Cel mai bun browser

  • Autor subiect FILANTROPIUS
  • Data de început

Care este cel mai bun browser

  • Internet explorer

    Voturi: 5 7,5%
  • Firefox

    Voturi: 40 59,7%
  • Opera

    Voturi: 5 7,5%
  • Google Chrome

    Voturi: 16 23,9%
  • Safari

    Voturi: 0 0,0%
  • Netscape

    Voturi: 0 0,0%
  • Altele

    Voturi: 1 1,5%

  • Total votanți
    67
  • Sondaj închis .

DeletedUser

Guest
Va rog sa va argumentati opinia ,nu sa scrieti doar pentru a va evidentia.Daca votati ,sa comentati opinia "de ce ati ales acel browser"
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Ai facut reclama la alte jocuri si esti si off-topic
 

DeletedUser2854

Guest
Bine bine am inteles dar am crezut browser games
 

DeletedUser

Guest
cel mai utilizat browser e Internet Explorere oferit de Microsoft dar este ajuns de pe locul 2 de Firefox si pe 3 Google Chrome.......eu zic ca Firefox e cel mai bun
 

DeletedUser

Guest
Mie imi place cum arata mozilla. Si are si sageata aia de la bara de adrese , pe care dai clic si arata adresele cele mai vizitate. IE nu imi place , ca e albastru. Nu imi place nici cum arata chrome.
 

DeletedUser

Guest
Pentru mine, Chrome și Mozilla, sunt cam tot una... Dar, folosesc ambele browsere... Mai mult Chrome... Nu știu de ce....
 

DeletedUser

Guest
ei bine, ascultati si luati aminte

in principiu, protagonistele sunt: IE, Firefox si Chrome

Firefoxul numi place deoarece inregistreaza toate parolele si userele de pe siteurile de inregistrat/logat

ganditiva => daca o persoana ar veni si ar juca the west la un prieten acasa, bineinteles ca ar juca de pe contul sau, nu de pe al prietenului.

dupa ce acea persoana pleaca, prietenul ei verifica save-urile si gaseste parola si userul de la contul de pe www.The-West.ro simplu ;)

Chrome numi place absolut deloc deoarece inregistreaza tot ce faci siti strica toata intimitatea zau asa :eek::eek:

deci eu votez cu IE si raman la IE deoarece acesta e cel clasic si fara buguri persistente, si nu ruineaza intimitatea si nu iti inregistreaza parolele, asa ca daca le-ai pierdut e treaba ta, sa te inveti minte

raman la IE, votez cu IE
 

DeletedUser

Guest
Karl Old Shatterhand...poi tocmai asta e fain ...poti sa alegi sa le salvezi...sau sa NU le salvezi...eu aleg mozilla
 

DeletedUser

Guest
eu folosesc Mozilla cam de cand a aparut si pana acum sunt multumit de el, doar ca nu-mi prea place versiunea asta 3.x, pentru ca apar prea detaliate site-urile la http:// acolo si iti face o lista prea mare, in care dai cu scroll-ul o zi daca ai multe site-uri salvate.
Internet Explorer e cam prost, incarca incet paginile, imi da tot felul de porcarii de confirmat sau infirmat, nu prea blocheaza pop up-urile etc.
Opera e bun, deoarece incarca repede site-urile, chiar cel mai repede, dupa parerea mea, poti downloada mai repede cu el decat cu celelalte browsere, e usor de utilizat, dar are niste chestii care nu mi-au placut si pe care nu mi le amintesc, si de aceea nu-l mai folosesc.
Alte browsere nu-mi amintesc sa fi folosit, asa ca ma opresc aici si va recomand orice versiune de Mozilla Firefox 2.x
 

DeletedUser

Guest
Karl, optiunea de care zici tu la mozila o intalnesti la la IE7 si la chrome.
Oricum poti alege sa se salveze, sa nu se salveze de sata asta sau sa nu se salveze niciodata pt contul utilizat de tine.

Acum on topic.
Eu aleg mozilla firefox. Am incercat si chrome, dar mam obisnuit cu mozilla. Chrome si mozilla sunt cam asemanatoare, au aceleasi optiuni in principi; difera mai mult aspectul.
IE 7 nu pot spune ca nui bun, e la fel de bun ca toate, dar numi palce cum arata. Am la scoala si nu preami place.
Oricum dupa mine toate sunt la fel de bune. Acum fiecare zice brownserul pe care il foloseste si cu care sa obisnuit.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
eu folosesc GOOOOOGLE CHROME pentru ca atunci cand misc harta cu mouse-ul se misca mai repede
 

DeletedUser

Guest
Chrome! am avut probleme cu toate browserele in ce priveste Javascript si dupa ce ca mi-am batut capul sa gasesc activarea acestuia din setari cand am dat in sfarsit de optiunea aceea era activata si tot nu mergea! in rest folosesc opera dar pt joc chrome!
 

DeletedUser

Guest
Si eu tot google chrome votez,din prima zi in care a aparut il folosesc pentru ca are o interfata foarte simpla si pot "respira",la internet explorer jumate din ecran ii numai bara si tot trebuie sa dau pe scrol in jos .Mozila numi place pentru ca ii prea complicat
 

DeletedUser

Guest
filantropius, la IE toate barele, ABSOLUT TOATE BARELE pot fi facute sa dispara

la inceput nici mie numi placea din cauza asta (semana mult cu opera), dar acum il stiu folosi si il votez pe IE
 

DeletedUser

Guest
Stiu si eu ,mi se pare ca pe F11 dar tot nu mil place pentru ca i mi se tot blocheaza este un fel de lag
 

DeletedUser

Guest
Deci in prima dimineata in care a aparut Google Chrome l-am folosit numai pe el cea ce mi-a placut la el a fost simplitatea, adica nu e prea incarcat si pot sa zic fata de IE7 merge muuuuuuuuuuuuult mai repede
 

DeletedUser22

Guest
Opera

Intodeauna mi-a placut opera,si bineimteles IE...mozila nu imi place deloc intodeauna cred ca nu mi-a placut cred ca de la nume :D
 

DeletedUser

Guest
Firefox...

Firefox:D il folosesc de foarte mult timp si nu creeaza probleme, pe cand... cu internet explorer.. mi se virusa calculatorul foarte repede, pentru ca e foarte firav...:mad:
 
Sus