Spargerea Bancii

  • Autor subiect DeletedUser22610
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser5652

Guest
PRO! Ai argumentat si prezentat foarte frumos! O alianta poate face mai multe grupuri de atac la banca. Ziceau unii ca cine o sa mai depuna bani la banca. Pai ii vei putea apara. Si oricum, la inceputul unei lumi nimeni nu poate ataca o banca deci se poate construi un oras foarte usor.:roll:
 

DeletedUser22202

Guest
iulianp a spus ca a trimis propunerea catre cei de la Innogames. Este posibil ca in viitor sa fie implementata. Dar asta depinde doar de ei.


<3W <3W <3W
 

DeletedUser22202

Guest
daca nu i-as fi trimis mesaj nici eu nici voi nu ati fi aflat... :cooln:


<3W <3W <3W
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser22509

Guest
cineva trebuia sa o faca , pacat ca nu am facut-o io mai repede :)
 

DeletedUser10117

Guest
Corect,ar trebui sa modifici si sa poate fi atacate doar orasele cu peste 40 locuitori si cu cel putin 35 jucatori activi


In primul rand cum forturile se ataca avand un oras in el asa poate sa se atace si un oras avand un jucator in el,poate ca acel oras face parte dintr-o alianta si vin cei din alianta la sustinere asa cum te duci la fort,sau poate sa vina altii din afara sa ajute orasul.

PRO sunt de acord cu aceasta idee deoarece in multe filme din vestul salbatic este vorba de spargerea bancilor.Dar ar trebuie sa castige si ceva aparatorii daca ii bat pe atacatori

Cum e la fort fiecare primeste XP si OUP.

Asa sa fie si aici de exemplu Felicitari esti noul gardian al orasului ai primit 100$ prin invingerea banditilor,ceva de genu
 

DeletedUser

Guest
Contra. Interfereaza prea mult cu batalia de fort. Daca orasul respectiv are fort si e intr-o batalie la ora respectiva si tu sti ca orasul ala are batalie. Ataci banca. Astfel toti playerii o sa mearga sa apere banca si nimeni nu se mai duce la fort din orasul respectiv. Astfel aliantele numeroase ar domina aliantele mai mici si puternice.
Daca, ar putea ca banca sa fie aparata si de alti membri a unei aliante. Astfel alianta ar avea si mai mult sens.
1sunt si mercenari mai casca si tu ochii aia ca doar de aia i ai
2propun ca daca aparatori castiga cel mai bun aparator sa primeasca si el acolo un 5%-8% din banii bancii ca doar erau rasplatiti si erouii care aparau oras
3spune te rog ce program folosesti de faci poze asa reusite
4PRO
 

DeletedUser

Guest
Iti dau un mare Pro pentru munca depusa si pentru calitatea detaliilor pe care ni le-ai oferit, insa, am o mica nelamurire. Asta pentru ca nu am mult timp acum sa citesc tot, cand spargi o banca, acea 'lupta' cand are loc? Peste 30 de minute, sau 24 ore, ca la fort? Deoarece, nu mi se pare logic ca atunci cand te pregatesti sa spargi o banca, sa dai pe buton si abia peste 24 de ore sa inceapa, mai ales ca cei care ataca, ar trebui s-o faca pe loc.
 

DeletedUser

Guest
Foarte bine gandita idee, ai un mare "PRO" argumentele de mai sus.
 

DeletedUser

Guest
PRO, ar fi o schimbare majora in The West, dar e bine venita cel putin de mine.
Fiind doar 35 de atacatori, probabil ca ar trebui sa fie implementata si ideea de grade (ca la fort).
Aparatorii sunt patratele albastre? Se aleg ca la luptele cu fort? Gardienii sunt NPC-uri?
Oricum daca va fi implementata ideea sigur va fi modificata ideea de luare a 50% din banii trezoreriei. Probabil va ramane undeva la 15% procentul, astfel incat sa fi nevoit sa spargi mai multe banci pentru a strange ceva bani.
 

DeletedUser2041

Guest
Propunerea va fi transmisa mai departe catre dezvoltatori. Decizia finala le apartine lor.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus