Un nou sistem de Aventuri

Lukaryo

Greenhorn
DESCRIERE SUGESTIE: Propun introducerea unui sistem pe zile,spre exemplu: Intr-o zi din saptamana sa ai voie sa intri la aventura doar cu iteme din setul proscrisului si arme din armurier in caz ca nu ai proscris in alta zi sa folosim doar piatra fara sa avem echipat vreun item, poate se modifica bonusurile Cook si Bob Dalton si sunt si ele intr-o zi,iar in restul zilelor totul este permis.

AVANTAJE: Punctele Veteran vor avea din nou un impact asupra aventurilor.jocul de aventura devine mai accesibil si celor ce nu vor sa investeasca intr-un echipament de aventuri pentru ca prioritizeaza seturi de duel,fort,etc.

DEZAVANTAJE:Implementarea aduce benefici doar in anumite zile,iar daca sunt benefici probabil vor aparea clone ne avand inca un sistem prin care sa ii oprim sau poate este si nu il cunosc eu.
 

Anadolu140

Greenhorn
Eu personal cred ca trebuie sa cautam imbunatatirea numarului de jucatori care aleg sa joace aventuri,nu sa-l facem si mai mic prin fel si fel de conditii.Asa ca,nu trebuie sa te chinui sa iei fel si fel de iteme zilnic,ca oricum nu prea intra lume,dapai sa nu mai intre nici astia.De ex: deschid jocul,dau start aventuri si ma joc.Dar daca ar face cum ai spus tu,mai trebuie sa stau 2 ore sa umblu pe harta dupa ce-mi trebuie si nu mai joc.
 

Lukaryo

Greenhorn
Eu personal cred ca trebuie sa cautam imbunatatirea numarului de jucatori care aleg sa joace aventuri,nu sa-l facem si mai mic prin fel si fel de conditii.Asa ca,nu trebuie sa te chinui sa iei fel si fel de iteme zilnic,ca oricum nu prea intra lume,dapai sa nu mai intre nici astia.De ex: deschid jocul,dau start aventuri si ma joc.Dar daca ar face cum ai spus tu,mai trebuie sa stau 2 ore sa umblu pe harta dupa ce-mi trebuie si nu mai joc.
Săptămâna are doar 7 zile,ideea mea era că o parte din aceste zile să fie axate pe iteme ce sunt accesibile tuturor jucătorilor (cei ce nu își permit să aibă și set de aventuri pentru că au că proritate duelul,fortul sau altele) și anume folosind punctele veteran,iar în restul zilelor totul este permis adică aventurile pe care le avem in prezent.

Că să aduci mai mulți jucători trebuie să înțelegi de ce nu mai joacă

Intrebarea 1. Cat timp astepti tu in prezent sa joci o aventura?
Intrebarea 2.De ce nu joaca lumea aventuri?
Intrebarea 3.Incerci pentru prima data o aventura. In prezent ce impact ai fara set doreste cineva sa joace cu tine stiind ca sunt in dezavantaji si ti se pare distractiv sa iti one-hit?

Ca idee:Setului Proscrisului este un set pe care il poti obtine folosind punctele veteran pe care le primesti jucand aventuri. Unde umbli pe harta 2 ore?
 
Ultima editare:

Anadolu140

Greenhorn
Intrebarea 1. Cat timp astepti tu in prezent sa joci o aventura?
Intrebarea 2.De ce nu joaca lumea aventuri?
Intrebarea 3.Incerci pentru prima data o aventura. In prezent ce impact ai fara set doreste cineva sa joace cu tine stiind ca sunt in dezavantaji si ti se pare distractiv sa iti one-hit?

Ca idee:Setului Proscrisului este un set pe care il poti obtine folosind punctele veteran pe care le primesti jucand aventuri. Unde umbli pe harta 2 ore?

O sa-ti raspund la toate pe rand.
1.Odata modificate aventurile,se vor modifica in toate tarile nu doar pe ro si la mine pe the-west.net astept cate 15-20min o aventura de cateva zile.
2.Cufere prea ieftine,a aparut lasoul luccile si nimeni nu mai cauta arma proscris in cufar.Cine joaca pur si simplu se joaca si atat nu cauta sa faca bani sau ceva
3.Tu mereu ai omul tau la aventura de langa care nu trebuie sa te dezlipesti daca nu ai experienta sa faci ceva in plus.sa zicem ca tu ai lv 30 stai langa cel mai mic lv de la ei,nici de cum sa intrii in tinta celor de pe moara.daca intrii asta e,se ocupa altul,dar ai nevoie de iteme sa joci .am vazut de ex lasou+3 a lesinat din lovitura dubla si sarpe un jucator cu arma proscrisa +2 si full hp.deci trebuie sa faca ceva diferenta nu doar logica de joc.

Pai umblu pe harta dupa haina de la armurier sau ce ai mai cerut tu acolo,ca stau in centru sa cresc si nu ma duc dupa ele ca sa ma joc.
 

Lukaryo

Greenhorn
Ai mari erori de logica.

Si cum joci aventuri daca nu ai set?

Daca intr-o zi anume sa zicem luni este ziua setului proscris. Asta inseamna ca ai voie sa intri la aventura respecte cu tot setul proscris sau cu parti lipsa din el sau fara nici un iteme echipat in caz ca nu ai nimic din setul proscris pana iti faci unul jucand aventuri si obtinand puncte veteran .iar ca sa nu fii nevoie sa joci cu piatra adica fara arma echipa sa iti perminta sa folosesti iteme din armurier, Asta incercam sa explic si in propunere,dar se pare ca nu sunt suficent de inteligent sa fac asta...
 

Lukaryo

Greenhorn
Pai umblu pe harta dupa haina de la armurier sau ce ai mai cerut tu acolo,ca stau in centru sa cresc si nu ma duc dupa ele ca sa ma joc.
Armurierul este o cladire ce se gaseste in toate orasele din care poti cumpara arme de fort sau duel, Eu incercam sa explic ca in caz ca nu ai arma proscrisului sa poti folosi o arma din armurier ca sa ai ceva mai mult dmg. Dar se pare că nu diferențele mari dintre jucători ar fii problema. Problema reală este recompensa
 
Ultima editare:
Sus