Construire fortist

DeletedUser

Guest
Eu zic ca cel mai bun build este 100% putere + 50% c0nducere 30% viata si 20 % ferire/tintire:cooln:

COnducerea aia ai putea-o imparti in doua si sa dai si pentru ascundere.

Da de fapt ce mai, ca oricine stie sa arunce niste procente, fara sa stie care e legatura cu ele in joc, crede ca stie sa faca un build si un tutorial.
 

DeletedUser19470

Guest
COnducerea aia ai putea-o imparti in doua si sa dai si pentru ascundere.

Da de fapt ce mai, ca oricine stie sa arunce niste procente, fara sa stie care e legatura cu ele in joc, crede ca stie sa faca un build si un tutorial.

Degeaba bagi ca b0u in conducere (nu insult pe nimeni, vreau sa spun ca gresesti daca faci asa) daca n'ai tintire/ferire+perseverenta/ascundere...daca nu le imparti egal la astea mai bine te faci tank...
 

DeletedUser

Guest
Degeaba bagi ca b0u in conducere (nu insult pe nimeni, vreau sa spun ca gresesti daca faci asa) daca n'ai tintire/ferire+perseverenta/ascundere...daca nu le imparti egal la astea mai bine te faci tank...

Daca chiar ai sti despre ce este vorba si ai sti formulele, ti-ai da seama singur cum ar trebui facut ca sa scoti maxim din indemanarile tale.
Dar noi nici la asta nu am ajuns, invata intai sa citesti si sa intelegi si dupa aia sa comentezi.
Daca nu stiti formule, cum se aplica si cam ce efecte au, nu va mai dati voi mari zmei in ale fortului.
 

DeletedUser

Guest
Lasa-i acobuz, mai bine sa nu stie... Le au in fata, servite pe tava si multi dintre ei isi dau cu parerea gratuit, fara vreo logica. Eu unul am renuntat in a mai da indicatii, in a trimite lumea catre acele formule (care de altfel reprezinta singurul tutorial bun pentru forturi), ca imi racesc gura de pomana... Unii dintre cei de pe aici, ar fi in stare sa-si sustina punctul de vedere pana in panzele albe, fara a citi 3 randuri si a gandi in esenta cateva lucruri clare legate de aceste bonusuri la forturi. Eu chiar ma bucur pentru ei, pentru ca regasindu-i pe la forturi, fac mai multe daune pe seama unor "invatati" sau altor "atotstiutori". Amin!
 

DeletedUser

Guest
Am o intrebare...ce build credeti ca ar fi mai bun.

Aventurier-full mobilitate-punctele pe conducere 70% si ferire 30%.

sau

Duelist-50% mobilitate 50% putere (pentru ca dau bonusuri de ascundere si perseverenta) - punctele 60-70% pe conducere si restul pe tintire ?

Initial ma gandeam la primul build de tank defensiv,dar apoi n-am mai stiut daca m-ar lua ceva oras,pentru ca nu as avea viata si sansa de tintire doar din conducere nu stiu dac a o sa isi faca efectul+ca daca stau in liniile din fata am sanse sa fiu distrus din prima lovituar a fiecarei runde.:huh:
 

DeletedUser7994

Guest
http://forum.the-west.ro/showthread.php?t=35212 pt topicu asta

1.Cu hainele adecvate poti sa fii bun ca si tank...nu inteleg dc ziceti ca tankurile mor din prima runda sau ca nu nimeresc daca nu ati avut un cont.
2.Daca vrei sa incerci prima varianta,pe atac nu va fi foarte bun,fata de aparare,iar pt sansa de tintire nu ai decat conducere.Cu haine adecvate o sa fii un tank bun(tankurile nu sunt numai soldati).Ar trebuii sa ai macar 3k hp,si cu bonus de caracter o sa tii mai mult la un blocaj decat un tank cu 10k hp.40% conducere 30% ferire 30% hp.
3.Mi se pare ok,dar si aici trebuie macar 3k hp,altfel nu te va recruta nimeni,cu pusca de aur si bonus de caracter,ai da destul de bine.35% conducere 35% tintire 30% viata(+ de la putere).
 

DeletedUser

Guest
http://forum.the-west.ro/showthread.php?t=35212 pt topicu asta

1.Cu hainele adecvate poti sa fii bun ca si tank...nu inteleg dc ziceti ca tankurile mor din prima runda sau ca nu nimeresc daca nu ati avut un cont.
2.Daca vrei sa incerci prima varianta,pe atac nu va fi foarte bun,fata de aparare,iar pt sansa de tintire nu ai decat conducere.Cu haine adecvate o sa fii un tank bun(tankurile nu sunt numai soldati).Ar trebuii sa ai macar 3k hp,si cu bonus de caracter o sa tii mai mult la un blocaj decat un tank cu 10k hp.40% conducere 30% ferire 30% hp.
3.Mi se pare ok,dar si aici trebuie macar 3k hp,altfel nu te va recruta nimeni,cu pusca de aur si bonus de caracter,ai da destul de bine.35% conducere 35% tintire 30% viata(+ de la putere).

Nu am zis ca tankurile mor din prima runda,m-am gandit ca la buildul la care m-am gandit nu pot sa combin si ferirea si viata prea bine,doar la lvl mare.La primul scopul e ca daca mai multi trag in mien sa nu fiu nimerit,dar daca trage unul cu arma buna si multa tintire sunt sanse sa lesin dintr-o lovitura.

Cred ca al doilea cu ceva mai multa viata ar fi ok si la duel cu arma alba...pentru atacat muncitori.

Si pana la urma tu care zici ca e mai bun ?
 

DeletedUser7994

Guest
Nu am zis ca tankurile mor din prima runda,m-am gandit ca la buildul la care m-am gandit nu pot sa combin si ferirea si viata prea bine,doar la lvl mare.La primul scopul e ca daca mai multi trag in mien sa nu fiu nimerit,dar daca trage unul cu arma buna si multa tintire sunt sanse sa lesin dintr-o lovitura.

Cred ca al doilea cu ceva mai multa viata ar fi ok si la duel cu arma alba...pentru atacat muncitori.

Si pana la urma tu care zici ca e mai bun ?
Depinde ce vrei sa faci duelistul-dmg(mai faci si aici cateva ferite) aventurierul-ferite +dmg+ajuti camarazi :D
 

DeletedUser

Guest
Depinde ce vrei sa faci duelistul-dmg(mai faci si aici cateva ferite) aventurierul-ferite +dmg+ajuti camarazi :D

Aventurierul e ceva mai bun ca soldatul pe viata la dmg si in general l-as folosi ca sa ma ascund undeva si sa nu fiu nimerit,dra de ajutat camarazii cel pe viata e cel mai bun,pentru ca daca la aventurier nu am noroc mor ori din prima lovitura ori din urmatoarele,dar viata de la soldat o ai sigur.

Pana la urma o sa merg pe duelist,cred ca as face ceva mai mult xp.:up:
 

DeletedUser7994

Guest
Aventurierul e ceva mai bun ca soldatul pe viata la dmg si in general l-as folosi ca sa ma ascund undeva si sa nu fiu nimerit,dra de ajutat camarazii cel pe viata e cel mai bun,pentru ca daca la aventurier nu am noroc mor ori din prima lovitura ori din urmatoarele,dar viata de la soldat o ai sigur.

Pana la urma o sa merg pe duelist,cred ca as face ceva mai mult xp.:up:

http://www.westforts.com/pl13/battles/battle/30954
Asteapta sa se incarce,dai la replay,si vezi ce pot face niste tankuri aventurieri:razz:.
 

DeletedUser

Guest
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser17549

Guest
Puncte de atribute utilizate:82
Puncte de îndemânare utilizate:240
Clasa:Duelist
Nivel:71

Am ratat pusca de aur dar vreau sa merg totusi pe FORT cam ce build sa imi fac. ?
 

DeletedUser12358

Guest
daca esti duelist incearca asa: 100% mobilitate,20% conducere.10% tintire 70% PV(puncte de viata), desigur va trebui sa fii aparator si sa stai in turnul duelistilor....vrei si un echipament?
 

DeletedUser17549

Guest
daca poti da :P . ce ARMA imi sugerezi ca am ratat pusca de aur :P
 

DeletedUser12358

Guest
stetson negru,cravata maro,geaca de piele neagra/palton maro(paltonul il iei daca vrei hp),sandale,cureaua cu cartusiera a lui Calamily Jane/curea de lux cu cartusiera,aparatori galbene pt picioare,artificii

Winchester de precizie :blink:

are lvl 71,winchesterul de precizie e de lvl 78, ia-ti o pusca cu percutie de precizie,la lvl 73 pusca cu incarcator de precizie,si la 78 winchester de precizie
 

DeletedUser8396

Guest
care indemanare creste cel mai mult valoarea "tintire" la forturi ? ca am auzit ca si conducerea creste valoarea de tintire, si tintirea propriu-zisa , si ascunderea/perseverenta ... si am cam ramas in ceata ..idei ?
 

DeletedUser

Guest
Toate conteaza in mod egal. Cu cat ai mai multe puncte pe fiecare dintre ele (tintire, conducere, ascundere/perseverenta), cu atat vei avea bonusul de tintire mai mare.
 

DeletedUser

Guest
salut am si yo o intrebare in duieluri, tintirea te ajuta sA DAI MAI MULTE DAUNE SAU DOAR iti sporeste avantajul de ainimeri dati pm
 
Sus