Cel mai bun browser

  • Autor subiect FILANTROPIUS
  • Data de început

Care este cel mai bun browser

  • Internet explorer

    Voturi: 5 7,5%
  • Firefox

    Voturi: 40 59,7%
  • Opera

    Voturi: 5 7,5%
  • Google Chrome

    Voturi: 16 23,9%
  • Safari

    Voturi: 0 0,0%
  • Netscape

    Voturi: 0 0,0%
  • Altele

    Voturi: 1 1,5%

  • Total votanți
    67
  • Sondaj închis .

DeletedUser

Guest
firefox si IE .... opera si chrome se misca super greu:D



Intradevar..Pe asta chiar ai nimerit-o!..Tu macar stii ce vorbesti?..Ia da mataluta un Search pe Google si ai sa vezi..Desi diferenta dintre Mozilla si Chrome e mica..Locul 1 este ocupat de GOOGLE CHROME!!!
 

DeletedUser

Guest
Intradevar..Pe asta chiar ai nimerit-o!..Tu macar stii ce vorbesti?..Ia da mataluta un Search pe Google si ai sa vezi..Desi diferenta dintre Mozilla si Chrome e mica..Locul 1 este ocupat de GOOGLE CHROME!!!

Ai dreptate merge stralucitor in timp ce firefox nnu merge chiar asa de bine.
 

DeletedUser

Guest
si totusi Google Chrome inca mai are unele neajunsuri, deci raman la Mozilla Firefox.
 

DeletedUser

Guest
Foarte interesant ce au scris DiM si willybilly pe pagina 3,tin sa`i felicit:rolleyes:

cat despre mine...de cand am avut prima data mozilla nu m`am mai despartit de el ce`mi place mult este ca e foarte bun la hack`uit si alte chestii distractive

De cand sa facut Greasemonkey cred ca mozilla a adunat foarte multi utilizatori
 

DeletedUser

Guest
Mozila&Chrome

Mozila n' Chrome
E foarte stupid IE, e o tampenie, l-au facut si ei sa se afle in treaba, Opera iar e slabut, si nici prea folosit, am avut acel browser si nu mi-a placut cum s-a comportat. Mozila e cea mai tare la mometul de fata dar Chrome a aparut nou acum si se crede ca vezi doamne e bun. Eu cred ca intrece cu putin Firefoxul. IE nu a mai scos un update de un secol, vreo noua interfata ceva, nimic! Pe cand Firefox in fiecare luna poate si mai des apar noi update-uri.
 

DeletedUser5042

Guest
eu folosesc firefox pt ca ie nu imi place...am stat foaaarte mult timp cu el si m'am convins ca mozilla e mai bun. Opera e bun, dar nu sunt obisnuit;Chrome la fel.
Safari nu imi place ca aspect; iar netscape este de fapt vechiul firefox din cate stiu, nici nu mai apar netscapeuri noi ;)
 

DeletedUser

Guest
inainte foloseam numa opera, dar de ceva timp mozilla, si sunt foarte multumit, e bun si chrome, dar papa resurse..
 

DeletedUser1524

Guest
daca vb de viteza atunci 100% Safari
daca vb de siguranta 50% opera si 50% firefox
daca vb de prostie omeneasca 100% IE
eu am ales firefox
offtopic:
apropo...singurul program bun facut de microsoft e windows-ul restul sunt de "cacao"
3 intrebari "stupide":

1.de ce 90% din cei care au pc nu folosesc disk defragmenter-ul windowsului?
2.de ce 99% din cei care au pc nu "ard cd-urile" cu windowsul?
3.de ce 90% din cei care au pc nu dezarhiveaza arhivele cu windowsul?

simplu pt ca microsoft nu e in stare(sau nu vrea) sa faca programe pt windows!
 

DeletedUser4649

Guest
Intradevar..Pe asta chiar ai nimerit-o!..Tu macar stii ce vorbesti?..Ia da mataluta un Search pe Google si ai sa vezi..Desi diferenta dintre Mozilla si Chrome e mica..Locul 1 este ocupat de GOOGLE CHROME!!!

Tu chiar compari software final cu un software in faza mai degraba alpha, decat beta?
Voi cititi macar ToS-ul google cand descarcati chrome? Daca nu, ati face bine sa o faceti. O sa gasiti un paragraf in care zice ca toate website-urile si cautarile efectuate vor fi trimise cate Google cu "titlu informativ". Deci va instalati troieni de buna voie.
E adevarat ca Chrome (cacofonie?) e bazat pe WebKit, acelasi kit ca si Safari care se bat cap la cap in lupta pentru cel mai rapid browser, dar sa nu uitam de unde au evoluat.....Konqueror din suita KDE pentru Linux. Daca cineva are un Mac, va rog sa imi confirmati sau infirmati daca ei distribuie licenta GPL pentru Safari, ca altfel cei care au facut KDE pot sa isi ia niste despagubiri frumoase de la Apple.
Oricum, in ochii mei Firefox castiga. Mozilla este o fundatie de incredere, singurul lucru cu care nu sunt de acord este acela ca ei primesc fonduri de la google atunci cand folosesti searchbar-ul sau de pe pagina lor "default" de start. Dar oricum, este software gratuit (in sensul de bere gratuita), ceea ce mi se pare rezonabil. Plus toate extensiile, adblockers, updates si ai un browser fara gauri de securitate sau ad-ware/spy-ware.
Firefox castiga in lupta pentru cel mai bun browser pentru Windows la momentul actual, poate ca Google isi va schimba politica, cu al sau Chrome.
 

DeletedUser

Guest
Avand in vedere ca eu nu folosesc browserul chiar asa de mult ( mai mult ma joc pe consola) si nu am treburi asa sofisticate si cine mai stie ce eu folosesc GOOGLE CHROME si drept antivirus KASPERSKY si n-am treaba. Imi place ca, desi are o interfata minimalista, se misca foarte repede din toate punctele de vedere. IE ma apuca somnul pana se incarca o pagina. Despre FIREFOX are multe smecherii, plug-ins, scripturi, probabil cel mai complet, dar dupa ce te joci putin cu GOOGLE CHROME ti se pare ca se misca mai incet.
 

DeletedUser

Guest
acum am instalat google chrome si ii felicit pentru un brownser de calitate
deci google chrome e destul de buna
pa mozilla firefox:P
deci google chrome e cel mai bun si este simplu il folosesti usor
i love Google Chrome
 

DeletedUser2958

Guest
eu am instalat mozzila firefox,internet explorer si opera....
ma intrece cineva?:))
 

DeletedUser

Guest
eu unul am instalat de ceva timp google chrome.merge super bine.le face pe toate la viteza de afisare,bine asta depinde si de cum iti merge netul,recomand si altora sa-l foloseasca
 

DeletedUser

Guest
Eu sunt cam anti Firefox deoarece am citit eu undeva si mi-a dat si un prieten la scoala sa citesc ceva asemanator cu ce am vazut pe net. Deci, e vorba despre un trojan-keylogger camunflat sub un add-on detectat de bit defender si mai de curand si de nod 32-ul meu cu licenta, care memoreaza toate conturile si parolele mai ales de pe siteul paypal si alte siteuri importante. Aceste date sunt trimise catre hackeri si alte persoane. Eu pe windows folosesc Safari iar Firefox folosesc numai pe Linux(eu am Linux Mint 6 Felicia) deoarece virusii sunt foarte rari pentru acest sistem de operare si trojanul de exemplu pentru linux este inofensiv ca un fisier txt si nu se activeaza.

Imi cer scuze daca s-a mai postat dar nu am avut rabdare sa citesc toate paginile.
 

DeletedUser

Guest
Cred ca Minefield de la Mozzila este cel mai bun
Si daca vreti sa fiti protejati de virusi sub forma de script-uri va recomand sa folositi programul No Script acum la versiunea 2.1.2.3. Este cel mai bun prieten al unui browser.
 

DeletedUser2948

Guest
Eu sunt cam anti Firefox deoarece am citit eu undeva si mi-a dat si un prieten la scoala sa citesc ceva asemanator cu ce am vazut pe net. Deci, e vorba despre un trojan-keylogger camunflat sub un add-on detectat de bit defender si mai de curand si de nod 32-ul meu cu licenta, care memoreaza toate conturile si parolele mai ales de pe siteul paypal si alte siteuri importante. Aceste date sunt trimise catre hackeri si alte persoane. Eu pe windows folosesc Safari iar Firefox folosesc numai pe Linux(eu am Linux Mint 6 Felicia) deoarece virusii sunt foarte rari pentru acest sistem de operare si trojanul de exemplu pentru linux este inofensiv ca un fisier txt si nu se activeaza.

Imi cer scuze daca s-a mai postat dar nu am avut rabdare sa citesc toate paginile.

Holly shit! Hai nu ma-nnebuni!!!

Sfat aleatoriu: Inainte de a posta ceva ganditi de 10 ori, iar a 11-a oara postati.
 
Sus