Rugaciune cu mesaj de la Ingeri!

Va place aceasta idee?

  • Da (PRO)

    Voturi: 196 87,1%
  • Nu (Contra)

    Voturi: 29 12,9%

  • Total votanți
    225

DeletedUser

Guest
NUME SUGESTIE: Rugaciuni cu mesaje de la ingeri
DESCRIERE SUGESTIE: Cand un jucator merge la Rugaciune si o face (15 minute), tot ce primeste ca raport este un mesaj Rugaciune incheiata si un efect nestiut... Propun ca, la orice Rugaciune incheiata, sa existe un rezultat mai concret. Un mesaj (numit de la Ingeri) care sa ofere omului ceva pentru joc. Efectul nestiut poate sa ramana asa cum e la ora actuala.
AVANTAJE: Va fi stimulat interesul pentru a se merge la Rugaciune. Vor fi oferite mici castiguri, nu in bani sau obiecte, ci in idei de joc. Jucatorii incepatori vor avea un nou mod de a afla trucuri de joc. Cel mai mult vor castiga din asta jucatorii noi, fiindca asa vor descoperi mai usor ideile jocului. Jucatorii vechi pot fi stimulati si ei daca pot descoperi astfel secrete avansate de joc. Daca jucatorul merge la Rugaciune echipat cu un produs, sa poata obtine macar un HINT despre utilitatea acelui produs, sau o idee de joc legata de el...
DEZAVANTAJE: programatorii vor trebui sa adauge asta la activitatea Rugaciune.

Iata la ce ma refer:
cand un jucator face o Rugaciune de 15 minute, sa poata castiga ceva mai mult decat simplul mesaj "Rugaciune incheiata" si avantaje necunoscute.
De pilda, sa apara in plus un mesaj "de la Ingeri", ca o inspiratie, de forma:
- un sfat util de joc (un truc, de exemplu: "Unele obiecte, daca te echipezi cu ele, iti pot deschide misiuni ascunse cand intri la Misiuni" sau un sfat: "Imprieteneste-te cu alti jucatori ca sa poti colabora cu ei in joc...", sau chiar o informatie de joc tehnica: "scriptul TW PRO te poate ajuta sa te echipezi mai bine")
Rugaciunea ar trebui sa aduca o inspiratie (un fel de Help sau Hint), nu bani sau obiecte.
Cred ca ar deveni mai frumos jocul daca s-ar constitui o colectie de multe idei inspirate, pe care un jucator sa le poata primi dupa o Rugaciune incheiata, aleator. Colectia ar trebui sa fie destul de mare, ca sa nu se repete prea des aceeasi inspiratie.
Ideile inspirate pot fi clasate dupa nivelul jucatorului sau dupa insistenta sa in Rugaciune, astfel incat ideile cele mai bune sa apara celor care au acumulat mai multe Rugaciuni.


Pe cei care care vor evalua propunerea asta, ii rog sa faca ei insisi o rugaciune i sufletul lor, inainte de a zice PRO sau CONTRA. Sa vada ce inspiratie primesc!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser7664

Guest
Sa zicem PRO

Dar nu cred ca se v-a implementa,rugaciunea si rezultatele sale sunt secrete
 

DeletedUser

Guest
Hmm:-? .. este o idee foarte interesanta, originala si unica in momentul de fata din cate stiu. Sunt deacord cu aceasta idee, aceste hint-uri pot fi ca vatamarile doar ca fara sa-ti scada viata:). Hint-urile ar trebui sa fie clasate in functie de nivel dar si dupa numarul de rugaciuni. Totusi .. nu ii putem da unui jucator de nivel 10 un hint despre cheia 3:). Ai un PRO de la mine.
 

DeletedUser12402

Guest
Totusi este o problema:Un incepator de unde va sti ca daca se roaga primesc niste hint-uri?Exista Forum,tw-bd.info si Weststats,dar pentru cineva care nu este aventurat inca in tainele jocului ar ajuta.PRO!Dar problema e ca va trebui sa fie facuta cunoscuta aceasta optiune incepatorilor...
 

DeletedUser

Guest
PRO am fi si noi mai credinciosi si nu ar strica niste hinturi pt. unii jucatori
 

DeletedUser

Guest
Pro , este o idee interesanta , care ar face jocul mai interesant , insa l-ar si simplifica semnificativ.In fine , ai un PRO de la mine .Felicitari
 

DeletedUser

Guest
Da, hint-urile trebuie sa tina cont de nivelul jucatorului si poate si de experienta lui de joc, ilustrata de medaliile obtinute.
 

DeletedUser

Guest
PRO o idee foarte frumoasa poate asa ma voi ruga mai des:)
 

DeletedUser

Guest
Bravos! Uite chiar o idee cu adevarat utila (in ultimele luni am citit doar ineptii prin rubrica asta). Din pacate exista mult prea multi jucatori, care de fapt nu stiu mai nimic despre joc, pun intrebari care mai de care mai absurde/tampite, deschid 1milion de topicuri pe forum zilnic, fara a cauta o informatie inainte, si cate si mai cate astfel de situatii. Orice hint este binevenit pentru oricine (fie el si un jucator cu ceva mai multa experienta in spate), atat timp cat ele sunt citite si analizate de cei care le primesc. Felicitari elvar pentru propunere! Eu zic cu draga inima, Pro!
 

DeletedUser

Guest
PRO, o idee interesanta și ar fii interesant...
Sunt curios ce ar ieșii.
 

DeletedUser

Guest
si zana maseluta sa iti dea 1 dolar daca pui un dinte sub cal :confused:
mesaj de la ingeri...doh:rolleyes::rolleyes:
 

DeletedUser

Guest
Bravos! Uite chiar o idee cu adevarat utila (in ultimele luni am citit doar ineptii prin rubrica asta). Din pacate exista mult prea multi jucatori, care de fapt nu stiu mai nimic despre joc, pun intrebari care mai de care mai absurde/tampite, deschid 1milion de topicuri pe forum zilnic, fara a cauta o informatie inainte, si cate si mai cate astfel de situatii. Orice hint este binevenit pentru oricine (fie el si un jucator cu ceva mai multa experienta in spate), atat timp cat ele sunt citite si analizate de cei care le primesc. Felicitari elvar pentru propunere! Eu zic cu draga inima, Pro!

Idem.O idee interesanta.Ne-ar ajuta mult.
PRO.
 

DeletedUser5250

Guest
Chiar interesantă ideea . PRO . Pune-o pe .net , că poate se implementează .
 

DeletedUser

Guest
Hmm:-? .. este o idee foarte interesanta, originala si unica in momentul de fata din cate stiu. Sunt deacord cu aceasta idee, aceste hint-uri pot fi ca vatamarile doar ca fara sa-ti scada viata:). Hint-urile ar trebui sa fie clasate in functie de nivel dar si dupa numarul de rugaciuni. Totusi .. nu ii putem da unui jucator de nivel 10 un hint despre cheia 3:). Ai un PRO de la mine.

Idem PRO...
 

DeletedUser

Guest
O idee interesanta .Ar face jocul cu totul si cu totul mai frumos. Si cred ca jucatorii noi vor fi fascinati :D Ai un pro de la mine :)
 
Ultima editare de un moderator:
Sus