Spargerea Bancii

  • Autor subiect DeletedUser22610
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser22610

Guest
Stiu ca a mai fost propusa dar o sa o fac mai detaliata si putin mai diferita !


Nume:Spargerea Bancii
Detalii:Pai in Vestul Salbatic se spargeau/jefuiau bancile ,unele legende chiar asa s-au facut cunoscute ... Marele X Spargatorul de Banci
De ce nu sa se bage si pe The West?

1)Cum ataci o banca?

DNs6V.png


2)Ce indemanari ne sunt folositoare pentru o lupta pentru banca?

L0Mfr.png

Indemare motrica = este folositoare pentru plantarea dinamitei pe seiful bancii.Dinamita trebuie sa o ai in inventar.Ea poate cauza daune si atacatorilor si aparatorilor daca sunt in raza ei de explodare.Ea explodeaza imediat dupa o runda.Poti sa le plantezi unde vrei pe harta luptei,dar necesar este sa pastrezi si pentru spargerea seifului.
Seiful incepe de la nivelul 1 pana la 5.
Cu cat seiful este de nivel mai mare cu atat rezista la mai multe dinamite.
Impuscarea = este folositoare pentru loviturile de la distanta si daune.(tot ca la fort)
Tintirea = pentru tintirea adversarului.
Ascunderea = Pentru ferire si sansa de ferire.
Ferirea = pentru ferire.
Tactica = este folositoare ca si cum este conducerea pentru fort.


3)Cum arata harta luptei si pozitionarea?

bkI0d.jpg


Q)Cati jucatori se pot inscrie la spargere?
R)Doar 35 de jucatori .

Q)Ce sunt patratele galbene.
R)Sunt cei alesi inainte de spargere ca fiind gardinei.

4)Cum detonez o dinamita?

2eVyk.jpg

Patratul rosu este raza de explodare a dinamitei.
Dinamita se pozitioneaza in locul in care esti la alegerea ta si ai o runda la dispozitie ca sa parasesti locul respectiv.

Ex.
Dinamita a explodat pierzi 500 daune.

Daunele dinamitei sunt intre 500 si 1000.


5)Ce se va intampla dupa spargerea bancii orasului.
Orasul respectiv va lua o pauza de 3 zile.In care in aceste 3 zile nimeni nu o mai poate ataca.
Orasul o sa ramana fara 50% din banii din trezorerie.
Banii se impart in mod egal intre spargatori.


Realizari:

Sparge o banca.
Sparge 50 de banci.
Sparge 100 de banci.
Titlu de recompensa:Spargator de banci Fl0oo

Aduna 10.000 prin spargere de banci.
Aduna 100.000 prin spargere de banci.
Aduna 1.000.000 prin spargere de banci.


Cam atat ....


AVANTAJE:Bani ,aspect WESTERN,etc.
DEZAVANTAJE:Munca pt INNO(multa munca),bani pierduti.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
PRO, foarte buna ideea. Numai sa se poate sparge doar bancile din orase externe ca la tine in imagine era un oras propriu.
 

DeletedUser22931

Guest
PRO, foarte buna ideea. Numai sa se poate sparge doar bancile din orase externe ca la tine in imagine era un oras propriu.

A facut poza aia ca sa dea un exemplu...total pro mi se pare super ideea dar ar fi mai interesant daca in loc de aceasta lupta jucatori se vor duela intrei ei aleator pana cand o echipa lesina complet...
PROOO
 

DeletedUser22773

Guest
mereu ma mir/intreb cum poti sa faci imagini atat de misto!:P

foarte frumos prezentat,ar aduce un aer realistic

un pro cu mult respect pentru munca depusa
 

DeletedUser12909

Guest
Pro chiar e western, si e super modul de prezentare, iar ideea este exeptional dezvoltata.
 

DeletedUser15774

Guest
model de postare: ai
Poze : ai
Ideea e buna.(chiar daca a mai fost propusa , tu ai adus mai multe inbunatatiri si ai prezentato impecabil)

Deci PRO
 

DeletedUser22509

Guest
DE LA MINE AI UN MARE PRO de ce ? pt ca ai de toate! esti tare Fl0oo!<3W:shoot:
 

DeletedUser

Guest
PRO Idee geniala m-am gandit si eu la ea dar tu ai dezvoltato perfect GJ !
 

DeletedUser

Guest
PRO
Pentru ca :
-Ai model de Postare :dastardly:
-Ar da "un strop" de realitate :shoot:
- "Spargator de banci" Hmm..... :-? Cum de nu m-am gandit eu la asta :whistle: :D
 

DeletedUser21007

Guest
am propuso si eu dar pro ai dezvoltato mai bine decat mine desi harta seamana prea mult cu cea de la fort dar totusi pro
 

DeletedUser5540

Guest
Pro. M-am gandit la ceva asemanator zilele astea. Mi-e lene sa scriu mai multe dar:
Pe l4 ca si pe alte lumi sunt foarte multe orase fantoma. Ideea ta fl0oo ar fi buna sa fie implementata pt atacarea acelor orase. Gen in acele orase sa traiasca banditi sau asa ceva. Daca se implementeaza ideea de lupta intre orase va fi in dezavantajul oraselor cu un singur jucator. Ganditi-va bine.
 

DeletedUser22931

Guest
Da dar sa zicem ca numarul de playeri trebuie sa fie intr-o anumita diferenta/raport...
 

DeletedUser22772

Guest
Pro dar parca deja il vad pe lord ion cum isi incepe lista cu dezavantajele:hmf:
 

DeletedUser

Guest
prontra deoarece titlu ala spargatorul de banci floo.... puine spargatorul de banci.... shi numele aceluia doarasi nu ma cheama al pacinos shi titlu i spargatorul de bani floo:hmf:
 

DeletedUser20606

Guest
prontra deoarece titlu ala spargatorul de banci floo.... puine spargatorul de banci.... shi numele aceluia doarasi nu ma cheama al pacinos shi titlu i spargatorul de bani floo:hmf:

El e dat doar un exemplu...Insa unora ca tine le trebuie prea mult timp pentru a intelege...
 

DeletedUser593

Guest
Ideea e buna, dar ai aduna bani prea usor. Sa nu uitam ca sunt orase vechi, cu populatie inactiva si cu bani multi in banca.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus