Noutati versiune 1.36

  • Autor subiect DeletedUser2041
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser5629

Guest
Citeste in urma, s-a mai spus de 3 ori.

I'auzi aici una care imi e lene sa caut daca s-a mai intrebat.
Daca acel traseu creeat de just4fun imi permite, pot sa-mi mut caracterul de pe lumea "X" pe lumea "Y" si dupa ceva timp sa mut caracterul de pe lumea "Y" inapoi pe lumea "X"? :blink:
 

DeletedUser

Guest
I'auzi aici una care imi e lene sa caut daca s-a mai intrebat.
Daca acel traseu creeat de just4fun imi permite, pot sa-mi mut caracterul de pe lumea "X" pe lumea "Y" si dupa ceva timp sa mut caracterul de pe lumea "Y" inapoi pe lumea "X"? :blink:

Doar o singura data poti migra, deci , NU
 

DeletedUser2041

Guest
I'auzi aici una care imi e lene sa caut daca s-a mai intrebat.
Daca acel traseu creeat de just4fun imi permite, pot sa-mi mut caracterul de pe lumea "X" pe lumea "Y" si dupa ceva timp sa mut caracterul de pe lumea "Y" inapoi pe lumea "X"? :blink:

Nu cred ca se va putea
 

DeletedUser18197

Guest
Daca sunt in top la duel pe o lume , si ma mut pe alta lume , punctele de experienta adunate in duel raman acolo sau revin la 0?
 

DeletedUser13119

Guest
raman acolo punctele, dar sunt slabe sanse sa ramai in top, deoarece vor merge altii cu la fel de multa exp sau mai multa decat tine, sau vei merge pe o lume unde jucatorii au mai mult exp strans din dueluri decat ai facut tu pe lumea ta, si vei ramane in urma;
Intre timp vă prezentăm o noutate care va fi implementată în una dintre versiunile viitoare de joc.

Deci nu la 1.36 vine migrarea...o asteptam undeva prin toamna...ca asa vin toate anunturile cu 3-4 luni inainte

consider ca 1 singura mutare e :blink:
 

DeletedUser2041

Guest
raman acolo punctele, dar sunt slabe sanse sa ramai in top, deoarece vor merge altii cu la fel de multa exp sau mai multa decat tine, sau vei merge pe o lume unde jucatorii au mai mult exp strans din dueluri decat ai facut tu pe lumea ta, si vei ramane in urma;
Intre timp vă prezentăm o noutate care va fi implementată în una dintre versiunile viitoare de joc.

Deci nu la 1.36 vine migrarea...o asteptam undeva prin toamna...ca asa vin toate anunturile cu 3-4 luni inainte

consider ca 1 singura mutare e :blink:
Daca totul merge bine va fi implementata in 1.36
 

DeletedUser

Guest
iulianp

Este un punct micut care numi place. As vrea sa se interzica migrarea jucatorilor de pe lumile mai sus de arizona in lumile 8.7.6... deoarece pe lumile alea se pot cumpara indeminarile si asta strica pentru o parte din jucatori farmecul jocului. ms team west.:up:
 

DeletedUser2041

Guest
Este un punct micut care numi place. As vrea sa se interzica migrarea jucatorilor de pe lumile mai sus de arizona in lumile 8.7.6... deoarece pe lumile alea se pot cumpara indeminarile si asta strica pentru o parte din jucatori farmecul jocului. ms team west.:up:

Nu se va putea migra de pe orice lume. Se vor stabili pe parcurs eventualele trasee.
 

DeletedUser12909

Guest
Dupa parerea mea este o idee proasta deoarece:
1.Sa zicem ca de pe lumea 2(dau un ex) vor migra majoritatea jucatorilor pe lumea 3 iar pe lumea 2 vor ramanea doar vreo 200 sa zic, ce se va intampla cu jucatorii aceia? le vor fi sterse conturile?
2.Sa zicem ca pe o lume ai un oras bun, o alianta buna si multi jucatori vor sa migreze pe alta lume atunci se duce de rapa totul, tot ce s-au chinuit alti sa formeze in timp va disparea.
3.Sau sa zic ca migrezi pe lumea 3 de pe lumea 2 iar dupa aceea exista posibilitatea ca majoritatea jucatorilor de pe lumea 3 sa plece dupa ce tu ai migrat deja si iar raman putin jucatori pe acea lume si cum tu nu mai poti migra ce faci, stai si astepti sa se inchida lumea murind de plictiseala?
4.O sa fie lumi pline de jucatori si lumi moarte cu jucatori putini.


Parerea mea este ca noul update o sa strice si mai mult jocul (care e deja stricat destul de tare)


1.Daca raman 200 vor migra sai aia ca va fi plictiseala, nu cred ca vor fi migrati cu forta.
2.Nu e bligatoriu sa migrezi, daca ai oras bun alianta buna si playeri destepti in ea migrati toti pe alta lume, refondati alianta si totul va fi ca inainte dar pe alta lume unde probabil va veti duce sa fiti mai buni.
3.Analizezi situati inainte, vezi riscuri, avantaze si dezavantaje.
4.Asta e si ideea, lumile aproape moarte vor "muri" adica sterse caci jucatori vor pleca pe lumi mai populate, asta ar duce la mai putine lumi dar cu mai multi jucatori ceea ce cred ca ar fi un lucru bun.

PS: de ce crede lumea ca in momentul implementari fiecare va primi mesaj:
Migraza pe: lx, ly, lz sau stergere cont
Asteptati o perioada sa vedeti daca ar fi bine sa plecati si unde, cine zice ca din 86 mii de jucatori 80 mii vor migra di primele 5 minute, poate doar 3 mii din cei 86 mii vor migra si in 10 sapt


Este un punct micut care numi place. As vrea sa se interzica migrarea jucatorilor de pe lumile mai sus de arizona in lumile 8.7.6... deoarece pe lumile alea se pot cumpara indeminarile si asta strica pentru o parte din jucatori farmecul jocului. ms team west.:up:
Ideea ar fi ca de pe lumile vechi sa pleci pe lumile noi nu invers
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
1.Daca raman 200 vor migra sai aia ca va fi plictiseala, nu cred ca vor fi migrati cu forta.

Am citit doar partea asta,ca doar asta ma intereseaza,avand in vedere ca inca nu s-a dat un raspuns concret la ea.Si daca cei 200 jucatori ramasi sunt ca mine,jucatori fara oras axati doar pe misiuni,pe strangerea de obiecte s.a.m.d.Iti garantez ca ei nu se vor plictisi si nu vor simti nevoia de a se muta.Ce se va intampla cu ei?Vreau un raspuns cert,nu pareri ale jucatorilor...
 

DeletedUser12909

Guest
Am citit doar partea asta,ca doar asta ma intereseaza,avand in vedere ca inca nu s-a dat un raspuns concret la ea.Si daca cei 200 jucatori ramasi sunt ca mine,jucatori fara oras axati doar pe misiuni,pe strangerea de obiecte s.a.m.d.Iti garantez ca ei nu se vor plictisi si nu vor simti nevoia de a se muta.Ce se va intampla cu ei?Vreau un raspuns cert,nu pareri ale jucatorilor...

putin probil ca toti sa fie pe munci si misiuni, plus ca misiunile sunt finite iar mucile vor deveni plictisitoare daca faci doar munci, si sigur se vor plictisi.
 

DeletedUser22409

Guest
Nu este prea bun update-ul, mi se pare cam aiurea, adica, faci pe o lume aparuta mai recent level mai mare, cand o sa apara Georgia, in loc sa joci corect si sa te mai si chinui putin ca sa-ti faci caracterul, migrezi cu un cont de level mare si se duce tot, intri repede in top si devine aiurea.

Sunt sigur ca erau si alte solutii de a updata jocul cu ceva mai folositor, sau nu neaparat in scop de a imbunatatii, puteati adauga ceva vizual jocului, sau comenzi mai rapide catre ceva ce nu multi playeri stiu sa deschida, nu-mi vine prin minte insa cred ca sunt destule.

Sau, de exemplu, cum a mai fost propus, sa se faca o cale ferata, care sa mearga odata pe zi, la o ora fixa, sa aiba viteza crescuta, si sa fie o ora aleasa de catre joc, o functie random ceva, intre 12-18, sa zicem, n-ar fi prea complicat si nu sunt in masura sa spun ca poate ar aparea mai multe buguri insa nu trebuie neaparat sa se faca si cale ferata la infatisare(harta), doar 2 impartitoare de misiuni/un punct ceva, ca o munca. Asta cu migrarea ar fi aiurea, cel putin, daca vrei sa migrezi, sa ai sub un anumit nivel, si doar odata, de exemplu, daca vrei sa migrezi de pe L1 pe L2, sa ai lvl maxim, 80, iar pe lumile mai noi, sa fie ceva mai putin ca se face nu e greu sa muti de pe o lume recenta, pe Georgia cu lvl mare si gata, deja esti in top, esti primul, ai iteme si ai crescut ceva pe acea lume.

Era mai mare "bataie" inainte cu topul, cand se deschidea o lume noua, erau fascinati sa joace playerii si jucau din placere, dar nu numai, avand si scopul de a creste si de a ajunge primul in clasament.

Mai ganditi-va putin inainte sa aplicati toate update-urile ce resping unii jucatori, ganditi-va si la jucatori nu numai la lucruri atragatoare, este The-West, nu The-Future, ma mir cum nu se adauga si masini zburatoare.
 

DeletedUser12909

Guest
Nu este prea bun update-ul, mi se pare cam aiurea, adica, faci pe o lume aparuta mai recent level mai mare, cand o sa apara Georgia, in loc sa joci corect si sa te mai si chinui putin ca sa-ti faci caracterul, migrezi cu un cont de level mare si se duce tot, intri repede in top si devine aiurea.

Sunt sigur ca erau si alte solutii de a updata jocul cu ceva mai folositor, sau nu neaparat in scop de a imbunatatii, puteati adauga ceva vizual jocului, sau comenzi mai rapide catre ceva ce nu multi playeri stiu sa deschida, nu-mi vine prin minte insa cred ca sunt destule.

Sau, de exemplu, cum a mai fost propus, sa se faca o cale ferata, care sa mearga odata pe zi, la o ora fixa, sa aiba viteza crescuta, si sa fie o ora aleasa de catre joc, o functie random ceva, intre 12-18, sa zicem, n-ar fi prea complicat si nu sunt in masura sa spun ca poate ar aparea mai multe buguri insa nu trebuie neaparat sa se faca si cale ferata la infatisare(harta), doar 2 impartitoare de misiuni/un punct ceva, ca o munca. Asta cu migrarea ar fi aiurea, cel putin, daca vrei sa migrezi, sa ai sub un anumit nivel, si doar odata, de exemplu, daca vrei sa migrezi de pe L1 pe L2, sa ai lvl maxim, 80, iar pe lumile mai noi, sa fie ceva mai putin ca se face nu e greu sa muti de pe o lume recenta, pe Georgia cu lvl mare si gata, deja esti in top, esti primul, ai iteme si ai crescut ceva pe acea lume.

Era mai mare "bataie" inainte cu topul, cand se deschidea o lume noua, erau fascinati sa joace playerii si jucau din placere, dar nu numai, avand si scopul de a creste si de a ajunge primul in clasament.

Mai ganditi-va putin inainte sa aplicati toate update-urile ce resping unii jucatori, ganditi-va si la jucatori nu numai la lucruri atragatoare, este The-West, nu The-Future, ma mir cum nu se adauga si masini zburatoare.

Tu chiar crezi ca admini te vor lasa sa intri pe Giorgia? vei migra doar unde vor ei sa migrezi nu de capul tau.
 

DeletedUser12402

Guest
Nu este prea bun update-ul, mi se pare cam aiurea, adica, faci pe o lume aparuta mai recent level mai mare, cand o sa apara Georgia, in loc sa joci corect si sa te mai si chinui putin ca sa-ti faci caracterul, migrezi cu un cont de level mare si se duce tot, intri repede in top si devine aiurea.
Okey, pot sa te intreb:ai citit ce s-a scris si inainte? Oricum,tu crezi ca cei de la INNO sunt atat te i*ioti incat sa te lase sa migrezi direct de pe Lumea 1, unde tu ai nivel 120, pe Georgia? Iti dai seama ca ei vor pepite,sa te stoarca de bani s.a.m.d. asa ca nu cred ca vei putea face asta, trebuind sa te inregistrezi pe Georgia, sa cresti in nivel, sa bagi pepite. Si oricum, Georgia o sa fie disponibila inregistrarii peste 2 zile iar acest uptade cred ca o sa vina peste 1 luna chiar 2 :)

Sunt sigur ca erau si alte solutii de a updata jocul cu ceva mai folositor, sau...esti primul, ai iteme si ai crescut ceva pe acea lume.
Daca ai o propunere iti recomand sa o postezi la "Propuneri si idei West"
 

DeletedUser

Guest
Am si eu o intrebare inofensiva:D. Daca se duce un jucator cu level 120 pe noua lume nu va strica toata concurenta intre playeri care incep cu un nou caracter?Adica eu vreau sa fiu locul 1 pe noua lume georgia dar u jucator de level mai mare de pe alta lume vine si imi i-a locul nu mi se pare un update bun...sau muncesc pe o alta lume strang banii imi iau cele mai bune acesori si ma duc pe lumea noua si incep sa dau in jucatori cu haine de 10$...
 

DeletedUser22409

Guest
Sa zicem ca e cum spui tu, dar tot este o prostie cu migrarea.
Mai bine e ca pe toate lumile sa-ti cresti caracterul, sa stii ca unii baga multe pepite pe o lume, chiar si pe georgia(noua) or sa se bage foarte multe, cate pepite crezi ca ar putea baga cei de la inno pentru a pune un cont cu lvl mai mare pe georgia. Cred ca multe, insa, sunt persoane care baga foarte multe pepite(isi permit).

Multi membri au avut idei bune si n-au fost aplicate, de ce sa nu ia in considerare si ce posteaza si alti, erau posibilitati de update, nu numai asta.
 

DeletedUser

Guest
Asta e!

Asta am propusesem eu acum cateva luni la suportul West. Foarte tare!
 

DeletedUser2041

Guest
Am si eu o intrebare inofensiva:D. Daca se duce un jucator cu level 120 pe noua lume nu va strica toata concurenta intre playeri care incep cu un nou caracter?Adica eu vreau sa fiu locul 1 pe noua lume georgia dar u jucator de level mai mare de pe alta lume vine si imi i-a locul nu mi se pare un update bun...sau muncesc pe o alta lume strang banii imi iau cele mai bune acesori si ma duc pe lumea noua si incep sa dau in jucatori cu haine de 10$...

Nu vei putea migra cu un cont de un nivel mai mare decat nivelul maxim de pe lumea destinatie.
 

DeletedUser22072

Guest
Am si eu o intrebare.. Daca eu joc pe lumea x si am nivel sa zicem 100
si pe lumea y am nivel 60 pot sa ma mut pe lumea y cu contul cel mare?
 

DeletedUser16592

Guest
da,vei putea sa muti contul mare doar dupa ce stergi sau muti contul mai mic.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus