Cum a fost prima data WESTUL

DeletedUser

Guest
Tin minte, cand am intrat pe west prima data era un joc simplu nu era incarcat cu zeci de butaone, erau texte netraduse si care erau traduse erau gresite:) te uitati la un produs si nu stiai ce inseamna, aia da aventura.
Bani ii castigau greu de tot nu ca acum. Oricum vremurile alea nu o sa le mai vedem:(
 

DeletedUser

Guest
asa este....eu am fost pe lumea 1 printre primii 100 si eram in top 15....asta stiu sigur...deci eram asa de bucuros...numai ca ii vedema pe alti cu iteme mai bune si nu stiam de unde fac rost...si le dadeam PM si nu imi raspundeau...:))
 

DeletedUser4243

Guest
hmmmm...lumea 2...top era HS cu trofeul la produs....nivel 46 parca...doamne...trofeul ala era ca o masina straina...te uitai cu gura cascata...=)
 

DeletedUser

Guest
si eu am intrat cam in prima saptamana de cand s-a deschis. mi-a zis sienok de el. primu' din top era lehliu gara si avea mustang. si tot ma miram de unde are mustang? si ma rog... era foarte frumos la inceput:) cand puneam puncte numa' pentru misiuni, si dupaia nu aveam unde sa fac level. la nivel 42 cea mai buna munca de xp era demoleaza baraju'(deja se implementasera munci noi).
 

DeletedUser

Guest
Pt cei ce stiu cum a fost pt prima data WESTUL sa ne mai spuna si nouo
TOtuji neam cam obraznicit :D
Prima data nu eixstau nici forturi
Neam dorit unul
Si am primit 3
Ect
Scopul e sa ne amintim si sa radem de cum era la primul update THE WEST

Cum poti sa scrii in felul asta?

La inceput westul era mult mai greu,nu te ghidai dupa vr-un script,dupa vr-un ghid sau altele...faceai ce te tinea capul......Primul pe lumea 1 a fost o buna periada Nightmare,dar dupa nu a mai intrat si a cazut incet-incet...Imi amintesc ca imi picase la o munca palaria gri si puteam sa fac vanatoare de castori..eram cel mai fericit....
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
stiti ca este msiunea cu apra fortul unde iti da un steag unionist ..pt mis cu ziua lui.....aram aventurier si nu am gasit timp de 10 ore:))....si ma demoralizase asta:D
 

DeletedUser

Guest
Huh, bucurie mare cand am vandut aproape tot inventarul ca sa cumpar Imbracaminte de Duminica:D. Stransesem vreo 2000$, facusem print si am aratat la toti cunoscutii care jucau the-west:D.

Dupa cum spuneam, la inceput nu se stia nimic, de aici si primul meu topic, prima mea intrebare idioata:D.

http://forum.the-west.ro/showthread.php?t=2233
 

DeletedUser

Guest
Am vazut reclama pe triburile si am intrat impreuna cu un prieten.Nu stiam sa joc,sa fac bani... ma uitam la alti jucatori si vedeam Imbracaminte de Duminica,woow!Mi-am vandut tot inventarul sa imi iau poncho-ul lui Clint,sa vezi lauda pe mine atunci.Tin minte ca am jucat pana pe la nivel 40,iar colegul meu si-a luat cal american,eu fiind invidios il atacam... era foarte frumos!

Daca aveam vreodata 1000$ in banca eram regele lumii:)) Nici nu visam la arme cu aura(nu stiu daca erau pe atunci)sau zeci de mii de dolari cum am pe Arizona:))
 

DeletedUser

Guest
daca stai bn sa te gandesti ..orase erau multe dar niciunul nu trecea peste 1000 puncte:))...deci nu aveai de unde arme cu aura etc...:))
 

DeletedUser

Guest
eu jod THE WEST de cand sa deschis lumea 7
Situ cum era cu 2 comenzi
Dar eu itnreb de prima si prima data
La primul UPDATE
Va pun eu in postul urmator niste poze sa vedeti cum aratau duelurile
 

DeletedUser

Guest
d5uux.png


Ce frumos :rolleyes:
 

DeletedUser

Guest
Pe atunci, era mare minune era să ai 100 dolari lichizi.
Pe atunci, era mare minune să ai lvl 30+ (pentru mine)
Pe atunci, era mare minune să ai un alt animal de călărie decât măgar.
Pe atunci, era mare minune să leşini un jucător.
Pe atunci, era mare minune să ai peste 100 la o îndemânare (mulţi credeau că este hack dacă ai peste 100 la o îndemânare)
Pe atunci, dacă găseai un obiect la muncă, ziceai că ai noroc.
Pe atunci, era o minune să ai o muncă cu 20%+ XP.
Pe atunci, nu se cunoşteau multe misiuni.
Pe atunci, nu se ştia ce valoare au norocul muncilor.
Pe atunci, nu existau aşa de multe job-uri ca acum, erau doar jumătate din câte avem.
Pe atunci, adminii erau mult mai buni decât acum.
Pe atunci, nu existau atâţia jucători.
Pe atunci era mare minune să poţi modifica skill-uri.
Pe atunci, la bara de viaţă/energie/XP nu arătau numere, trebuia să pui mouse-ul pe ele.
Pe atunci, nu erau animaţiile astea când lucrezi la muncă, când dormi, când mergi, când stai, când te duelezi, etc.
Uitaţi şi câteva denumiri vechi:
Tenacitate = Rezistenţă
Aparenţă = Aspect
T-Bone-Steak = Cotlet
Instinc animalic = Îndemânare cu animalele
Îndemânare motorică = Îndemânare motrică

Uitaţi o fază amuzantă scrisă de fratele meu mai mare, şi acum mi-o amintesc :D
http://forum.the-west.ro/showthread.php?p=7507#post7507
 

DeletedUser

Guest
Imi aduc aminte primul meu cont.Jucam pe l3(lumea deabia aparuse).Indemanarile le aveam foarte aiurea,iar ca imbracaminte eram foarte mandru deoarece aveam numai haine albe(camasa de lux,sapca de lux,cal alb).Habar nu aveam ce e cu muncile(la lvl 14 munceam la culegator de tutun).
 

DeletedUser

Guest
Uite cum era aseat animalu si produsu
 

Atașamente

  • THE WEST.JPG
    THE WEST.JPG
    68,5 KB · Vizualizări: 57

DeletedUser

Guest
alexe mai lasa-ne,ca am jucat si noi pe atunci si nu ne pacalesti.

Pe atunci,pe la level 30 si ceva munceam pt experienta la marcare de vite:lol:
 
Sus