Discutii Calendar Luteran + Misiuni noi de craciun

  • Autor subiect DeletedUser593
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser12588

Guest
ok ! acum am inteles iar daca dai 20 pepite sau oup sa mai dai odata la roata primesti un obiect la alegere poate fi rar sau obisnuit depinde de noroc,si putem sa bifam din cele 4 cadouri una pe care nu vrem sa ne cada la roata ?

Primesti 1 din obiectele din grupa Very rare.

de la foarte rare putem alege noi sau aleatoriu ?
 

DeletedUser2041

Guest
de la foarte rare putem alege noi sau aleatoriu ?

Obiectele se aleg aleator de joc. Nu alegi tu ce doresti, la nici una dintre categorii. Apesi Start( play in poza) si dupa cateva secunde iti spune ce ai castigat.

Recapitulez:
- zilnic aveti dreptul la o runda gratis.
- 20 de oup sau pepite iti dau sansa de juca inca o runda. Iti poate pica oricare din obiectele de acolo.
- daca adaugi la cele 20 pepite/oup inca 25 pepite(bifezi casuta) - iti va pica un obiect din cele ramane daca elimini obiectele "Common"
- daca adaugi la cele 20 pepite/oup inca 150 pepite(bifezi casuta) - iti va pica un obiect din cele ramane daca elimini obiectele "Common"+"Uncommon"
- daca adaugi la cele 20 pepite/oup inca 800 pepite(bifezi casuta) - iti va pica un obiect din cele ramane daca elimini obiectele "Common"+"Uncommon"+"Rare"
 

DeletedUser

Guest
IulianP nu te mai strofoca cu astfel de oameni.
Pentru ei ai 2 variante: ori sunt prosti, ori sunt prosti.
Le-au inghetat creierii de la gerul de afara.
Cum naiba sa nu intelegi ca nu alegi tu cadourile primite, de aia se si numeste ”tombola”!!!!, ca sa vezi cat noroc ai.
M-am saturat sa vad astfel de oameni, daca citeai si tu mai in urma cu cateva pagini, intelegeai cum sta toata treaba cu ”Tombola de craciun” si nu mai puneai intrebari din astea prostesti.

Doamne ajuta!!!
 

DeletedUser23483

Guest
IulianP nu te mai strofoca cu astfel de oameni.
Pentru ei ai 2 variante: ori sunt prosti, ori sunt prosti.
Le-au inghetat creierii de la gerul de afara.
Cum naiba sa nu intelegi ca nu alegi tu cadourile primite, de aia se si numeste ”tombola”!!!!, ca sa vezi cat noroc ai.
M-am saturat sa vad astfel de oameni, daca citeai si tu mai in urma cu cateva pagini, intelegeai cum sta toata treaba cu ”Tombola de craciun” si nu mai puneai intrebari din astea prostesti.

Doamne ajuta!!!

Tu inteligentule ! Lasa omu' sa se lamureasca,d'aia e pus iulian acolo sa raspunda la intrebari referitoare la tombola.
 

DeletedUser

Guest
Poi si yo de ce am inteles tot ce s-a vorbit pana acum?
Fara sa nu pun vreo intrebare?
Cum sa intrebe ca daca da 800 pepite isi alege ce vrea el din itemele rare?
Din punctul meu e o intrebare prosteasca, nu a gandit cand a pus intrebarea.
Zic asta pentru ca si tema discutiei e ”Tombola de craciun”!!!!
Si din tombola ce se intelege ca alegi ce vrei tu?
Nu-i mai lua apararea, ca trebuie sa inteleaga, ca trebuie sa gandeasca mai bine inainte sa puna o intrebare.
 

DeletedUser20606

Guest
IulianP nu te mai strofoca cu astfel de oameni.
Pentru ei ai 2 variante: ori sunt prosti, ori sunt prosti.
Le-au inghetat creierii de la gerul de afara.
Cum naiba sa nu intelegi ca nu alegi tu cadourile primite, de aia se si numeste ”tombola”!!!!, ca sa vezi cat noroc ai.
M-am saturat sa vad astfel de oameni, daca citeai si tu mai in urma cu cateva pagini, intelegeai cum sta toata treaba cu ”Tombola de craciun” si nu mai puneai intrebari din astea prostesti.

Doamne ajuta!!!

Nu toti s-au nascut invatati. Este adevarat, daca citeau in urma gaseau raspunsurile la intrebari, dar tu, jignind, nu esti superior lor, asa cum pretinzi.

Intre timp, mergi pe l2 de mai da cateva tepe cu granit.
 

DeletedUser20606

Guest
Poi si yo de ce am inteles tot ce s-a vorbit pana acum?
Fara sa nu pun vreo intrebare?
Cum sa intrebe ca daca da 800 pepite isi alege ce vrea el din itemele rare?
Din punctul meu e o intrebare prosteasca, nu a gandit cand a pus intrebarea.
Zic asta pentru ca si tema discutiei e ”Tombola de craciun”!!!!
Si din tombola ce se intelege ca alegi ce vrei tu?
Nu-i mai lua apararea, ca trebuie sa inteleaga, ca trebuie sa gandeasca mai bine inainte sa puna o intrebare.

Daca unii nu puneau intrebarile respective, nici tu nu aflai raspunsul. Nu te pune nimeni sa comentezi. Uiti poate ca peste 70% de aici sunt copii. Nu le poti cere prea multe.
 

DeletedUser23483

Guest
Cu cateva multe pagini in urma,s-au dat drumu la zvonuri aiurea,pentru ca asa va place sa dati din clanta sa dati cu presupusul din auzite,cum ca s-ar cumpara cuferele alea cu 800 pepite.Asa ca mai bine ia si citeste tu si din urma.
ON:Pe beta din acel cadou verde(parca) mi-a dat 3 lemn dulce/ovaz/bomboane de craciun/turta dulce/cartof dulce si 2 prajituri cu ciocolata.
 

DeletedUser19531

Guest
Cu cateva multe pagini in urma,s-au dat drumu la zvonuri aiurea,pentru ca asa va place sa dati din clanta sa dati cu presupusul din auzite,cum ca s-ar cumpara cuferele alea cu 800 pepite.Asa ca mai bine ia si citeste tu si din urma.
ON:Pe beta din acel cadou verde(parca) mi-a dat 3 lemn dulce/ovaz/bomboane de craciun/turta dulce/cartof dulce si 2 prajituri cu ciocolata.

Daca nu erau zvonuri nu se stia nimica despre aceasta tombola cu cateva saptamani in urma, aici este sectiunea de discutii, daca doresti raspunsuri exacte atunci trimite mesaje la suport sau la sectiunea intrebari si raspunsuri.

Anul acesta se primeste de la calendar tot cufar de otel sau este ceva nou(au spus ceva de o supriza)???
 

DeletedUser

Guest
Nu toti s-au nascut invatati. Este adevarat, daca citeau in urma gaseau raspunsurile la intrebari, dar tu, jignind, nu esti superior lor, asa cum pretinzi.

Intre timp, mergi pe l2 de mai da cateva tepe cu granit.




Adica?
Ce vrei sa spui?
 

DeletedUser

Guest
Voi nu intelegeti.
Acele intrebari nu-si aveau rostul. Punct.
Nu ma dau destept, dar multumesc lui Dumnezeu imi merge bibilica.
Din cate se vede pe la stiri, se vede cum invata ”astia micii” pe la scoala.
Pe vremea mea, prin anii 2000-2007, nu se invata ”asa de bine ca acum”.
Dap si acum am fost ironic, pentru ca luati apararea la niste copii care nu gandesc.
Ar trebui sa-i invatam sa nu mai puna astfel de intrebari.
Fara critice ei nu ar invata, iar daca le luam apararea cand gresesc ii invatam sa greseasca in continuare.


Si gata cu off-topicul din partea mea.
 

DeletedUser

Guest
Cu cateva multe pagini in urma,s-au dat drumu la zvonuri aiurea,pentru ca asa va place sa dati din clanta sa dati cu presupusul din auzite,cum ca s-ar cumpara cuferele alea cu 800 pepite.Asa ca mai bine ia si citeste tu si din urma.
ON:Pe beta din acel cadou verde(parca) mi-a dat 3 lemn dulce/ovaz/bomboane de craciun/turta dulce/cartof dulce si 2 prajituri cu ciocolata.



Care cadou?
Daca e cel albastru sau portocaliu, din cate am vazut yo, asa ar trebui sa-ti pice pentru ca sunt din primele 2 categorii, unde sunt si produsele de craciun.
Si apropo de zvonurile date de ceilalti, yo nu cred, pana nu vad cu ochii mei ce inseamna aceasta tombola.
Si poate dupa am sa pun intrebari...
 

DeletedUser

Guest
Realist vorbind, exista vreo sansa sa ne pice vreun produs/item din categoria: rare sau foarte rare,din rundele gratis sau cele cu un cost de 20pepite/oup? :confused:
 

DeletedUser

Guest
Dap sunt sanse.
A zis si iulianP sau nebhotep ca le-au picat iteme rare si din rundele gratis sau din cele de 20 uop/pepite.
 

DeletedUser19531

Guest
Care cadou?
Daca e cel albastru sau portocaliu, din cate am vazut yo, asa ar trebui sa-ti pice pentru ca sunt din primele 2 categorii, unde sunt si produsele de craciun.
Si apropo de zvonurile date de ceilalti, yo nu cred, pana nu vad cu ochii mei ce inseamna aceasta tombola.
Si poate dupa am sa pun intrebari...

De acest cadou este vorba:
 

DeletedUser

Guest
Preturile sunt fixe pentru anulare. Daca platesti pretul respectiv iti anuleaza categoriile inferioare de produse si iti alege doar din cele superioare. Nu cresc preturile.
Dar si cu rundele de 20 pepite/oup pot sa iti pice obiecte bune. Mi-a picat un colier din seturi la a 3 a incercare pe 20 oup pe beta


Scuze, lui iulianP i-a picat.
 

DeletedUser20606

Guest
Voi nu intelegeti.
Acele intrebari nu-si aveau rostul. Punct.
Nu ma dau destept, dar multumesc lui Dumnezeu imi merge bibilica.
Din cate se vede pe la stiri, se vede cum invata ”astia micii” pe la scoala.
Pe vremea mea, prin anii 2000-2007, nu se invata ”asa de bine ca acum”.
Dap si acum am fost ironic, pentru ca luati apararea la niste copii care nu gandesc.
Ar trebui sa-i invatam sa nu mai puna astfel de intrebari.
Fara critice ei nu ar invata, iar daca le luam apararea cand gresesc ii invatam sa greseasca in continuare.


Si gata cu off-topicul din partea mea.


Stii ce cred eu? Ca doar gura e de tine. Incerci sa pari ceea ce nu esti. Dai dovada doar de prost gust. Daca nu erau ei, cei care puneau intrebarile - stupide sau nu - nici tu nu aflai unele informatii. Fiecare interpreteaza cum vrea/crede anuntul, asa ca nu trebuie judecati. Din cate vad, esti genul care ii place sa vorbeasca, iar toti ceilalti sa-l asculte. Tin sa te anunt prietene ca locul asta nu-i pentru tine. Putin ne pasa de "vremea ta". Fiecare are dreptul la o opinie, fiecare are dreptul sa-si exprime punctul de vedere. Sunt simple intrebari. Care-i problema? Au auzit niste zvonuri, atata tot. Ce te deranjeaza? Da-i in judecata, pentru ca au avut curajul sa intrebe. Nici mie nu-mi place numele tau...si? Alooo copilu' - caci asta esti, drept dovada spusele si faptele tale - suntem o tara libera, intelegi tu? Asa ca termina cu vrajelile astea. Nu te prind.
Cat despre tepe...Cum? Ai uitat? Te-a lasat memoria? Vrei sa-l pun pe cel pagubit sa-ti dea mesaj? Aici sau in joc? Devii penibil.


ON: Exista sansa sa-ti pice de mai multe ori acelasi item? Sau o data primit, nu-ti mai poate picasi a doua oara?
 

DeletedUser

Guest
ON: Exista sansa sa-ti pice de mai multe ori acelasi item? Sau o data primit, nu-ti mai poate picasi a doua oara?

Mie pe beta mi-a picat de 2 ori colierul lui natty si ce a zis iulian ca a gasit face parte din a doua categorie, deci tot nu-i raspunsul la intrebarea mea! :D
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus