Migrarea! Ultima "frontiera"! - tema de discutii

DeletedUser368

Guest
@ parallox
in acest moment nu este obligatoriu, dar mai tarziu, va trebui sa alegi o lume de joc, altfel lumea se va inchide (in momentul in care este o activitate slaba sau un numar extrem de mic de jucatori)

Deci tot acolo am ajuns... Poate pe o lume sunt axat pe misiuni, pe o alta lume sunt pe dueluri, pe alta sunt pe forturi, pe alta am aproape 600 puncte de craft, pe alta am caracter aventurier, pe alta lume am incercat si soldat. Ce se intampla acum, sunt obligat sa le sterg ?
Ce, cu activarea migrarii o sa creasca activitatea pe lumile respective cu peste 70% ? Tot la fel o sa fie... Peste o saptamana o sa vezi numai comentarii de genul: "nu imi place lumea asta"; "e prea monoton aici"; "vreau o noua lume"; "cand se deschide alta lume ?"; "sunt prea multi pepitari"; "e prea plictisitoare lumea".
Cum am mai zis si mai devreme. Decat sa activati migrarea, mai bine nu mai deschideati n lumi noi.
 

DeletedUser6315

Guest
Super

bine ca a venit in sfarsit :) eu am fost unul dintre cei pentru migrare de la inceput si nu vad de ce e atata agitatie cand este foarte clar si destul de corect facute rutele....exista si posibilitatea mutarii pe lumea 1 pentru cei care nu vor sa joace alaturi de pepitari....

iar pentru cei care au 6-8 conturi pe lumile 1-8 ...o singura intrebare : la ce va folosesc atatea :D ? si eu am avut 9-10 conturi (toate la 120 ajunse) dar pe masura ce am gasit tactica buna de incepere a unei lumi am sters din ele ca erau inutile (multe le-am facut sa testez)....si acuma am 2 caractere mari si late dintre care unu pe ro2, si destul de probabil voi migra pe ro1 sau hawai...
...inteleg sa ai un maxim de 4 conturi, ca poate vrei sa joci pe cele 4 clase de caracter... in cel mai rau caz poti pierde un cont de pe o lume inactiva...mare bazzz

EDIT: cu acelasi caracter poti face de toate, sunt duelist pe ro13, am facut toate misiunile, axat pe fort, am terminat aproape toate realizarile, am 641 la craft !
 

DeletedUser

Guest
DUPA CE SE VA TERMINA ''migrarea" ,SI V-OR FI 3 LUMI DE JOC .INCERCATI SA FACETI CEVA CA SA SE POATA CASTIGA O LUME CUMVA . ...ASA STI PT CE JOCI .ASA E COMPETITIE .........(gen triburile) acolo macar lupti pt ceva :razz:
 

DeletedUser22039

Guest
Deci iulian ...
Migrarea incepe de luni , nu se va incheia , dar se poate decat odata , nu ? :P :up:
 

DeletedUser2041

Guest
Deci iulian ...
Migrarea incepe de luni , nu se va incheia , dar se poate decat odata , nu ? :P :up:

Luni se va activa optiunea de migrare. Odata cu activarea acestui optiuni se vor inchide pentru inregistrare( nu se vor mai putea face conturi noi) pe lumile de unde se migreaza.
Vei putea migra o singura data.
 

lord ion

West Marshal
DUPA CE SE VA TERMINA ''migrarea" ,SI V-OR FI 3 LUMI DE JOC .INCERCATI SA FACETI CEVA CA SA SE POATA CASTIGA O LUME CUMVA . ...ASA STI PT CE JOCI .ASA E COMPETITIE .........(gen triburile) acolo macar lupti pt ceva :razz:

NU vor ramane doar 3 lumi!
voi asta ati inteles?
 

DeletedUser24749

Guest
:)

nu va obliga nimeni sa migrati cu fortza. voi ati cerut migrare si acum nu va convine.jucati PS :whistle:
 

DeletedUser

Guest
E dreptul fiecaruia sa aiba cate conturi isi doreste. Nu stiu ce drept ai tu sa critici lumea ca are prea multe conturi daca nu te incluzi in aceasta categorie.
 

DeletedUser24173

Guest
În cât timp va fi posibilă migrarea de pe lumea El Dorado?
 

DeletedUser19086

Guest
migrare Arizona - Georgia

Daca voi vrea sa migrez caracterul de pe Arizona pe o lume gen Georgia, voi putea?
 

DeletedUser2041

Guest
Daca voi vrea sa migrez caracterul de pe Arizona pe o lume gen Georgia, voi putea?

Rutele sunt cele din anunt. Daca vezi acolo Arizona -> Georgia inseamna ca se poate, daca nu nu.
Cititi si voi anuntul inainte de a intreba.
 

lord ion

West Marshal
sa mai scriu odata asta... poate intelege lumea... pun si culori...

e putina panica pentru ca nu s-a citit bine anuntul...
Se va activa functia migrare pe lumile:

ro2
ro3
ro4
ro5
ro6
ro7
ro8

astea vor putea merge spre
ro1
Georgia
Hawaii


de asemeni se mai activeaza functia migrare si pe

Buffalo
de aici se va putea merge spre
Georgia
Hawaii
 

DeletedUser24517

Guest
Domnilor,cu florida ce faceti?
Abia ne strangem la un fort mic,trebuie baga si migrarea pe florida.
 

DeletedUser368

Guest
iar pentru cei care au 6-8 conturi pe lumile 1-8 ...o singura intrebare : la ce va folosesc atatea :D ? si eu am avut 9-10 conturi (toate la 120 ajunse) dar pe masura ce am gasit tactica buna de incepere a unei lumi am sters din ele ca erau inutile (multe le-am facut sa testez)....si acuma am 2 caractere mari si late dintre care unu pe ro2, si destul de probabil voi migra pe ro1 sau hawai...
...inteleg sa ai un maxim de 4 conturi, ca poate vrei sa joci pe cele 4 clase de caracter... in cel mai rau caz poti pierde un cont de pe o lume inactiva...mare bazzz

EDIT: cu acelasi caracter poti face de toate, sunt duelist pe ro13, am facut toate misiunile, axat pe fort, am terminat aproape toate realizarile, am 641 la craft !

Bravo tie. Daca tu doresti a juca pe doua lumi, e fix problema ta. Nu vad rostul in a comenta pe aici in legatura cu jucatorii care au n conturi. De ce sa amestec toate intr-un singur cont, cand pot sa ma axez pe ceva anume pe diferite conturi...
 

DeletedUser19371

Guest
Ideea migrarii este excelenta, iar rutele sunt ok, dar doar intr-o mica/mare masura. E mormal sa se poata migra de pe lumile 2-8, dar cineva dintre persoanele care au o anumita legatura cu aceste rute imi poate explica care e logica mutarii de pe lumile inactive pe hawaii (de exemplu), care este cea mai activa lume, fiind si cea mai noua? Sau de ce lumi ca arizona sau colorado (unde activitatea e medie - sa zicem asa) nu sunt incluse in migrare deloc? S-ar putea pleca de pe arizona/colorado, iar acestea ar fi inchise, sau s-ar putea veni pe arizona/colorado, iar acestea ar deveni extrem de active si atractive. De ce sunt lasate balta lumile astea?

Imi cer scuze daca intrebarile astea deranjeaza, dar mi s-au asezat ca niste pitici pe creier. :)
 

DeletedUser2041

Guest
Ideea migrarii este excelenta, iar rutele sunt ok, dar doar intr-o mica/mare masura. E mormal sa se poata migra de pe lumile 2-8, dar cineva dintre persoanele care au o anumita legatura cu aceste rute imi poate explica care e logica mutarii de pe lumile inactive pe hawaii (de exemplu), care este cea mai activa lume, fiind si cea mai noua? Sau de ce lumi ca arizona sau colorado (unde activitatea e medie - sa zicem asa) nu sunt incluse in migrare deloc? S-ar putea pleca de pe arizona/colorado, iar acestea ar fi inchise, sau s-ar putea veni pe arizona/colorado, iar acestea ar deveni extrem de active si atractive. De ce sunt lasate balta lumile astea?

Imi cer scuze daca intrebarile astea deranjeaza, dar mi s-au asezat ca niste pitici pe creier. :)

De ce 2-8 si pe Hawaii? Pentru ca daca nu s-ar fi ales si aceasta optiune si singura optiune era 1, multi ar fi zic ca nu este corect. S-a incercat gasirea unei solutii convenabila tuturor. Tu alegi unde sa migrezi, nu ti se impune doar o lume.

De ce nu arizona, colorado? Lumile au fost alese in functie de activitate. Pe arizona de exemplu sunt inca 3000 si ceva de conturi, in schimb lumile alese pentru migrare din cele cu nume sunt sub 2500.
 

DeletedUser

Guest
migrare caracter

Deoarece nu sunt intru totul inteles asupra termenului migrare,doresc cateva informatii suplimentare:

-migreaza caracterul cu toate realizarile,indemanarile,inventarul,banii,oup si pepitele inregistrate?
-sau migreaza doar caracterul si se incepe totul de la 0 ?

Nu vreau pareri nefondate sau nesprijinite,doresc un raspuns oficial.

Multumesc.
 
Sus