Voteaza numele viitoare lumi

Alege numele viitoarei lumi!

  • Jamestown

    Voturi: 7 3,5%
  • Jericho

    Voturi: 23 11,4%
  • Jacksonville

    Voturi: 81 40,3%
  • Jersey

    Voturi: 63 31,3%
  • Juarez

    Voturi: 27 13,4%

  • Total votanți
    201
  • Sondaj închis .
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser26089

Guest
Daca pui la sarpe pene => gaina :)))) Serios :)))) Esti crima :))))

asa ziceam si eu.. Jamaica era mai la indemana dar... tineti minte ca nu noi alegem ;)
plus ca nu ma tenteaza sa votez nici una din numele alese de voi si cred ca nu sunt singurul :D
 
Ultima editare de un moderator:

Skynet08

Greenhorn
De ce nu puneţi Texas , de exemplu. Părerea mea e că sună bine, dacă ar fi fost printre opţiunile de mai sus cu siguranţă ar fi câştigat vot majoritar.
Acum ce să zic, rămâne la consideraţia dvs.
Jersey e acceptabil.
 

DeletedUser25577

Guest
Joliet :shoot:
"Joliet prison" - 1858
Deci merge , nu ? :P
 

DeletedUser25910

Guest
De ce nu puneţi Texas , de exemplu. Părerea mea e că sună bine, dacă ar fi fost printre opţiunile de mai sus cu siguranţă ar fi câştigat vot majoritar.
Acum ce să zic, rămâne la consideraţia dvs.
Jersey e acceptabil.

Pana la litera ''T'' mai este.Nu cred ca apucam.
 

Elmer Fudd

Rabbit Killer
Nici ei nu stiu pe ce criterii au ales. :))

Cum pe ce criterii ? Pe cele de bun-simt :P S-a ales ce se putea alege din ceea ce s-a propus de catre voi si avea cat de cat legatura cu West-ul sau limba engleza macar, nu s-a adaugat nici o optiune ce nu a fost scrisa in topic :)

Edit : Sincer chiar nu inteleg ce tot pomeniti de Jamaica, nu-i concert de Reggae, de ce nu cereti Japonia ? Este exact la fel de in afara contextului ca si Jamaica... Mai de graba acceptam Jimbolia, e in vest, trece trenu' pe acolo :d Sa fim seriosi, astea sunt cu litera J, daca treceam direct la K spuneati ca vai ce frumos era sa-i zicem Jacksonville si plangeati ca sarim peste cum ne place :)
 
Ultima editare:

DeletedUser

Guest
Cum pe ce criterii ? Pe cele de bun-simt :P S-a ales ce se putea alege din ceea ce s-a propus de catre voi si avea cat de cat legatura cu West-ul sau limba engleza macar, nu s-a adaugat nici o optiune ce nu a fost scrisa in topic :)

Edit : Sincer chiar nu inteleg ce tot pomeniti de Jamaica, nu-i concert de Reggae, de ce nu cereti Japonia ? Este exact la fel de in afara contextului ca si Jamaica... Mai de graba acceptam Jimbolia, e in vest, trece trenu' pe acolo :d Sa fim seriosi, astea sunt cu litera J, daca treceam direct la K spuneati ca vai ce frumos era sa-i zicem Jacksonville si plangeati ca sarim peste cum ne place :)

urmatoarea o numim Kingston, nu? :ras:
 

DeletedUser12588

Guest
Cum pe ce criterii ? Pe cele de bun-simt :P S-a ales ce se putea alege din ceea ce s-a propus de catre voi si avea cat de cat legatura cu West-ul sau limba engleza macar, nu s-a adaugat nici o optiune ce nu a fost scrisa in topic :)

Edit : Sincer chiar nu inteleg ce tot pomeniti de Jamaica, nu-i concert de Reggae, de ce nu cereti Japonia ? Este exact la fel de in afara contextului ca si Jamaica... Mai de graba acceptam Jimbolia, e in vest, trece trenu' pe acolo :d Sa fim seriosi, astea sunt cu litera J, daca treceam direct la K spuneati ca vai ce frumos era sa-i zicem Jacksonville si plangeati ca sarim peste cum ne place :)

Pai si Hawaii? :razz:
 

DeletedUser26105

Guest
Speram şi eu la un nume care să aibă legătură cu westul sălbatic dar fiecare cu alegerile lui ... :)
 

DeletedUser25046

Guest
Cum pe ce criterii ? Pe cele de bun-simt S-a ales ce se putea alege din ceea ce s-a propus de catre voi si avea cat de cat legatura cu West-ul sau limba engleza macar

Intr-un joc in care "katana" e arma de duel si "barza" animal de calarit, ce rost mai au "legaturile cu west-ul si limba engleza"? :blink:
 

DeletedUser9036

Guest
eu doar am explicat ideea mea de nume de lume ;)

vad ca s-a aprins forumul pe tema asta.

parerea mea care oricum e pur facultativa, e ca jersey suna mai a vestul salbatic decat jamaica :)

se pare ca a fost si parerea celor care au ales nickurile deoarece jamaica nu apare pe lista. iar jersey apare.

oricum- stati calmi- jersey nu era optiunea mea de nume pe care l-am votat.
doar am raspuns celui care isi punea intrebarea de ce apare una si nu cealalta.

sper sa nu sara unii pe geam doar pentru ca am postat aici:whistle:
 

DeletedUser

Guest
Speram şi eu la un nume care să aibă legătură cu westul sălbatic dar fiecare cu alegerile lui ... :)
tu esti ala de ma urmareste pe Twitter?
Intr-un joc in care "katana" e arma de duel si "barza" animal de calarit, ce rost mai au "legaturile cu west-ul si limba engleza"? :blink:
Alea's Easter Eggs, si se gasesc in orice joc.
Pai Hawaii, nu a fost Haiti ca sa fie acu' Jamaica :P

Nah, mergea un Hollywood
 

DeletedUser25046

Guest
eu doar am explicat ideea mea de nume de lume ;)

vad ca s-a aprins forumul pe tema asta.

parerea mea care oricum e pur facultativa, e ca jersey suna mai a vestul salbatic decat jamaica :)

se pare ca a fost si parerea celor care au ales nickurile deoarece jamaica nu apare pe lista. iar jersey apare.

oricum- stati calmi- jersey nu era optiunea mea de nume pe care l-am votat.
doar am raspuns celui care isi punea intrebarea de ce apare una si nu cealalta.

sper sa nu sara unii pe geam doar pentru ca am postat aici:whistle:


Tu cine esti?:oh:
 

lord ion

West Marshal
577d9fd3fc.jpg
 

DeletedUser6280

Guest
Sunt contra numelui Jacksonville, imi suna mai mult a casa de vacanta nu a lume de joc, si jersey tradus in romana din spaniola inseamna imbracaminte :)) care au fost asa inspirati de au dat numele astea
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus