spargatorii de conturi

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
probabil ca stiti sectiunea de setari - administrare
acolo ne da ip -ul celui care incearca sa intre in cont dar nu si numele
asa ca propun ca in sectiunea clasament , pe langa rang si nume jucator sa mai fie un buton de cautare ( adresa ip - ca sa putem ala cine incearca sa ne sparga contul
 

DeletedUser6410

Guest
CONTRA daca trimitem un mesaj la suport cu IP :) daca acea persoana joca va fi banata global :) Cred ca cel mai bine e sa nu stim numele faptasului
 

DeletedUser2854

Guest
Contra mi se pare o idee tampita,cui ii pasa de numele spargatorului
 

DeletedUser9380

Guest
Aşa cum a zis şi patrat, e mai bine ca numele spărgătorului să rămână cunoscut doar pentru Team West.Persoana respectivă va fi banată oricum, deci CONTRA.
 

DeletedUser8304

Guest
probabil ca stiti sectiunea de setari - administrare
acolo ne da ip -ul celui care incearca sa intre in cont dar nu si numele
asa ca propun ca in sectiunea clasament , pe langa rang si nume jucator sa mai fie un buton de cautare ( adresa ip - ca sa putem ala cine incearca sa ne sparga contul

si mie cand mi-a fost incercata parola, am depus tiket si am intreba cine e faptasul, dar nu se spune..
 

DeletedUser

Guest
CONTRA deoarece te poti loga si poti incerca sa spargi un cont si de alt comp ( cu alt ip )
 

DeletedUser

Guest
probabil ca stiti sectiunea de setari - administrare
acolo ne da ip -ul celui care incearca sa intre in cont dar nu si numele
asa ca propun ca in sectiunea clasament , pe langa rang si nume jucator sa mai fie un buton de cautare ( adresa ip - ca sa putem ala cine incearca sa ne sparga contul
Contra pentru ca o adresa ip poate fi schimbata, poate sa icerce sa iti sparga contul de la scoala, sau de la o sala de internet deci nu are cum sa iti arate tie numele celui care ti-o sparge, tu ce poti face e sa iti pui o parola destul de buna si greu de ghicit.
 

DeletedUser6433

Guest
numa asa poti sa dai flood-uri nu?..Contra...CONTRA
contra
 

DeletedUser

Guest
asemenea probleme tin de suportul tehnic, un tichet la ei ar trebui sa ii atentioneze si sa cerceteze cine joaca de la acel IP. Daca e un IP fals, nici ei nu pot afla cine a dat atacul... Dar probabil ar fi corect, daca deschizi un tichet cu un IP de acest gen, sa fii macar anuntat ce rezultat a avut sesizarea ta.
 

DeletedUser

Guest
Contra.

1.Daca cel care a incercat sa sparga contul are ip dinamic ?Atunci ce faci ?

2.Poate ca a incercat sa sparga de la un internet-cafe,o sa fie banati toti cei care joaca de acolo ?

3.Poate ca mai mult iplayeri joaca de pe acelasi ip.(mama,pisica,fratele).Ce faci ?O sa ghicesti cine a facut-o ?

4.The west ar deveni locul preferat pentru cineva care vrea sa floodeze de distractie sau sa se razbune pe cineva.
 

DeletedUser13008

Guest
Contra.

1.Daca cel care a incercat sa sparga contul are ip dinamic ?Atunci ce faci ?

2.Poate ca a incercat sa sparga de la un internet-cafe,o sa fie banati toti cei care joaca de acolo ?

3.Poate ca mai mult iplayeri joaca de pe acelasi ip.(mama,pisica,fratele).Ce faci ?O sa ghicesti cine a facut-o ?

4.The west ar deveni locul preferat pentru cineva care vrea sa floodeze de distractie sau sa se razbune pe cineva.

pro pt ca cele spuse mai sus is cam de cacao cu lapte..
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus