Discutii legate de PC-uri

  • Autor subiect DeletedUser5629
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Un device peste 1400 RON, indiferent daca e smartphone sau tableta e deja worthless si sunt bani pierduti, mai ales pe Android, unde software>har***re.
Am vazut si rahaturi low-end, cu 2.3 care merg mai bine decat un Galaxy S cu 2.2...
Si da, ma refeream la pret/performanta.
 

DeletedUser2948

Guest
Un device peste 1400 RON, indiferent daca e smartphone sau tableta e deja worthless si sunt bani pierduti, mai ales pe Android, unde software>har***re.
Am vazut si rahaturi low-end, cu 2.3 care merg mai bine decat un Galaxy S cu 2.2...
Si da, ma refeream la pret/performanta.

Microsoft Surface:confused:
 

DeletedUser

Guest
E 500 de dolari, la noi vine la 500 de euro, +adaosuri si TVA, iesi foarte frumos la 24-25 de milioane.E interesanta, dar mult prea scumpa pentru bugetul romanului de rand.
 

DeletedUser

Guest
Port forwarding

La alate routere e doar Port Range

la mine e external si internal port .

La care drq trebuie sa scriu portu? Sau la amandoua. :blink:
 

DeletedUser24026

Guest
Port forwarding

La alate routere e doar Port Range

la mine e external si internal port .

La care drq trebuie sa scriu portu? Sau la amandoua. :blink:

lol. E chiar aiurea sa nu stii engleza in 2012.


Fie x,y doua valori intregi aflate in intervalul [1, 65535], x<y.
Ce ai zice daca ti-as spune ca oriunde ai tu nevoie de forward la intrare/iesire poti scrie un interval folosind sintaxa "x-y", definind intervalul inchis [x, y] pe acea cale?
 

DeletedUser

Guest
Ma nene, (a se citi: afront dirijat catre aneriorul postator) ai dat-o in bara ca ai intrat si tu cu postul ca inaripata zburatoare in spatele calului.

ON Topic, acolo se face o conversie/echivalare intre porturi.
Exemplu: daca ai o "scula" in spatele routerului (a se citi: in casa ori pe port LAN) care are un anumit serviciu activ pe un port gen' 8081, il poti traduce pe intrarea (conectata la internet: WAN) a routerului in port 123.
Asta presupune ca: daca "scula" in mod normal conectata la net (direct) ar fi accesibila intr-o forma de gen: https://82.79.132.xxx:8081, in cazul in care este pusa in "spatele unui router cu o conversie intre porturi, va fi accesibila in forma: https://82.79.132.xxx:123.
Cam asta este ideea.
Pentru eventuali curiosi: RTFM
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Intrebare: (poate nu-i locul potivit dar incerc, nu-mi sariti in cap :D )

Pentru the-west care-i cel mai bun browser ?
care-i cel mai bun windows pentru the-west ? (in caz ca influenteaza cu ceva)

imi pica des, adica stau pe joc si imi dadea eroare (pe versiunea veche), acum stau pe joc fac treaba dar la un moment dat nu-si mai face refresh, deci orice scriu pe chat sau ce se scrie acolo nu vad, pana nu ma prind ca a picat si il redeschid. ce pot sa-i fac ?

///ps. sunt varza la chestiuni de genul, de ex din ce ati spus mai sus nu inteleg nimic :D
am windows xp, in general stau pe chrome, net upc, router
 

DeletedUser10567

Guest
Pai, uite cum sta treaba. Nu ma pricep prea bine la mofturile si cerintele jocului, dar iti recomand sa folosesti Firefox pentru browsing. :)
 

DeletedUser10567

Guest
Berindeaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, ai microfon separat pt gaming sau integrat in casti ?
 

DeletedUser

Guest
M-am gandit ca decat sa deschid un topic pt gadgeturi mai bine intreb aici...merita sa imi iau un galaxy s3 la pretul de 2.000 RON?
 

DeletedUser

Guest
@Browen: Webcam de 2 bani si casti de 4 milioane stricate.
@celmaibest: Sincer? Nu, HTC One S, Samsung Galaxy Nexus si Acer Cloudmobile sunt best-buy-uri acum, si costa MULT mai putin decat un Galaxy S3.Ti-as recomanda One S, e oarecum mai high-end decat restul, iar procesorul, chiar daca e dual-core, e extraordinar de "snappy.
 

DeletedUser

Guest
Yep, in fiecare an, da' deobicei o sa vezi reduceri mai substantiale la emag, Altex, DOMO etc.(nu la componente de PC).
 

DeletedUser

Guest
Berindea daca te rog frumos poti sa imi faci si mie un pc ? La asta sa ars placa de baza si acum umblu de pe o rasnita :sad:
 

DeletedUser10567

Guest
Tot n-am inteles, folosesti microfonul de la un webcam ? Totusi, ce imi recomanzi pentru skype, microfon integrat in casti sau sa cumpar o javra de-aia la 7 lei ?
 

DeletedUser

Guest
Inca nu pot da prea multe detalii despre buget , doar la sfarsitul saptmanii :ras:
 

DeletedUser23060

Guest
Tot n-am inteles, folosesti microfonul de la un webcam ? Totusi, ce imi recomanzi pentru skype, microfon integrat in casti sau sa cumpar o javra de-aia la 7 lei ?

Poti folosi si microfonul integrat in casti. Sunt unele microfoane integrate cu frecventa mai mare decat microfoanele separate.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus