Trimiterea in hotel / fort in momentul lesinului

DeletedUser

Guest
NUME SUGESTIE
Trimiterea in hotel sau in cel mai apropiat fort propriu/aliat

DESCRIERE SUGESTIE
Foarte mult de exemplificat nu am . In cazul in care o persoana lesina , aceasta sa fie trimisa in cel mai apropiat loc (loc apropiat = oras propriu sau fort propriu/aliat) in care sa poata dormi . Daca exista un fort propriu/aliat prin preajma , sa fie trimis acolo ; in cazul in care orasul nu are niciun fort , jucatorul sa fie trimis la hotel .

AVANTAJE
1.Uneori , fortul este mai apropiat de destinatia jucatorului decat este orasul .
2.In cazul in care dormi intr-un fort dupa lesin , punctele de viata si energia ti se refac mai rapid (6 ore vs 8 ore)

DEZAVANTAJE: Uneori , fortul nu este mai apropiat de locul unde vrei sa ajungi :D ; poti sa iti doresti cu disperare sa ajungi in oras sa mai depui niste bani sau altceva si sa te trezesti intr-un fort ... ar fi destul de enervant si amuzant in acelasi timp .


*Tin sa va spun ca nu am mai intrat pe forum sa postez ceva util de cativa ani ; de asemenea , ideea mi-a venit din experienta proprie ; alte dezavantaje nu am gasit , poate mai exista , dar de asemenea mai pot exista si alte avantaje . Mai stiu ca m-am cam repetat , dar sper sa fiu inteles ; nu ma descurc la povestit .

Have Fun !
 

DeletedUser15385

Guest
-o idee folositoare.
-nu ar fi greu de implementat
-ai model de postare.
-ai detaliat ideea.
-ai PRO de la mine.
 

DeletedUser15715

Guest
-O idee buna(nici prea detaliata dar nici prea scurta)
-ai model de posare
-ai PRO de la mine
 

DeletedUser15083

Guest
CONTRA

Daca, de exemplu, dupa batalia de la fort, am niste treaba in oras( Ex:Cumparaturi)? Ar fi chiar neplacut ca, in cazul in care sunt chiar la mine la fort, sa ma trezesc tot acolo, dupa ce m-am dus in primele linii intentionat ca sa lesin.
Multi jucatori se dueleaza/participa la fort ca sa lesine intentionat, cand au foarte mult de mers. Ca sa dau un exemplu, am terminat misiunile de la Orasul Fantoma, si vreau sa ma intorc mai repede in oras (oras care e tocmai in extremitatea estica a hartii), ce fac? Simplu, dezechipez arma si dau cateva dueluri la NPC. Dar ar fi chiar nasol ca sa ma lesin degeaba, ca poate fac parte dintr-o alianta puternica si avem forturi pe toata harta, si ma trezesc undeva prin apropiere. Asa ca ....
 

DeletedUser

Guest
CONTRA

Daca, de exemplu, dupa batalia de la fort, am niste treaba in oras( Ex:Cumparaturi)? Ar fi chiar neplacut ca, in cazul in care sunt chiar la mine la fort, sa ma trezesc tot acolo, dupa ce m-am dus in primele linii intentionat ca sa lesin.
Multi jucatori se dueleaza/participa la fort ca sa lesine intentionat, cand au foarte mult de mers. Ca sa dau un exemplu, am terminat misiunile de la Orasul Fantoma, si vreau sa ma intorc mai repede in oras (oras care e tocmai in extremitatea estica a hartii), ce fac? Simplu, dezechipez arma si dau cateva dueluri la NPC. Dar ar fi chiar nasol ca sa ma lesin degeaba, ca poate fac parte dintr-o alianta puternica si avem forturi pe toata harta, si ma trezesc undeva prin apropiere. Asa ca ....



A postat contra doar fiindca are ceva cu mine .

In primul rand , daca dupa batalia de la fort vrei sa faci cumparaturi , nu te lesini decat daca e ultima solutie . Mintea ta poate sa fie destul de redusa incat sa sti numai atat sa faci , dar asta nu e vina mea .
In al doilea rand , daca tu te duci in primele linii la fort ca sa lesini intentionat , nu meriti sa fi primit in niciun oras .
In al treilea rand , tu nu sti ce inseamna acela un fort aliat . Tocmai mi-ai dovedit asta . Daca esti intr-o alianta mare nu inseamna ca toate forturile pe care le are acea alianta iti sunt forturi aliate , dar daca tu doar atat sti ...

Tu ai venit doar cu exemple . Exemple negative ; raspunzi la topic fara sa-l citesti : "DEZAVANTAJE: Uneori , fortul nu este mai apropiat de locul unde vrei sa ajungi ; poti sa iti doresti cu disperare sa ajungi in oras sa mai depui niste bani sau altceva si sa te trezesti intr-un fort ... ar fi destul de enervant si amuzant in acelasi timp ."

Succes !
 

DeletedUser15083

Guest
:))
N-am ce raspunde
Mi-a copt-o la faza asta
=))

PWG: Usor cu off-topicu!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser15083

Guest
:))
N-am ce raspunde
Mi-a copt-o la faza asta
=))

PWG: Usor cu off-topicu!



Domnu' PWG nu mai stiu cum, dar subsemnatul Core un pic mai sus n-a facut off topic? El de ce n-a primit warn?

Nu, n-a facut off-topic, din cate observ eu el discuta tot despre propunerea sa. Ti-a criticat opinia contra dandu-ti niste argumente demonstrandu-ti ca te inseli.

Vacanta placuta:P.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Domnu' PWG nu mai stiu cum, dar subsemnatul Core un pic mai sus n-a facut off topic? El de ce n-a primit warn?

Nu, n-a facut off-topic, din cate observ eu el discuta tot despre propunerea sa. Ti-a criticat opinia contra dandu-ti niste argumente demonstrandu-ti ca te inseli.

Vacanta placuta:P.

propunerea s-a?WRONG!

ON:PRO,cand lesini,nu te duci in celalalt colt al hartii in mod normal,ar trebui sa te duci in cel mai apropiat loc!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
CONTRA. Cand ma duc la un fort de departe, si vrea sa ma intorc in oras, atac pe toti de lvl mare, lesin pam pam si gata..

PRO . la chestia cu forturi
 

DeletedUser

Guest
Contra:
1.Te trimite deja automat la hotelul din orasul propriu....
 

DeletedUser

Guest
Contra:
1.Te trimite deja automat la hotelul din orasul propriu....

Asta cred ca stiam si eu ... poate n-ai inteles bine (sau n-ai citit ce am scris in post si doar te-ai uitat la titlu) .

Ai putea avea optiunea sa fi trimis intr-un fort propriu/aliat daca este mai aproape de tine decat orasul . Uneori este mai avantajos , uneori nu este . Totusi , mai bine sa avem decat sa n-avem si sa ne plangem ca romanii .

D-man a spus:
CONTRA. Cand ma duc la un fort de departe, si vrea sa ma intorc in oras, atac pe toti de lvl mare, lesin pam pam si gata..

PRO . la chestia cu forturi

Aici n-am inteles prea bine ; esti pro sau contra ?:)


Cu stima ,
 

DeletedUser6410

Guest
CONTRA deoarece momentan te trimite direct in hotelul orasului cand lesini , daca pana acuma fost asa de ce vrei sa se schimbe acest lucru in afara de tine nu cred ca sa mai plans cineva de acest lucru :D
 

DeletedUser9380

Guest
... ar fi destul de enervant si amuzant in acelasi timp .

Da.Tare amuzant ar fi să vezi că n-ai unde să depui banii şi mai tre' să mai mergi vreo 15 ore până la oraş.
Sunt indecis, PRONTRA, deoarece ar fi utilă călătoria mai rapidă şi un somn mai scurt, dar, în acelaşi timp, poate trebuie să te duci urgent în oraşul tău şi ar fi enervantă această idee.
 
Sus