Discutii legate de PC-uri

  • Autor subiect DeletedUser5629
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser2948

Guest
M-a interesat in special din cauza design-ului sau. As vrea ceva aprx. la fel cu design-ul AllView x1 soul :

-fara butonae, exceptie facand lateralele
-display negru, sa nu existe nimic alb pe fata

Nexus 4, e la acelasi pret, si...wtf?! e Nexus. Evident o sa ai si freez-uri la el, ca asa e cu tovarasul Android, dar daca tie iti place sa ti se blocheze telefonul cand ti lumea mai draga, foloseste Android cu cel mai mare drag. Nu o sa te dezamageasca in aceasta privinta.

Mai ai Huawei Ascend P6 sau LG G2 tot la pretul ala. +niste telefoane din seria Lumia(920,925 si 1320), dar nu cred ca te pasioneaza stabilitatea si fluiditatea sistemului.

Stiu, nu aveti pe WP cele 45324 de aplicatii de lanterna care exista pe Android. Da, e un dezavantaj acest lucru, dar nah, nu toti pot sa faca 45324 de aplicatii de lanterna.
 

DeletedUser10567

Guest
Mai poti lua in considerare si Moto G.

Stiu, nu aveti pe WP cele 45324 de aplicatii de lanterna care exista pe Android. Da, e un dezavantaj acest lucru, dar nah, nu toti pot sa faca 45324 de aplicatii de lanterna.

=)))))
 

DeletedUser2948

Guest
Mai poti lua in considerare si Moto G.



=)))))

Poti lua multe in considerare pe Android. 2 ani o sa mearga, iar apoi pupu. Android e din start SO prost gandit. Acum e prea tarziu sa mai remedieze situatia, ca-si pierd tot magazinul de aplicatii.

Dar ca sfat, nu va luati samsung. Adica daca doriti o masina de spalat sau un uscator de par, atunci da, alegeti cu cea mai mare incredere samsung. La asa ceva se pricep cel mai bine. Telefoanele sa le lase la cei care stiu sa le faca.
 

DeletedUser

Guest
Daca vrei un telefon doar ca sa suni si sa trimiti mesaje, ia-ti ceva cu windows mobile. Si ocazional poti intra pe internet sa citesti stirile.

PS: Moto G pare un telefon foarte bun la pretul lui, singurul inconvenient e ca trebuie sa il cumperi din strainatate, si astfel s-ar putea sa risti in legatura cu garantia.
 

DeletedUser2948

Guest
Daca vrei un telefon doar ca sa suni si sa trimiti mesaje, ia-ti ceva cu windows mobile. Si ocazional poti intra pe internet sa citesti stirile.

PS: Moto G pare un telefon foarte bun la pretul lui, singurul inconvenient e ca trebuie sa il cumperi din strainatate, si astfel s-ar putea sa risti in legatura cu garantia.

Telefoanele cu windows mobile sunt deja antichitati. Nu stiu cat de ocazional iti merge fara 3G sa intri pe net, dar in fine.

Moto G e dual-sim din cate am vazut. Deci din start e un bullshit. Odata ce ai bagat 2 cartele in el e la pamant.
 

DeletedUser2948

Guest

http://www.cel.ro/telefoane-mobile/telefon-mobil-motorola-moto-g-8gb-dual-sim-black-l/

http://www.ebay.com/itm/Motorola-Mo...8GB-FACTORY-UNLOCKED-Smartphone-/181309288431

Poate sunt 2 modele de Moto G. Eu l-am gasit pe cel dual-sim. Asa ca iar ai dat chix cu prostia ta. Ti-am mai zis sa ramai acolo in banca ta si sa-ti vezi de treaba. Uneori tehnologia te depaseste.

Oricum ar fi, tot aceeasi este parerea mea referitoare la motorola.

Singurii in care as avea increde pe android, dar raman doar cu increderea, ca oricum sistemul e varza si orice ai face doar sarmale ar iesi sa faci cu el, sunt telefoanele din seria Nexus, unele Huawei-uri(chiar daca e chinezarie, e chinezarie de calitate. Pe Romania majoritatea echipamentelor telecom sunt Huawei.) si cam atat. Cat timp o sa ruleze pe masina virtuala, adica forever, androidul o sa fie bullshit indiferent de cati rami si procesor i se dau.
 

DeletedUser3941

Guest
http://www.cel.ro/telefoane-mobile/telefon-mobil-motorola-moto-g-8gb-dual-sim-black-l/

http://www.ebay.com/itm/Motorola-Mo...8GB-FACTORY-UNLOCKED-Smartphone-/181309288431

Poate sunt 2 modele de Moto G. Eu l-am gasit pe cel dual-sim. Asa ca iar ai dat chix cu prostia ta. Ti-am mai zis sa ramai acolo in banca ta si sa-ti vezi de treaba. Uneori tehnologia te depaseste.

Oricum ar fi, tot aceeasi este parerea mea referitoare la motorola.

Singurii in care as avea increde pe android, dar raman doar cu increderea, ca oricum sistemul e varza si orice ai face doar sarmale ar iesi sa faci cu el, sunt telefoanele din seria Nexus, unele Huawei-uri(chiar daca e chinezarie, e chinezarie de calitate. Pe Romania majoritatea echipamentelor telecom sunt Huawei.) si cam atat. Cat timp o sa ruleze pe masina virtuala, adica forever, androidul o sa fie bullshit indiferent de cati rami si procesor i se dau.

http://www.cel.ro/telefoane-mobile/telefon-mobil-motorola-moto-g-16gb-black-l/

Sunt doua (2 (II)) modele. Ma bucur ca insulti aiurea fara sa citesti mai mult de cateva minute. Mai ales ca nici n-a trebuit sa plec de pe jegul de cel.ro.

As fi foarte curios cum un link catre un site cu continut asupra caruia am 0 influenta dovedeste 'prostia, imbecilitatea, retardul si orice alte calitati pur negative' de care dau dovada. Sau e grea engleza? Sau poate ca greselile tale? Inainte sa-mi scoti ochii ca esti un destept, vezi mai sus ca ai tinut sa-i spui unuia ca windows mobile este antic, cand el clar facea referire la windows phone. Nu fii un ipocrit. ;)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser2948

Guest
http://www.cel.ro/telefoane-mobile/telefon-mobil-motorola-moto-g-16gb-black-l/

Sunt doua (2 (II)) modele. Ma bucur ca insulti aiurea fara sa citesti mai mult de cateva minute. Mai ales ca nici n-a trebuit sa plec de pe jegul de cel.ro.

As fi foarte curios cum un link catre un site cu continut asupra caruia am 0 influenta dovedeste 'prostia, imbecilitatea, retardul si orice alte calitati pur negative' de care dau dovada. Sau e grea engleza? Sau poate ca greselile tale? Inainte sa-mi scoti ochii ca esti un destept, vezi mai sus ca ai tinut sa-i spui unuia ca windows mobile este antic, cand el clar facea referire la windows phone. Nu fii un ipocrit. ;)

Daca nu e in stare sa scrie PHONE, in loc de MOBILE, eu ii raspund la ce scrie el. Ca dovada si prostia ce a scris-o se referea la windows mobile, si nu la windows phone.

Oh, ti-ai dat seama ca sunt 2 modele. Eu ce scriam mai sus? Am zis ca eu l-am gasit ala dual-sim. E chiar asa de grea limba romana? Dupa postul tau cu cel normal, am zis ca exista 2 modele: simplu si dual.

Hai ca nu are rost sa ne mai complicam, ca iar desteptul de tine s-a apucat de facut off-topic.

Omul ala vroia niste telefoane, eu i-am dat niste sfaturi, si te-ai gasit tu sa-ti faci aparitia cu comment-uri irelevante. Asta esti tu. Caz irecuperabil.
 

DeletedUser

Guest
**************

Deci tu sustii ca telefonul Motorola Moto G este prost pentru ca are si varianta dual-sim ? Nu pot sa imi dau seama unde e logica ta, din moment ce nu i-a recomandat nimeni varianta dual sim a telefonului,si nici macar nu a pomenit de ea. Presupun ca ai dat click pe primul click de pe google si printre specificatii te-ai apucat sa cauti orice detaliu care ar putea scadea performanta telefonului. Nu m-as fi mirat daca ai fi spus ca telefonul e o porcarie din cauza ca varianta pe alb se murdareste prea repede.

PS: Era evident ca vorbeam de windows phone.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser2948

Guest
Deci tu sustii ca telefonul Motorola Moto G este prost pentru ca are si varianta dual-sim ? Nu pot sa imi dau seama unde e logica ta, din moment ce nu i-a recomandat nimeni varianta dual sim a telefonului,si nici macar nu a pomenit de ea. Presupun ca ai dat click pe primul click de pe google si printre specificatii te-ai apucat sa cauti orice detaliu care ar putea scadea performanta telefonului. Nu m-as fi mirat daca ai fi spus ca telefonul e o porcarie din cauza ca varianta pe alb se murdareste prea repede.

PS: Era evident ca vorbeam de windows phone.

Eu am zis de varianta dual-sim ca e proasta. Si asa sunt toate dual-sim-urile. Nu m-am apucat de cautat detalii...direct din denumire mi-a sarit dual-sim.

PS. Inseamna ca nu ai tinut in mana in viata ta un windows phone, altfel nu-mi explic prostia ce ai putut-o scoate.
 

DeletedUser3941

Guest
Oh, ti-ai dat seama ca sunt 2 modele. Eu ce scriam mai sus? Am zis ca eu l-am gasit ala dual-sim.

Moto G e dual-sim din cate am vazut.

Pamantul e plat din cate am vazut.

Dupa postul tau cu cel normal, am zis ca exista 2 modele: simplu si dual.

Poate sunt 2 modele de Moto G. Eu l-am gasit pe cel dual-sim.

Poate chiar este plat pamantul. Eu nu am vazut alt fel in afara de plat.

Cel mai probabil o sa ti se para absurd ce am zis. Nu te teme, e okay, asa li se pare tuturor ce debitezi pe aici.
 

DeletedUser

Guest
Nexus 4, e la acelasi pret, si...wtf?! e Nexus. Evident o sa ai si freez-uri la el, ca asa e cu tovarasul Android, dar daca tie iti place sa ti se blocheze telefonul cand ti lumea mai draga, foloseste Android cu cel mai mare drag. Nu o sa te dezamageasca in aceasta privinta.

Mai ai Huawei Ascend P6 sau LG G2 tot la pretul ala. +niste telefoane din seria Lumia(920,925 si 1320), dar nu cred ca te pasioneaza stabilitatea si fluiditatea sistemului.

Stiu, nu aveti pe WP cele 45324 de aplicatii de lanterna care exista pe Android. Da, e un dezavantaj acest lucru, dar nah, nu toti pot sa faca 45324 de aplicatii de lanterna.

You butthurt, fanboy?
Telefoanele cu WP sunt overpriced pentru ce ofera, IMO.
Si da, alea 45324 aplicatii de lanterna, wp nu le are.Si Androidul este mult mai accesibil si customizabil odata cu rootare, fiind un sistem bazat pe UNIX, si poate face multe chestii odata deblocat. Pe care probabil un WP nici nu le viseaza, si oricum nu poate visa pentru ca e un telefon cu culoare de banana. Atat.
 

DeletedUser24699

Guest
Eu prefer WP pentru ca e singurul sistem de operare pe care gaseste Flappy Birds.

E naspa ca nu gasesti in romania cu WP inafara de Nokia lumia 520 si Nokia Lumia 620, trebuie sa-ti comanzi de pe eBay:whistle:

Oricum din toate punctele de vedere WP e superior Android sau celorlate sisteme de operare.
Pentru ce naiba conteaza customize-ul?! Si sa ai 15 ani cum zice pav ca esti pe a noua, parca la varsta aia joci jocuri , stai pe facebook sau d-astea, nu stai sa iti pui iconite.
 

DeletedUser2948

Guest

Trust me, nu exista ;) Am cautat 920-ul si 820-ul 2 saptamani la toate magazinele online din Romania. Niciunul nu-l are :)) 520 si 620 pana ninge. La comanda ti se aduce 625. Nu stiu de 925 si restul ce e, ca nu m-a interesat. Vroiam unul din alea 2(820 sau 920).

Apoi in magazinele fizice...aceeasi poveste. De 2 saptamani astept la Cosmote sa aduca orice peste 620: 625, 720, 820, 920. Si tot astept, ca nu-l gasesc nici ei la furnizori. :))
 

DeletedUser

Guest
Trust me, nu exista ;) Am cautat 920-ul si 820-ul 2 saptamani la toate magazinele online din Romania. Niciunul nu-l are :)) 520 si 620 pana ninge. La comanda ti se aduce 625. Nu stiu de 925 si restul ce e, ca nu m-a interesat. Vroiam unul din alea 2(820 sau 920).

76m3I.png


Cum sa nu aiba daca scrie "In stoc"?
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus