Discutii legate de PC-uri

  • Autor subiect DeletedUser5629
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser2041

Guest
Dintre cele free eu am fost multumit de AVG, il am la servici pe cateva pc-uri offline si isi face binisor treaba.
 

DeletedUser16010

Guest
Am AVG pe pc asta, cu licenta platita, si chiar isi face treaba; ba chiar are si Quick Tune ce repara erori registru, defragmentare si multe altele.
:shoot::sombrero::boone:
 

DeletedUser2948

Guest
De 6 ani eu nu stiu ce e ala antivirus. Daca voi intrati pe toate tampeniile de site-uri si luati toate fisierele de cine stie unde...luati-va antivirus. :))
 

DeletedUser2041

Guest
De 6 ani eu nu stiu ce e ala antivirus. Daca voi intrati pe toate tampeniile de site-uri si luati toate fisierele de cine stie unde...luati-va antivirus. :))

Totusi pentru majoritatea un antivirus este necesar!
 

DeletedUser16010

Guest
De 6 ani eu nu stiu ce e ala antivirus. Daca voi intrati pe toate tampeniile de site-uri si luati toate fisierele de cine stie unde...luati-va antivirus. :))

Adevarat si asta; cand stii ca nu umblii cu fisiere straine nu ai nevoie. Dar, cand utilizezi frecvent stick-uri sau esti activ la piratat de pe net, e nevoie :D
 

DeletedUser

Guest
De 6 ani eu nu stiu ce e ala antivirus. Daca voi intrati pe toate tampeniile de site-uri si luati toate fisierele de cine stie unde...luati-va antivirus. :))
E o risipa foarte buna de memorie
Adevarat si asta; cand stii ca nu umblii cu fisiere straine nu ai nevoie. Dar, cand utilizezi frecvent stick-uri sau esti activ la piratat de pe net, e nevoie :D

Steam Trading, daca vreau un joc, il iau de pe Steam (Gratis). Singurul lucru piratat din PC e Photoshop-ul.
 

DeletedUser24699

Guest
De 6 ani eu nu stiu ce e ala antivirus. Daca voi intrati pe toate tampeniile de site-uri si luati toate fisierele de cine stie unde...luati-va antivirus. :))

Apoi nu toti is kod.
Eu am incercat sa descarc GTA SA de pe net (primul site sugerat de google) si n-au trecut nici 20 secunde de cand a inceput descarcarea si antivirusul a inceput sa blocheze tot.
Sau cand a fost faza cu link-ul ala cu magarul de aur , daca nu era antivirusul intram ca prostul pe cont.
 

DeletedUser2041

Guest
Apoi nu toti is kod.
Eu am incercat sa descarc GTA SA de pe net (primul site sugerat de google) si n-au trecut nici 20 secunde de cand a inceput descarcarea si antivirusul a inceput sa blocheze tot.
Sau cand a fost faza cu link-ul ala cu magarul de aur , daca nu era antivirusul intram ca prostul pe cont.

Filtru antinaivitate nu are nici un antivirus. Trebuie sa mai gandesti si tu din cand in cand "o fi bine, nu o fi bine"!
 

DeletedUser24699

Guest
Şi marmota învelea ciocolata.
Vrei să îl cumperi? Eu cred ca întrebi la mişto, să treacă vremea.

Apoi eu nu intreb la misto deloc.
Iulianp, ala mi l-a recomandat pav. a zis ca-i cel mai ieftin :))
Dar nu de bani e vorba, aia oricum dispar, ci daca-i de calitate.
 

DeletedUser3941

Guest
Viteza de rotatie: 5400 rpm
http://www.reportlabs.com/testbed/version1/hdv1/hdtop10.php

Conform testului HDTune de pe un Toshiba MK7559GSXP, care este cel mai rapid HDD de 2.5 toli la 5400 de rotatii din lista, viteza maxima medie de scriere este de 648 mb/s. Deci, nu, n-o sa vezi vreodata 1000 mb/s pe laptopul ala.
Exceptie facand, bineinteles, SSD-ul de 8 GB, pe care se presupune ca il vei folosi pentru SO.
 

DeletedUser24699

Guest
Viteza de rotatie: 5400 rpm
http://www.reportlabs.com/testbed/version1/hdv1/hdtop10.php

Conform testului HDTune de pe un Toshiba MK7559GSXP, care este cel mai rapid HDD de 2.5 toli la 5400 de rotatii din lista, viteza maxima medie de scriere este de 648 mb/s. Deci, nu, n-o sa vezi vreodata 1000 mb/s pe laptopul ala.
Exceptie facand, bineinteles, SSD-ul de 8 GB, pe care se presupune ca il vei folosi pentru SO.

Atunci recomanda-mi tu unul . Accept recomandari din partea oricui, chiar si al lui nebhotep.( si a multi-acc lui)
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus