a omorat si ajutoarele, ar trebui sa lipim niste afise, cine ne-ar putea ajuta.
Serif: Acum sa asteptam un raspuns...
Cerinte: 30x afise
Recompensa: 2.000 exp


8. Billy the Kid (Gloantele de aur)
Serif- text initial: Am aflat, este in vechiul oras, intr-o camera din hotel, daca te duci acum poate il mai prinzi.
Oras fantoma:
Billy, Te astept in iad, ahh....
Serif: Buna treaba, uite-ti recompensa
Cerinte:
Invinge-l pe Billy the Kid
Fii in orasul fantoma
Recompensa:
Secret (Gloante)
30.000$ sau 3.000 exp


Bonusurile sunt doar "de prezentare", daca o sa fie acceptata va alege INNO bonusurile in asa fel incat sa nu dezechilibreze sau mai stiu eu ce jocul. :)

Avantaje: un nou set, un set bun greu de gasit, o noua misiune
Dezavantaje: o sa va plangeti ca e prea bun sau ca ajunge ce e fara sa cititi un rand ;(
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser2854

Guest
Pro , cel mai greu set de gasit . Va fi o onoare sa il ai.
 

DeletedUser

Guest
PRO, frumoasa idee! Un nou set ar face jocul mai interesant ;)
 

DeletedUser8280

Guest
Pro...Un nou set.Este greu de gasit asa ca va face jocul mult mai interesant si atractiv pentru colectionari.

Edit:Nici bonusurile nu sunt exagerate.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser16553

Guest
Pro pentru ca sunt sexy si as manca o bana oricand.
GLumesc, Pro pentru ca ideea e buna are model de postare, si nu numai ca ideea e buna e interesanta, nu ar deranja daca ai pune si niste imaginii;)
 

DeletedUser

Guest
parerea mea e ca ar mai trebui crescute un pic bonusurile.:) fiind asa de greu de gasit setul bonusurile mi se pare destul de mici.:huh:
 

DeletedUser9742

Guest
pro,dar propun sa se mai adauge si palaria lui Billy;)
 

DeletedUser

Guest
PRO.. Si eu propun totusi sa contina mai multe obiecte pentru a nu fi foarte usor de completat.
 

DeletedUser17201

Guest
Pro Sunt iteme foarte greu de gasit si ar trebui marite bonusurile


Ar trebui marite cu 75%
 

DeletedUser19470

Guest
PRO, bonusurile sunt destul de micute si nu afecteaza echilibrul jocului, dar am o intrebare, iti da bonusul de 25% aspect in duel sau cand?:huh:
 

DeletedUser

Guest
Contra , pentru ce,un set de 3 iteme? bonusuri mici avand in vedere ca e ff usor sa-l faci ;)
 

DeletedUser

Guest
Sa va raspund la toti:

@zotee: in seara asta o sa schimb si bonusurile, produsul de care vorbesc in primul post m-am gandit sa fie un glont, deci o sa le mai schimb :)
@puricus: am folosit itemele care sunt deja, nu mi-am propus sa inventez haine noi.
@robi: da, acel 25% este in duel
@avada: hai nu zau? e usor? atunci te rog, daca esti amabil(a) sa imi trimiti un link cu inventarul tau, intr-o luna daca se poate cu toate cele 3 obiecte (4 daca luam in calcul si produsul).
 

DeletedUser8304

Guest
pro, dar cred ca s-au gandit si nemti la asta si poate chiar acum pregatesc iteme noi pt a completa setul.. si poate si pe celelalte
EDIT: @avada, mai bine nu postezi decat sa te faci de ras ! tu sti ce prostie ai zis ?:|
 

DeletedUser

Guest
PRO,cel mai greu set.Plus ca e avantajos si pentru INNO pentru ca oamenii ar baga pepite ca sa le obtina.
 

DeletedUser16869

Guest
PRO


-greu de gasit
-bonusuri excelente
-model de postare
 

DeletedUser19470

Guest
Contra , pentru ce,un set de 3 iteme? bonusuri mici avand in vedere ca e ff usor sa-l faci ;)

daca ti se pare usor de facut setul ala...inseamna ca ori ai 3kk in banca ori esti dus cu capul...daca postezi ca sa mai faci si tu un post, 2 cel mut, degeaba postezi aici...ideea e buna ,avand in vedere faptul ca e destul de greu de completat setul, cat despre bonusuri, sunt perfecte, daca ar fi mai mari v-ati plange ca dezechilibreaza jocu'
Raman Pro, 25%bonus de aspect in duel e destul de rezonabil pentru un set greu de facut...
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus