Clubul ANTI-SCOALA

DeletedUser

Guest
Dar acesti tampiti ajung in functii importante: un tampit a ajuns presedinte al romaniei,altul premier,altul primar al capitalei,etc.

Pe mine şcoala m-a tâmpit tare rău... Deabia aştept să devin preşedintele lumii :D
 

DeletedUser9923

Guest
Ma inscriu si eu,scoala imi arde peste 10.000 de neuroni.
P.S. ar trebui sa facem si un club anti-prostie.
 

DeletedUser9923

Guest
eu
puke.gif
pe cuvintele S-C-O-A-L-A.
auto004.gif
SCOALA
emporerslightning.gif
 

DeletedUser

Guest
Eu ar trebui sa imi cumpar un tricou pe care scrie:"M-am nascut in teligent , dar educatia m-a stricat"(sunt de vbbanzare si eu cam asta am patit :D)
Si mai sunt bancuri de genul:Inteligenta ma urmareste...dar eu sunt mai rapid.

Hai ca va pun motto-ul meu:Pauzele lungi si dese , cheia marilor succese.
Si o mica intrebare.....
Ce va place cel mai mult la scoala???
Mie unuia imi plac vacantele
 

DeletedUser

Guest
Eu ar trebui sa imi cumpar un tricou pe care scrie:"M-am nascut in teligent , dar educatia m-a stricat"(sunt de vbbanzare si eu cam asta am patit :D)
Si mai sunt bancuri de genul:Inteligenta ma urmareste...dar eu sunt mai rapid.

Hai ca va pun motto-ul meu:Pauzele lungi si dese , cheia marilor succese.
Si o mica intrebare.....
Ce va place cel mai mult la scoala???
Mie unuia imi plac vacantele

am acasa un tricou cu emoticonul meu pe el:D...VARA IL PORT:d
 

DeletedUser9923

Guest
Asa sa faceti copii;)(sa puneti unsoare pe scoala sa o manance caini)
P.S. Sa ve spun regulile scolii?
1.Scrieti-va toate temele
Bla-Bla
sunt plictisit,as vrea sa mai stau putin pe PC(laptop) dar se pare ca trebuie sa imi bat capul cu temele asa ca bye-bye(nu vreau maine sa i-au o nota mica ca nu mi-am facut temele:rolleyes:.Cea mai mica nota a mea este 8.imi vine sa imi rup carnetul)
 

DeletedUser

Guest
Am luat 7 in teza la mate...Huraaaa...:rolleyes: inainte sa ne spuna notele tot ziceam "Viata nu-i corecta, viata nu-i corecta"...:)) am avut dupa motiv sa zic asa =))

Azi ne-a adus si tezele la romana...Aici am luat 9 and I am happy :P

Azi am dat test la engleza...1) Compunere cu ce am facut in vacanta....2) Exercitiu....simplu!
 

DeletedUser126

Guest
Dar acesti tampiti ajung in functii importante: un tampit a ajuns presedinte al romaniei,altul premier,altul primar al capitalei,etc.

in romania se invata mult si prost :(

cum a zis basescu scoala scoate tampiti :)

ai spus un mare adevar.SCOALA TAMPESTE LUMEA

Ştiţi de ce avem n00bi? Fiindcă ei au mers la şcoală, unde s-au tâmpit...

Mi-ar placea sa se dea doua legi : una in care sa iti de-a numai 10,prin simplu fapt ca te deranjezi sa de duci la scoala(fara sa te asculte,fara lucrari de control,etc),iar alta si cea mai buna lege ar fi sa se desfiinteze toate institutiile de invatamant.Cu scoala sau fara scoala tot aia e.In romania diploma de master,e buna ca hartie igienica,in rest nu-i buna de NIMIC.

Ei sunt copii frustrati care sunt bata la scoala si dau vina pe profesori si pe invatamant pentru ca ei nu sunt in stare sa invete cateva fraze la o materie.
Daca nu va convine scoala,de ce puii mei va mai duceti?
 

DeletedUser9923

Guest
Am luat 7 in teza la mate...Huraaaa...:rolleyes: inainte sa ne spuna notele tot ziceam "Viata nu-i corecta, viata nu-i corecta"...:)) am avut dupa motiv sa zic asa =))

Azi ne-a adus si tezele la romana...Aici am luat 9 and I am happy :P

Azi am dat test la engleza...1) Compunere cu ce am facut in vacanta....2) Exercitiu....simplu!

Noua nu ne-a adus tezele(nici nu vreau)
Am facut la ambele cred ca minim 8.50 sau 9...
 

DeletedUser

Guest
Ei sunt copii frustrati care sunt bata la scoala si dau vina pe profesori si pe invatamant pentru ca ei nu sunt in stare sa invete cateva fraze la o materie.
Daca nu va convine scoala,de ce puii mei va mai duceti?

De acord si contra.Sistemul de invatamant din Romania este pur si simplu PENIBIL.Nimic nu se face cum trebuie,"mult si prost",cum au spus colegii de mai sus.

Totusi,ai si dreptate...multi copii (presupun ca 80%) merg la scoala doar fiindca ii obliga parintii.Deci e clar ca nu invata nimic,si ar fi normal sa fie invidiosi pe cei care,de buna voie si nesiliti de nimeni,invata la ceva(nu zic ca la toate obiectele,ci la cele care il intereseaza si il vor ajuta in viitor).

NU zic ca ei ar fi "bata" la scoala,dar e normal sa fie frustrati atunci cand in Romania exista un sistem scarbos!
 

DeletedUser4649

Guest
De acord si contra.Sistemul de invatamant din Romania este pur si simplu PENIBIL.Nimic nu se face cum trebuie,"mult si prost",cum au spus colegii de mai sus.

Totusi,ai si dreptate...multi copii (presupun ca 80%) merg la scoala doar fiindca ii obliga parintii.Deci e clar ca nu invata nimic,si ar fi normal sa fie invidiosi pe cei care,de buna voie si nesiliti de nimeni,invata la ceva(nu zic ca la toate obiectele,ci la cele care il intereseaza si il vor ajuta in viitor).

NU zic ca ei ar fi "bata" la scoala,dar e normal sa fie frustrati atunci cand in Romania exista un sistem scarbos!

Scarbos e putin spus cand vezi ca vin profesorii drogati, beti si cum or mai vrea, predau in scarba de parca ar veni gratis, si dupa aia au si pretentii ridicate sa stii programa mai bine decat ei care dau si examen pe ea.
 

DeletedUser

Guest
si dupa aia au si pretentii ridicate sa stii programa mai bine decat ei care dau si examen pe ea.

Exact o chestie din asta mi s-a intamplat astazi la ora de info...Mi-a adus teza...bun...am luat 8,30,nimic rau la prima vedere,stiind ca nu-mi dau interesul in asa ceva(doar chimie si boilogie).Cand ma uit peste lucrare,vad ca imi scade 20 de sutimi dintr-un punct pentru ca am scris modul de functionare al unei instructiuni reproducand un pasaj dintr-o culegere de info(la care a participat si ea cu material informativ).Cand ma duc sa ii zic,sare sus si tare ca ea ne-a predat instructiunea aia(de altfel,si singura pagina scrisa in caiet din tot anul),si trebuia sa scriu exact ca in caiet...Ii arat ca stiu si din caiet,si zice ca nu e bine ca asa vrea ea...Pe moment am zis ca o bat,dar mai astept pana in a 12-a:D
 

DeletedUser33

Guest
Invatamantul din Romania este varza.Nu avem un ministru capabil care sa clarifice unele treburi,cum ar fi daca media 5-8 mai conteaza in trecerea 8-9,daca se va da din nou capacitate sau examen la liceu....invatam cate 6-7 ore in fiecare zi+invatat si scris 8-9 ore cat la servici(nu suntem platiti:D) si toti profesorii au pretenii sa fim buni la materia lor.
Am o directoare idioata,se poarta urat si cu copii si cu profesorii:O.si profesorii o urasc....TOTUL E VARZA!
 

DeletedUser

Guest
Ei sunt copii frustrati care sunt bata la scoala si dau vina pe profesori si pe invatamant pentru ca ei nu sunt in stare sa invete cateva fraze la o materie.
Daca nu va convine scoala,de ce puii mei va mai duceti?

OK, zici că nu învăţ bine, nu?
Atunci, cum de am luat locul 1 la concurs de mate?
Cum de am terminat cu 9 limba româna, 9 limba engleză, 10 mate (asta-i evident), etc.
 
Sus