Viata la ferma

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

odm

Cowboy
4c72e116de6042a491a3ed574ab08029.png




Familia lui Scott

Scott impreuna cu familia sa, Emily si cei doi copii duc o viata linistita la ferma. Au pamantul lor si cateva animale. De dimineata pana seara nu fac decat sa munceasca. Singurele distractii sunt cele de sarbatori. Locul de intalnire cu vecinii si prietenii este un vechi hambar transformat ad-hoc in sala de festivitati. Mancarea si bautura nu lipsesc niciodata, la fel si dansurile si voia buna.
Printre cei mari alearga si se zbenguiesc piticii. Acestia, curiosi din fire au inceput sa puna diverse intrebari despre sarbatoarea de Halloween. Stiti raspunsurile?


Modalitate de desfasurare
Acesta este un concurs instant.

In perioada 28 - 31 octombrie, acest topic va fi deschis in intervalul orar 17-21 timp de cateva minute. La un moment dat va aparea o intrebare la care trebuie sa dati raspunsul.
Vor fi cate 8 intrebari, de dificultate medie, cate doua pentru fiecare zi de concurs. Intrebarile nu vor aparea la aceasi ora sau concomitent.
Sursa din care m-am informat pentru formularea intrebarilor este wikipedia
Doar primul concurent care da un raspuns complet, corect si needitat va fi declarat castigator al zilei. NU se accepta raspunsuri de tipul copy/paste.

Premiul este de 200 oup pentru fiecare intrebare.
Modalitatea de revendicare a premiilor va fi comunicata odata cu anuntarea tuturor castigatorilor in subtopicul Castigatori Concursuri
Castigatorii vor fi anuntati pe data de 1 noiembrie 2016.


Conditii de participare
Sa aveti un cont activ pe joc.
Sa respectati regulamentul jocului si al forumului.
 

odm

Cowboy
Castigator la prima intrebare a zilei este JTX97

A doua intrebare a zilei:

Care sunt cele mai populare costume imbracate de copii cand merg la colindat ? (enumerati cel putin 5)
 

odm

Cowboy
Din motive independente de vointa mea, astazi nu am putut sa pun cea de a doua intrebare la concurs. Maine vor fi 3 intrebari.
Va astept cu raspunsuri cat mai corecte si mai prompte.
Imi cer scuze celor care au asteptat.
 

odm

Cowboy
Nu uitati: azi vor fi 3 intrebari

Prima intrebare a zilei:

Ce foloseau irlandezii si scotienii pentru a sculpta felinarele de Halloween inainte ca aceasta sarbatoare sa fi importata in America?
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus