Discutii legate de PC-uri

  • Autor subiect DeletedUser5629
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Berindea daca imi poti spune ceva :D...i-am aratat unui prieten ce Pc vreau sa imi iau si mi-a zis ca acel GTX 650 e varza si mai bine sa imi iau HD7770 ca e mult mai performanta..tu ce zici sa pastrez Pc asa sau sa iau unu pe piese cu HD7770?si care este diferenta dintre aceste placi..eu nu prea le am cu Pc'urile :d:roll:
 

DeletedUser

Guest
HD7770 e cu 10-12% mai buna ca un GTX650, deci nu e diferenta cat sa o considere "praf".
Cea mai performanta solutie e configuratia care ti-am facut-o eu cu GTX650Ti, care intradevar, are un spor de performanta cu adevarat notabil, dar PC-ul respectiv nu e asamblat.
Spune-i prietenului tau sa se abtina daca crede ca diferenta de 15% face diferenta dintre o placa varza si placa "SUPER MEGA SMECHERA".
 

DeletedUser

Guest
Sa vad de black friday daca sunt oferte ... poate sunt reduceri mai maricele si poate iau ceva mai bun :sombrero:

EDIT:Acel GTX650 TI este peste GTX650 cu mult?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser19397

Guest
Eu nu dispar. Si... de ce ar fi ciudat sa cer niste casti ? Apropo, Silviu, daca nu vorbesc cu tine asta nu inseamna ca nu vorbesc cu altii. :))

Nu ma, de aia ii trimiteai mesaj lui berindea pe skype din 15 in 15 minute sa-l intrebi ceva. Daca vorbeai cu cineva nu mai erai asa "ocupat" cu el.
 

DeletedUser10567

Guest
Nu ma, de aia ii trimiteai mesaj lui berindea pe skype din 15 in 15 minute sa-l intrebi ceva. Daca vorbeai cu cineva nu mai erai asa "ocupat" cu el.

Huh ?

LaurNT, coolerul din carcasa ? =)) Adica tu crezi ca daca nu apare in wishlist "cooler", sistemul tau nu se raceste - excluzand procesoarele tray- ?
 

DeletedUser

Guest
Exista si asamblare standard, care e 30 de lei:).
Tu i-ai aruncat in fata aia Premium.De aia ti-am recomandat build-ul gata facut, nu e la fel de performant, dar e asamblat.
 

DeletedUser

Guest
system restore everytime my computer restart

Windowsul isi da restore de fiecare data cand restartez PC-ul.
Windows XP.


Any solutions?
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus