Discutii legate de PC-uri

  • Autor subiect DeletedUser5629
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser24115

Guest
Pai uindousul e piratat dar si legal pentru ca ei iti trimit keya pe mail :ras::razz:

"Piratat dar si legal" e o contradictie la orice nivel logic, oricum ai lua-o. Dar, desigur, ma bucur ca exista peste tot 'smekery' care primesc 'keya' pe mail.
 

DeletedUser593

Guest
Si daca descarci in mod legal un program de piratat ?

Eu am zis "legal piratat" într-un mod ironic dar se pare ca mulți nu stiu ce este ironia si cu ce se mănâncă.
Ideea e ca poți să obții licență de windows 8 pro fără să dai un șfanț.
Your product key will be emailed to you within 72 hours. If the email doesn’t arrive in your inbox, be sure to check your junk email folder.
 

DeletedUser2948

Guest
Eu am zis "legal piratat" într-un mod ironic dar se pare ca mulți nu stiu ce este ironia si cu ce se mănâncă.
Ideea e ca poți să obții licență de windows 8 pro fără să dai un șfanț.

Aceasta este ziua pe care noi toti ne-o vom aminti mereu, drept ziua in care Prea-Stralucitul Nebhotep a afirmat ca marele Microsoft iti ofera GRATIS ultima sa inventie.

Prea sec...posibil Nebhotep sa traiasca intr-un univers alternativ, unde Linux-ul e platit si Windows-ul e moca. Asta e, nu toti avem tehnologia necesara sa ajungem la o frecventa dintr-un univers alternativ.
 

DeletedUser24115

Guest
Aceasta este ziua pe care noi toti ne-o vom aminti mereu, drept ziua in care Prea-Stralucitul Nebhotep a afirmat ca marele Microsoft iti ofera GRATIS ultima sa inventie.

Prea sec...posibil Nebhotep sa traiasca intr-un univers alternativ, unde Linux-ul e platit si Windows-ul e moca. Asta e, nu toti avem tehnologia necesara sa ajungem la o frecventa dintr-un univers alternativ.

Asta, din nefericire chiar exista. In toate sensurile posibile. Desigur, exista si posibilitatea legala de a achizitiona unele variante gratis, dar nu toate, si nici nu este singura varianta posibila.

In alta ordine de idei, da, ca rezultat final poti lua Windows fara sa dai vreun ban pe el, dar trebuie sa faci rost de software in sine ilegal, de un VLK la fel de ilegal, iar apoi ii faci un upgrade 'fortat' folosind oferta microsoft de upgrade gratis la win8 pro + media center pana in februarie 2013. Dar, asta nu inseamna in nici un caz de pe pamantul asta ca daca esti luat la bani marunti scapi.
 

DeletedUser2948

Guest
Asta, din nefericire chiar exista. In toate sensurile posibile. Desigur, exista si posibilitatea legala de a achizitiona unele variante gratis, dar nu toate, si nici nu este singura varianta posibila.

In alta ordine de idei, da, ca rezultat final poti lua Windows fara sa dai vreun ban pe el, dar trebuie sa faci rost de software in sine ilegal, de un VLK la fel de ilegal, iar apoi ii faci un upgrade 'fortat' folosind oferta microsoft de upgrade gratis la win8 pro + media center pana in februarie 2013. Dar, asta nu inseamna in nici un caz de pe pamantul asta ca daca esti luat la bani marunti scapi.

Stiu ca exista si Linux platit, dar vorbeam de marea majoritate, utilizatori, nu firme care isi platesc suportul, ca din cate stiu eu softul in sine e free, dar trebuie sa plateasca suportul.

Stiu si eu de faza aia cu 180 de zile, dar ai zis tu tot ce era de zis despre ea.
 

DeletedUser10567

Guest
Rog o creatura si un berindea. Am citit pe mygarage, cum ca in viitor se vrea ca procesoarele sa fie sudate in placa de baza. Este adevarat ?
 

DeletedUser

Guest
Zvonurile sunt adevarate, cat e de probabil ca sa ajunga in productie, foarte putin.
Sa-si cumpere console cei care nu vor batai de cap cu componentele.
 

DeletedUser

Guest
Rog o creatura si un berindea. Am citit pe mygarage, cum ca in viitor se vrea ca procesoarele sa fie sudate in placa de baza. Este adevarat ?

Ar fi cea mai mare prostie.Daca vrei sa schimbi procesorul si sa pastrezi placa de baza ce faci ?
 

DeletedUser

Guest
Ar fi cea mai mare prostie.Daca vrei sa schimbi procesorul si sa pastrezi placa de baza ce faci ?

Asta pe langa faptul ca dispare total customizabilitatea.
Poate eu imi permit sa imperechez o placa de baza de 1300 lei cu un i7, dar altuia ii ajunge una la 300 lei...
 

DeletedUser10567

Guest
Pai si atunci unde o sa mai fie PC entuziasmul ? Deci, sunt foarte mici sansele sa se ajunga la asa ceva ?
 

DeletedUser8304

Guest
O recomandare pt. un laptop, pe care să-mi meargă decent jocurile apărute în ultimul timp, îmi puteți da ? Buget să zicem 3.500 lei...
Nu vă obosiți să-mi recomandați pc-uri..
 

DeletedUser10567

Guest
Sa inteleg ca esti unul dintre tipii care se joaca in tren/masina/podul casei, in gradina, pe munte, pe plaja, etc. ? Sau care este motivul pentru ca nu vrei sa iti cumperi un sistem desktop ?
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus