Revolverul lui Young si mult offtopic in legatura cu Belle Star's...

DeletedUser

Guest
iti plac ghicitorile sa banuiesc...
bine sa vedem
18:17 +13 min = 18:30 , dar nu stiu sigur de ce ai ales Melbourne , acolo ora e cu 8 ore inainte. Deci ora ar trebui sa fie cam 10:30 .... ma rog, cred ca delirez, in fine.
Palarie de aventurier? ... mneah. Treasure hunt? Deringerul da ascundere dar, nu cred.
Produse ce apar sunt biletul de tren , desi ma indoiesc; afis dar tind spre un ziar.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
eu am o intrebare:) ..

Sp1tfire care-o saluta din fuga si pleaca
Sp1tfire intinde mana sa dea noroc cu albertus dar albertus nu poate.

daca o saluta din fuga si pleaca apoi cum poate sa intinda mana sa o salute pe albertus:)?
 

DeletedUser

Guest
eu am inteles cam asa ceva :
ca acel "tren" va ajunge la ora 18:47 trebuie sa ai echipat pe tine palaria de aventurier si trebuie sa fii la o "gara"
si cam atat

palaria de aventurier ar reduce misiunea doar pt aventurieri:) deci axeazate doar pe cuvantul PALARIE nu aventurier...eu cred ca mi-am cam dat seama...mai am nevoie de bilet de tren..as vrea ca cineva sa testeze azi intre 18-19 si cu documente daca are...
 

DeletedUser

Guest
eu am o intrebare:) ..

Sp1tfire care-o saluta din fuga si pleaca
Sp1tfire intinde mana sa dea noroc cu albertus dar albertus nu poate.

daca o saluta din fuga si pleaca apoi cum poate sa intinda mana sa o salute pe albertus:)?

N-ai intins niciodata mana sa dai noroc cu cineva dar respectivul sa se fi intors deja cu spatele la tine si sa fi plecat? Din graba de exemplu.
Nu vad relevanta chestiunii.
 

DeletedUser

Guest
Cascati ochii cu atentie la ce va spun mai departe. Este ULTIMUL indiciu pe care-l mai primiti vreodata de la mine. Deja v-am oferit destule fata de ce au primit miile de jucatori de la adminii de pe lumile lor plus ca ai mei colegi, pe buna dreptate, ma linseaza daca va mai spun ceva! Daca nici acum nu va dati seama...in primul rand eforturile mele si ale restului team-ului de a va ajuta au fost inutile si refuzati sa ganditi, bucurandu-va decat sa primiti mura-n gura totul!

Inca o data, ULTIMUL indiciu pe care l-am gandit acum pt. voi iar altul nu veti mai primi de la mine!

Ghicitoare:

"Melbourne, ora 18:17.

MihaiGavrilescu se uita la ceas, mai are 13 minute pana sa vina trenul ca sa plece spre Orrong rd. De partea cealalta a orasului, Elmer isi aseaza tacticos palaria de aventurier si...let begin the treasure hunt! De cand vrea el sa calce pe urmele lui Indiana...:) albertus frunzareste nervoasa printre ultimele detalii pentru un proces c-un violator si e in drum spre Judecatorie cand da nas in nas cu Sp1tfire care-o saluta din fuga si pleaca sa lase un anunt de angajare langa Atheneu. Sp1tfire intinde mana sa dea noroc cu albertus dar albertus nu poate."


Erata:
v-am modificat un detaliu, sesizati-l si luati-l in calcul.

Aveti grija, cu 13 minute , deci la 18:30 ... si daca ne luam ca e la Melbourne, ceasul la noi ar fi 4:30 ...
 

DeletedUser

Guest
N-ai intins niciodata mana sa dai noroc cu cineva dar respectivul sa se fi intors deja cu spatele la tine si sa fi plecat? Din graba de exemplu.
Nu vad relevanta chestiunii.

Nu intelegeam ca ai zis ca o saluta si pleaca apoi ce face:)? .. se intoarce sa dea mana cu ea:)? e posibil:) ..
 

DeletedUser

Guest
palaria de aventurier ar reduce misiunea doar pt aventurieri:) deci axeazate doar pe cuvantul PALARIE nu aventurier...eu cred ca mi-am cam dat seama...mai am nevoie de bilet de tren..as vrea ca cineva sa testeze azi intre 18-19 si cu documente daca are...

am eu documente pe l2 si am lvl 53 si pot face rost de aproape toate produsele lui split
 

DeletedUser

Guest
mai... daca in Melbourne e ora 18:30 , la noi e 10:30 (8 ore mai devreme)
 
Sus