Migrarea! Ultima "frontiera"! - tema de discutii

DeletedUser19885

Guest
nu a mai intrat cam de mult o lume noua, cand preconizati inceputul unei noi lumi (indiana / illinois...) ???

nu au trecut decat cateva ore de la anuntarea migrarii si restrangerii lumilor si hop papitoiu' care vrea lume noua , uni saracii traiesc pe alta planeta
 

DeletedUser10522

Guest
:nesigur: dar cu itemele banii ce se intampla ? de exemplu vreau sa plec de pe L5 pe haway dar am deja cont acolo lvl 70 iteme bani ,cum procedez ,am muncit pt toate nimica nu mi-sa dat ,,moka'' de catre INNO ,pierd ?

Sper sa se gaseasca o solutie sa rasplateasca anii de munca pierduti pe lumile vechi ,nu este vina mea ca sint inactive! :shoot:
 

DeletedUser10117

Guest
:nesigur: dar cu itemele banii ce se intampla ? de exemplu vreau sa plec de pe L5 pe haway dar am deja cont acolo lvl 70 iteme bani ,cum procedez ,am muncit pt toate nimica nu mi-sa dat ,,moka'' de catre INNO ,pierd ?

Sper sa se gaseasca o solutie sa rasplateasca anii de munca pierduti pe lumile vechi ,nu este vina mea ca sint inactive! :shoot:

Lasi la un prieten foarte bun banii/itemele si stergi contu,te muti cu ala de pe 5 pe hawai si ii ceri prietenului ce este al tau(banii/itemele)
 

DeletedUser19086

Guest
nu au trecut decat cateva ore de la anuntarea migrarii si restrangerii lumilor si hop papitoiu' care vrea lume noua , uni saracii traiesc pe alta planeta

copile, in primul rand eu nu te-am jignit. ai grija ce vorbesti nu te mai baga in seama cu japca. e plin westul de aiuriti.
 

DeletedUser10117

Guest
si uite asa se trag tepele, si incepe sa planga lumea!


Da si daca sterg contu cu itemele si banii care ii am nu incep sa plang si atunci?
Nu e mare diferenta daca imi iau teapta sau sterg contu cu tot ce am,barem stiu ca am ajutat pe cineva cu bani daca ma consoleaza cu ceva.
 

DeletedUser22039

Guest
nu a mai intrat cam de mult o lume noua, cand preconizati inceputul unei noi lumi (indiana / illinois...) ???

Sincer,eu n-as mai vrea nici o lume,omg,sunt 16 lumi de joc,sunt oameni mai multi pe lumiile noi decat pe ale vechi ... , d-aia s-a si ajuns acum la asa putini , daca ar fi 3 lumi (din astea vechi) am mai face o medie de 3000-5000 pe lume
 

Serje

Greenhorn
Ori postezi aici legat de migrare, ori nu mai postezi. Si tu ai pomenit de ro13. Pai e normal sa ai peste 600 craft, sa te descurci la dueluri, aproape toate realizarile, sa participi la fort pentru ca este o lume unde iti poti cumpara indemanari. Sa nu imi zici ca nu ai cumparat...

Iti zic io ca nu o cumparat, ro13 nu-i lume premium. Si pt realizari, dueluri, craft, fort ... nu trebuie sa cumperi indemanari. Se poate juca foarte bine si fara sa bagi o gramada de pepite, nu ca ar fi ceva rau in asta, ca ei sustin jocul ... pana la urma.


Cat despre rute ... era de asteptat ca unii sa fie dezamagiti, pentru ca-si faceau ei visele lor de migrare, fara sa astepte sa vada rutele. Probabil ca se putea si mai bine ... da se putea si mai rau, dar de impacat toata lumea ... ii clar ca nu se putea.

Dar toate nemulturmirile astea vin ... datorita faptului ca nu se citesc anunturile, si in topicu asta o gramada comenteaza ca vin pepitarii pe ro1 ... cand asa ceva nu-i posibil. S-o anuntat clar ca migrarea nu-i facuta ca o optiune pentru jucator, ii mai mult o optiune pentru joc, daca era pentru jucator ... atunci probabil se luau in considerare parerile noastre, si ne faceau mult mai multe rute. Dar, mai bine sa comentam/sa ne plangem decat sa citim... si abia apoi sa vedem daca avem ce comenta.
 

DeletedUser13613

Guest
Problema mare a multora este ca migrarea nu e una libera.Adica bine sa se plece doar de pe 2-8 + Buffalo(lumile cu sub 2000 conturi) , dar sa aiba ca posibile destinatii toate celelalte lumi.Ei bine rutele sunt facute in asa fel incat esti aproape obligat sa te duci pe o lume pe care poate nu ti-o doresti.Cand s-a discutat de migrare toti si-au facut planuri ca vor merge alaturi de cunoscuti pe lumile active gen Arizona,Colorado,El Dorado,Delaware.Acum esti insa aruncat pe 1,Georgia si Hawaii(ceea ce e culmea pentru ca la inceput se dadea impresia clara ca nu va fi posibil sa migrezi cu un cont de 4 ani pe ultima lume deschisa).Spunea cineva mai sus ca de ce sa aduci oameni pe Colorado si Arizona daca lumile se descurca.Dar pe Hawaii care are 18000 de conturi de ce?Problema e ca pana vor aparea noi rute mai favorabile multa lume va fugi de pe lumile pasibile de stergere, doar pentru a nu pierde conturile.
 

DeletedUser2041

Guest
Problema mare a multora este ca migrarea nu e una libera.Adica bine sa se plece doar de pe 2-8 + Buffalo(lumile cu sub 2000 conturi) , dar sa aiba ca posibile destinatii toate celelalte lumi.Ei bine rutele sunt facute in asa fel incat esti aproape obligat sa te duci pe o lume pe care poate nu ti-o doresti.Cand s-a discutat de migrare toti si-au facut planuri ca vor merge alaturi de cunoscuti pe lumile active gen Arizona,Colorado,El Dorado,Delaware.Acum esti insa aruncat pe 1,Georgia si Hawaii(ceea ce e culmea pentru ca la inceput se dadea impresia clara ca nu va fi posibil sa migrezi cu un cont de 4 ani pe ultima lume deschisa).Spunea cineva mai sus ca de ce sa aduci oameni pe Colorado si Arizona daca lumile se descurca.Dar pe Hawaii care are 18000 de conturi de ce?Problema e ca pana vor aparea noi rute mai favorabile multa lume va fugi de pe lumile pasibile de stergere, doar pentru a nu pierde conturile.
Lumile nu se vor sterge, cat timp exista jucatori pe ele. Nu va forta nimeni jucatorii sa migreze intr-o zi, o saptamana sau o luna.
Cat despre migrarea oriunde, niciodata nu s-a spus asa ceva si pe nici un server nu s-a migrat haotic. S-a spus clar de la inceput ca vor exista rute prestabilite.
 

DeletedUser

Guest
salutare, am o mica intrebare pt. admini, doresc raspuns:
-daca eu joc pe l 4 si migrez pe l 1, dupa o anumita perioada(3 luni, 6 luni ori 1 an) ma pot reintoarce pe l 4?
 

DeletedUser22317

Guest
Eu fiind pe El Dorado pot sa ma mut pe Arizona? o sa am toate itemele si banii cu mine? daca ma mut o data pot sa mai fac si alte mutari??
 

DeletedUser

Guest
Da mai cititi fratilor si voi anuntul :|.. Tot repetati aceleasi intrebari!!!, aveti anunt destul de clar de unde si unde se poate migra.
 

DeletedUser22317

Guest
Mie mi se pare o idee buna ca cei care mai joaca pe lumile acelea vechi lumea 2-8 sa aiba posibilitatea sa migreze pe lumile noi ca sa avem si mai multa activitate... daca se joaca rasfirat nu este nici un farmec... BUNA IDEE...
Sper ca la un moment dat sa se stearga lumile 1-8 si sa jucam pe acestea cu nume de teritorii.. si sper ca la un moment dat sa se poata migra si intre lumile acestea. BUNA IDEE!
 

DeletedUser11208

Guest
Doar in Romania de pe o lume cu premium clasic se poate migra pe alta cu premium full ceea ce este complet aiurea.
Nu se putea sa migram si noi intr-o maniera "gen" lumile .net?
 

lord ion

West Marshal
Doar in Romania de pe o lume cu premium clasic se poate migra pe alta cu premium full ceea ce este complet aiurea.
Nu se putea sa migram si noi intr-o maniera "gen" lumile .net?

uita-te la optiunile mele pe W10 de migrare
pe .net...
de pe lume premium clasic pe lume cu premium postclasic...


 

Serje

Greenhorn
Doar in Romania de pe o lume cu premium clasic se poate migra pe alta cu premium full ceea ce este complet aiurea.
Nu se putea sa migram si noi intr-o maniera "gen" lumile .net?

Invers ar fi aiurea, asa ce-i aiurea?
In plus ... nu te obliga nimeni sa migrezi, iar daca migrezi pe o lume premium ... daca vrei, poti sa-ti cumperi indemanari sau ... nu, ii alegerea ta. Aiurea era sa vina altii cu indemanari mai multe , pe o lume unde nu se pot cumpara.
 

DeletedUser11208

Guest
E clara directia jocului in acest caz. Oricum la inceput adica acum mult timp cand s-a introdus migrarea pe .net nu se putea decat intre lumile cu premium lafel... acum probabil nu prea mai conteaza deja lumea a ales.
 
Sus