The-west MMORPG

  • Autor subiect DeletedUser5652
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser5652

Guest
Nume sugestie:The-West varianta MMORPG

Descriere sugestie:
Ar fi mult mai real si mai incitant sa existe the-west MMORPG! In loc sa se teleporteze caracterul la o anumita munca, mai bine o cauti tu mergand pe harta, ca in metin2.Jocul trebuie downloadat!
In prima faza:Cum ti-ai creat contul si te-ai logat vei fi transpus intr-un oras din Wild West. Oras aleatoriu in care trebuie sa platesti pentru orice. In oras sa te intalnesti cu omul acela cu tutorialul care sa inceapa sa vorbeasca:"Salut, greenhornule! Sunt xyxyxyx si te voi ajuta sa te descurci in Vestul Salbatic!" Caracterul tau sa aiba posibilitatea de a accepta:"Ok, de unde incepem?" si "Pe cine faci tu greenhorn, strainule?".La a doua varianta sa ai posibilitatea sa te duelezi cu el! Daca il invingi vei castiga experienta si cativa dolari care iti vor folosi in ce va urma sa scriu acum!
A doua faza: Intri in Saloon, acolo cei care au misiuni sa aiba ! deasupra capului. Sa zicem ca Henry te trimite la speriatul ciorilor de pe pamanturile
oamenilor. Vei avea posibilitatea sa cumperi o harta cu banii castigati in duelul cu tipul de mai-inainte! Harta o vei folosi mereu cand te vei cauta o munca sau ceva de genul!
Continuarea jocului: E foarte simplu, rezolvi misiuni, cauti pe harta, cumperi obiecte. Daca vrei sa-ti infiintezi propriul oras trebuie sa ai 2000$ (astfel nu vor mai rasari orase ca ciupercile dupa ploaie) si 100 energie. Daca in oras nu se vor stabili mai mult de 5 playeri intr-o saptamana de la infiintarea lui orasul va fi sters si va deveni oras fantoma!
Prin orase sa fie locuitori care sa iti dea diferite quest-uri suplimentare! Cum ar fi:"Du-te in orasul x pentru a da aceasta scrisoare lui John "The Bull" Reilly." Si nu doar atat, si alte quest-uri cum ar fi sa te trimita o domnisoara suparata, parasita de iubitul ei sa te duelezi cu el si sa il invingi.


Avantaje:Ar face jocul mult mai realist, un nou inceput!
Dezavantaje:Mult de lucru!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
sunt pro...mie mi-ar place da nu ii chiar usor sa faci un joc de genul asta...si nu cred ca cei de la inno o sa se oboseasca cu un astfel de joc...cel putin nu in viitorul apropriat:)
 

DeletedUser5652

Guest
INNO?? :| LOL ce intrebare!
sunt pro...mie mi-ar place da nu ii chiar usor sa faci un joc de genul asta...si nu cred ca cei de la inno o sa se oboseasca cu un astfel de joc...cel putin nu in viitorul apropriat

Stiu ca nu e usor, dar ar fi foarte popular!
 

DeletedUser5250

Guest
Doamne=))))))))))))) N-ai ce face? Nu vrei sa se faca si board game the west?=))
Contra
 

DeletedUser

Guest
Contra the-west e un browser game....daca vrei mmorpg joaca jocuri gen flyff,wow
 

DeletedUser8674

Guest
Nume sugestie:The-West varianta MMORPG

Descriere sugestie:
Ar fi mult mai real si mai incitant sa existe the-west MMORPG! In loc sa se teleporteze caracterul la o anumita munca, mai bine o cauti tu mergand pe harta, ca in metin2.Jocul trebuie downloadat!
In prima faza:Cum ti-ai creat contul si te-ai logat vei fi transpus intr-un oras din Wild West. Oras aleatoriu in care trebuie sa platesti pentru orice. In oras sa te intalnesti cu omul acela cu tutorialul care sa inceapa sa vorbeasca:"Salut, greenhornule! Sunt xyxyxyx si te voi ajuta sa te descurci in Vestul Salbatic!" Caracterul tau sa aiba posibilitatea de a accepta:"Ok, de unde incepem?" si "Pe cine faci tu greenhorn, strainule?".La a doua varianta sa ai posibilitatea sa te duelezi cu el! Daca il invingi vei castiga experienta si cativa dolari care iti vor folosi in ce va urma sa scriu acum!
A doua faza: Intri in Saloon, acolo cei care au misiuni sa aiba ! deasupra capului. Sa zicem ca Henry te trimite la speriatul ciorilor de pe pamanturile
oamenilor. Vei avea posibilitatea sa cumperi o harta cu banii castigati in duelul cu tipul de mai-inainte! Harta o vei folosi mereu cand te vei cauta o munca sau ceva de genul!
Continuarea jocului: E foarte simplu, rezolvi misiuni, cauti pe harta, cumperi obiecte. Daca vrei sa-ti infiintezi propriul oras trebuie sa ai 2000$ (astfel nu vor mai rasari orase ca ciupercile dupa ploaie) si 100 energie. Daca in oras nu se vor stabili mai mult de 5 playeri intr-o saptamana de la infiintarea lui orasul va fi sters si va deveni oras fantoma!
Prin orase sa fie locuitori care sa iti dea diferite quest-uri suplimentare! Cum ar fi:"Du-te in orasul x pentru a da aceasta scrisoare lui John "The Bull" Reilly." Si nu doar atat, si alte quest-uri cum ar fi sa te trimita o domnisoara suparata, parasita de iubitul ei sa te duelezi cu el si sa il invingi.


Avantaje:Ar face jocul mult mai realist, un nou inceput!
Dezavantaje:Mult de lucru!

Contra
ar distruge tot jocul

inca un jocator de cretin2
 

DeletedUser

Guest
ma eu zic ca ideea e buna dar e cam greu de implementat..adik sa faci iar un nou inceput..mda in fine pro...
 

DeletedUser5652

Guest
Bai, amidacos, da poate vreau si board game! Si ai merita warn ca nu ai zis pentru ce anume Contra!
 

DeletedUser

Guest
pro si contra
pro- e o idee buna
contra-e idee luata din cretin 2 si innogames se ocupa cu jocuri de browser
 

DeletedUser

Guest
Daca ai vrea ca the west sa fie un MMORPG trebuia sa scrii mult mai mult decat ai scris acum. Trebuia sa faci vreo 30 - 40 de misiuni. Trebuia sa spui CUM iti alegi clasa de caracter, ce se intampla cu forturile, cum faci o munca... etc.

CONTRA
 

DeletedUser5250

Guest
Băi Sam Ham, nu vrei și carte the-west? Dacă ești prea .... ca să înțelegi că am spus de ce sunt contra...
 

DeletedUser6433

Guest
contra ar trebui imagini gif jocu'3D poate chiar sa-l descarcam
 

DeletedUser13008

Guest
INNO?? :| LOL ce intrebare!


Si daca inno nu vrea ? sau nustiu :rolleyes: poate ca osa bage pepite si acolo.. ==> mda poate ca ar vrea sa il faca eu sunt PRO dar dece ne zici noua? pune-o pe net aici chiar nu ai sanse daca nu se uita un admin ceva
 

DeletedUser13416

Guest
ma nu mai critica tu toate jocurile ! ca esti praf la orce joc.

on:sa se faca un joc mmrog the west dar cel in browser sa ramana neschimbat.
Şi eu sunt de părerea că The-West e joc brawser şi nu trebue să dispară. dacă ar vrea cei de la innogames să facă un mmorpg nu sunt contra dar acest The West trebue să rămînă.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus