Migrarea! Ultima "frontiera"! - tema de discutii

DeletedUser2041

Guest
Deoarece nu sunt intru totul inteles asupra termenului migrare,doresc cateva informatii suplimentare:

-migreaza caracterul cu toate realizarile,indemanarile,inventarul,banii,oup si pepitele inregistrate?
-sau migreaza doar caracterul si se incepe totul de la 0 ?

Nu vreau pareri nefondate sau nesprijinite,doresc un raspuns oficial.

Multumesc.

Migreaza caracterul cu tot ce are si asa cum este.
 

DeletedUser19371

Guest
De ce 2-8 si pe Hawaii? Pentru ca daca nu s-ar fi ales si aceasta optiune si singura optiune era 1, multi ar fi zic ca nu este corect. S-a incercat gasirea unei solutii convenabila tuturor. Tu alegi unde sa migrezi, nu ti se impune doar o lume.

Spui ca nu era corect daca aveau doar o optiune (lumea 1, in speta). Nu te pot contrazice, asa e, dar ce eu nu cred ca e corect e faptul ca celelalte optiuni sunt reprezentate de cele mai noi lumi deschise, unde activitatea deja e destul de ridicata.

Care e logica sa aduci oameni pe hawaii (18000+ conturi) si sa nu-i aduci pe arizona (3000+conturi)? In acest caz Arizona nici nu este "ingropata", nici nu este revitalizata.
 

DeletedUser2041

Guest
Spui ca nu era corect daca aveau doar o optiune (lumea 1, in speta). Nu te pot contrazice, asa e, dar ce eu nu cred ca e corect e faptul ca celelalte optiuni sunt reprezentate de cele mai noi lumi deschise, unde activitatea deja e destul de ridicata.

Care e logica sa aduci oameni pe hawaii (18000+ conturi) si sa nu-i aduci pe arizona (3000+conturi)? In acest caz Arizona nici nu este "ingropata", nici nu este revitalizata.

Nu cred ca vor migra foarte multi de pe 2-8 pe Hawaii.

Nu eu am facut rutele deci nu iti pot oferi un raspuns concret 100%
 

DeletedUser6315

Guest
Bravo tie. Daca tu doresti a juca pe doua lumi, e fix problema ta. Nu vad rostul in a comenta pe aici in legatura cu jucatorii care au n conturi. De ce sa amestec toate intr-un singur cont, cand pot sa ma axez pe ceva anume pe diferite conturi...

ti-ai gresit id'ul atunci :)
 

DeletedUser24788

Guest
v-ati gandit la experienta celor de pe l2 care au avut timp sa faca 1000000000 exp in 4 ani . Pai asa ce facem? Migram si suntem pe primul loc pe hawai ? Jalnic... macar sa ii de-a cu minimull de experienta la acel nivel..
 

DeletedUser24749

Guest
:)

DECI PE LUMILE NOI GEN HAWAII VOR VENII TOTI DE LEV 120 :))) DE PE ALTE LUMI. VA FI CAM JALE :blink:
 

DeletedUser

Guest
as dori si eu un raspuns din partea unei persoane capabile.. nu doresc discutii interminabile sau spam de 2 lei.
Intrebarea mea suna asa... joci pe l2 cu un cont numit X si pe l4 cu un cont numit Y
pot transfera toate itemele posibil transferabile cat si produsele din contul y dupa l4 in contul dupa l2 iar cu acest cont X care o sa aibe produse-iteme din ambele conturi pot migra pe una din posibilitati?? multumesc pentru atentie

Asa ceva ar fi chiar aiurea.Daca am cont pe lumile 2 la 8 ce fac ,cumulez totul pe hawai sau L1 si ma fac barosan ??NUUUUUUU
fara asa ceva.Cine joaca pe 7 lumi cu 8 conturi sa se gandeasca sa joace cu acelasi cont k tot gheorghe sau vasile il cheama.
 

DeletedUser19371

Guest
Nu cred ca vor migra foarte multi de pe 2-8 pe Hawaii.

Ideea nu e numarul persoanelor care vor migra. Problema e ca in timp ce unele lumi se apropie de stergere (2-8) sau in timp ce altele se dezvolta mai tare ( 1, hawaii, georgia), altele ca arizona sau colorado sunt obligate sa stagneze. Nu prea e egalitate intre playerii care joaca pe arizona/colorado si ceilalti.

In fine, astea sunt rutele, asta decid dezvoltatorii, noi nu avem ce face, trebuie sa ne supunem, dar corectitudinea nu e la cel mai ridicat nivel.
 

DeletedUser2041

Guest
Ideea nu e numarul persoanelor care vor migra. Problema e ca in timp ce unele lumi se apropie de stergere (2-8) sau in timp ce altele se dezvolta mai tare ( 1, hawaii, georgia), altele ca arizona sau colorado sunt obligate sa stagneze. Nu prea e egalitate intre playerii care joaca pe arizona/colorado si ceilalti.

In fine, astea sunt rutele, asta decid dezvoltatorii, noi nu avem ce face, trebuie sa ne supunem, dar corectitudinea nu e la cel mai ridicat nivel.

Este posibil sa se mai deschida si alte rute cu timpul, in functie de evolutia numarului de jucatori. Parerea mea.
 

DeletedUser

Guest
Flavius spune de Arizona si Colorado, pentru ca aceste 2 lumi, se mentin foarte bine pe westforts, Black89 de pe colorado, e in top mondial, Blue city de pe arizona, la fel, top mondial :). Doar astea 2 lumi au activitate mare la forturi, si sunt si lumi vechi, ar fi bine sa avem grija de ele :D
 

DeletedUser

Guest
Migrarea,ultima frontiera.

Bag de seama ca L1 va fi cea mai populata lume,din ceeace citesc pe forum.Cum pepitarii aleg sa migreze pe hawaii,non-pepitarii sau antipepitarii vor alege L1.
 

DeletedUser19371

Guest
Flavius spune de Arizona si Colorado, pentru ca aceste 2 lumi, se mentin foarte bine pe westforts, Black89 de pe colorado, e in top mondial, Blue city de pe arizona, la fel, top mondial :). Doar astea 2 lumi au activitate mare la forturi, si sunt si lumi vechi, ar fi bine sa avem grija de ele :D

Exact, astea sunt singurele lumi care reprezinta ceva pentru Romania in lumea West-ului, iar dezvoltatorii nu numai ca nu le protejeaza putin, dar au grija chiar sa le puna piedica. :)
 

DeletedUser

Guest
inca o idee buna aplicata prost. felicitari echipei de admini care a conceput rutele de migrare!
 

DeletedUser2041

Guest
inca o idee buna aplicata prost. felicitari echipei de admini care a conceput rutele de migrare!

Argumente avem? Sau am descoperit si noi ca avem cont pe forum si nu am zis nimic pana acum.
Oricum multumim pentru felicitari!:up:
 

DeletedUser

Guest
Argumente avem? Sau am descoperit si noi ca avem cont pe forum si nu am zis nimic pana acum.
Oricum multumim pentru felicitari!:up:

Iulian, argumentele mele si ale lui Flavius, cum ca arizona si colorado, sunt lumi cu vechime care inca se mentin, si au realizat ceva pe westforts, si sunt lumi active si la duel, cel putin pe arizona s-a ajuns si la nivelul duelului 500+, iar Georgia, o lume destul de noua, care aproape e moarta, la forturi nu prea fac full, la duel nu prea merge, tot aduceti oameni, ar fi super daca i-ati lasa sa aleaga si intre Arizona si Colorado.
 

DeletedUser

Guest
Nu stiu ce sa zic , nu stiu cum sa fiu , happy sau trist , hawaii va fii , atentie , plina de playeri lvl 110+ , ce frumos va fii , ce sansa la top vom mai avea ?
 

DeletedUser2041

Guest
Iulian, argumentele mele si ale lui Flavius, cum ca arizona si colorado, sunt lumi cu vechime care inca se mentin, si au realizat ceva pe westforts, si sunt lumi active si la duel, cel putin pe arizona s-a ajuns si la nivelul duelului 500+, iar Georgia, o lume destul de noua, care aproape e moarta, la forturi nu prea fac full, la duel nu prea merge, tot aduceti oameni, ar fi super daca i-ati lasa sa aleaga si intre Arizona si Colorado.

Am inteles argumentele voastre si chiar sunteti printre putinii care nu postea doar sa se afle in treaba.

Momentan rutele sunt cele din anunt, pe parcurs poate se va mai schimba ceva.
 

DeletedUser10282

Guest
numai inteligenti avem pe aici care mai de care cu opinii dar fara argumente sau argumente de 2 lei ....... pepitari cutitari ... daca nu va convine plecati mai baieti hai pa la revedere.
 

DeletedUser

Guest
Argumente avem? Sau am descoperit si noi ca avem cont pe forum si nu am zis nimic pana acum.
Oricum multumim pentru felicitari!:up:

sustin argumentele lui flavius si ale lui twightshine.
in loc sa investiti in ceva care merge deja bine, voi incercati sa puneti pe picioare 2 lumi care sunt aproape moarte: hawaii si georgia. trimiteti oamenii pe niste lumi unde nu vor avea altceva mai bun de facut decat sa dea stergere cont
 

DeletedUser2041

Guest
sustin argumentele lui flavius si ale lui twightshine.
in loc sa investiti in ceva care merge deja bine, voi incercati sa puneti pe picioare 2 lumi care sunt aproape moarte: hawaii si georgia. trimiteti oamenii pe niste lumi unde nu vor avea altceva mai bun de facut decat sa dea stergere cont

Rutele sunt cele mai bune posibil si s-au facut dupa criteriile care au fost anuntate de multa vreme si reamintite de curand de Just4fun.

Daca pentru tine o lume de peste 10.000 de conturi (Hawaii) este aproape moarta, inseamna ca joci un alt joc.;)


Orice ruta s-ar fi ales, tot existau nemultumiti.

La noi asa este mereu:
- daca nu se migreaza de ce nu se migreaza
- daca se migreaza de ce se migreaza
- daca timpul la munci este fix de ce este fix si nu ai de ales.
- daca ai de ales, de ce se schimba.

Orice lucru in lumea asta se face dupa anumite criterii, nu uita ca joci un joc cu access gratuit dar care nu merge pe seminte.
Oricat de mult ar conta sa fie jucatorii multumiti, exista multe alte criterii care trebuie luate in calcul, care pe unii probabil nu ii intereseaza. Pentru unii conteaza doar parerea lor, daca ce fac altii nu coincide cu ce vor ei, totul este prost.

Crede-ma multe decizii care se iau sau trebuie luate nu sunt nici pe placul nostru, nimeni nu vrea raul jocului - nimeni nu are interesul sa distruga un lucru caruia ii dedica timp din viata lui.
 
Sus