Migrarea! Ultima "frontiera"! - tema de discutii

DeletedUser593

Guest
Competitie ? Fa tu competitie intre primul loc Hawaii cu 2,5 mil xp si primele locuri L2 de exemplu (ca tot au zis colegii mei de acolo ca vin masiv pe Hawaii) care au 8 mil xp... eu sunt locul 13 si am peste 5 mil xp :roll: Pai mai pupa vreunu din actualul top Hawaii in viata lui top 10 ? Ajungi tu de la 2,5 mil la 8 mil xp pe careva in vreun fel ? Competitie auzi... japca, nu competitie :d
La ce preturi sunt pe Hawaii... Acolo ma duc si eu cu contul de pe 2 :ras:
 

DeletedUser10117

Guest
fratii mei..puneti 4 lumi disponibile..de ce? fiindca nimeni nu merge in hawaii..motivul il stiti si voi...deschideti si arizona si se vor calma spiritele:roll:


Da 4 lumi ar merge,deoarece voi vreti ca din 7 lumi sa ma duc pe 3?,deci cu celelalte 4 lumi unde sunt lev 120,am iteme bune,bani ce fac cu ele.?!

Nu este corect ca din 7 lumi sa poti migra pe 3.Cica va luat luni sa ganditi schema de migrare,dar se pare ca nu ati stat sa analizati aceste probleme.

Nu zic ca nu imi convine si hawaii,dar daca mai vin 2000 sau mai multi jucatori acolo,nu o sa pice serverul,mai ales cand o sa avem batalii la fort,pun pariu ca o sa asteptam o groaza sa se incarce acea pagina,vom avea lag sau s-ar bloca.

Cum spunea un jucator de aici,ca nu este o migrare libera si are dreptate,voi ne impuneti unde sa ne mutam,voi ne-ati impus 3 lumi de migrare,dar celelalte cum ar fi florida,el dorado,colorado,delware,arizona ce faceti cu ele?

Eu joc pe 3,4,5,6,7,buffalo,colorado,delware,florida.
3,4,5,6,buffalo si 2,8 sunt obligate sa migreze pe 1,georgia,hawaii

Eu va intreb pe voi,daca ma mut cu 5 pe 1, cu buffalo pe hawaii si cu 3 pe georgia,LUMILE 4 si 6 ce fac cu ele?le las sa putrezeasca acolo pana se va sterge lumea si atunci mi se sterg 4 ani de joc/iteme/bani/timp pierdut/realizari etc?

Felicitari chiar ati gandit acest lucru numit "migrarea"
 

DeletedUser24542

Guest
Nu inteleg de ce nu puteti sa aveti putina rabdare sa vedeti exact despre ce e vorba, in primul rand nu cred ca pepitarii vor accepta sa renunte la lumile noi pentru a migra pe lumea 1, unde nu poti cumpara indemanari, iar pentru cei ce se plang ca au prea multe conturi, nu este obligatorie migrarea deocamdata, cel mai probabil se vor mai baga alte rute in viitor.
 

DeletedUser10117

Guest
Nu inteleg de ce nu puteti sa aveti putina rabdare sa vedeti exact despre ce e vorba, in primul rand nu cred ca pepitarii vor accepta sa renunte la lumile noi pentru a migra pe lumea 1, unde nu poti cumpara indemanari, iar pentru cei ce se plang ca au prea multe conturi, nu este obligatorie migrarea deocamdata, cel mai probabil se vor mai baga alte rute in viitor.


De fapr este invers
Lumile 2,3,4,5,6,7,8,buffalo se muta pe RO1,georgia si hawai

Hawai fiind lume nou unde se cumpara indemanri,iar aici vor venii veteranii,deci cum spui tu se intelege ca cei de pe hawai se duc pe RO1 unde este total gresit,acestia de pe hawaii nu pot migra.
 

DeletedUser5231

Guest
La ce preturi sunt pe Hawaii... Acolo ma duc si eu cu contul de pe 2 :ras:

Pai in maxim o luna se vor stabiliza preturile si vor semana cu alea dupa l2,nu este nicio problema.Imediat vor sari preturile.

Competitie?Cum naiba sa il ajung eu,level 200 duel, pe ala cu lvl 500 duel si 1 milion experienta..

In cazul acesta,trebuie sa mergem pe vorba sacra a romanului: "Asta e."
:up:
 

DeletedUser593

Guest
Pai in maxim o luna se vor stabiliza preturile si vor semana cu alea dupa l2,nu este nicio problema.Imediat vor sari preturile.

Competitie?Cum naiba sa il ajung eu,level 200 duel, pe ala cu lvl 500 duel si 1 milion experienta..

In cazul acesta,trebuie sa mergem pe vorba sacra a romanului: "Asta e."
:up:
200 la duel? Si nivel normal 60 nu?
 

DeletedUser20819

Guest
si daca de ex am cont pe ro1 si eu acolo migrez cu un cont de pe ro4 care se va sterge?
 

Serje

Greenhorn
Pai in maxim o luna se vor stabiliza preturile si vor semana cu alea dupa l2,nu este nicio problema.Imediat vor sari preturile.

Competitie?Cum naiba sa il ajung eu,level 200 duel, pe ala cu lvl 500 duel si 1 milion experienta..

In cazul acesta,trebuie sa mergem pe vorba sacra a romanului: "Asta e."
:up:

Pai voi luati partea proasta ... ganditi-va ca o sa aveti pe cine farma la greu, voi puteti creste foarte usor, cei care vin cu lvl duel foarte mare ... pe cine sa mai creasca? Voi o sa tot aveti pe cine ataca de pe care sa luati de la 2k in sus ... lejer.
Bine ... ma refer la duelistii buni, nu aia de ataca tancuri sau alljobs.
 

DeletedUser23958

Guest
Mai intreb odata poate mi se raspunde:



O intrebare care cred ca nu a mai fost pusa sau nu am observato eu...:whistle:

Deci eu am un caracter de joc si am dat invitatie unui coleg sa joace cu mine pe l8 sa imi faca puncte de prietenie:P, si eu daca migrez pe L1, iar el sa zicem ca se duce pe Hawaii sa joace acolo, la fiecare level facut de el si la fiecare pepita consumata de el, mie mi se adauga ceva la puncte de prietenie daca eu sunt pe l1 iar el pe Hawaii?:blink: sau trebuie si el sa migreze cu mine pe l1?:hmf:
 

DeletedUser20819

Guest
si lumile de pe care se migreaza se sterg?...aici vreau raspuns de la un admin...sa stiu sigur ;)
 

DeletedUser22039

Guest
si lumile de pe care se migreaza se sterg?...aici vreau raspuns de la un admin...sa stiu sigur ;)

Momentan nu se sterge nici o lume , ce nu intelegeti ?
Doar daca se vor face foarte,foarte,foarte putini si cred ca vor fi obligati sa migreze daca nu vor sa li se stearga contu` :) :mad:
 

DeletedUser5231

Guest
200 la duel? Si nivel normal 60 nu?

114;)
Cel mai mare nivel de duel este 226,cu nivel normal de 120.




Pai voi luati partea proasta ... ganditi-va ca o sa aveti pe cine farma la greu, voi puteti creste foarte usor, cei care vin cu lvl duel foarte mare ... pe cine sa mai creasca? Voi o sa tot aveti pe cine ataca de pe care sa luati de la 2k in sus ... lejer.
Bine ... ma refer la duelistii buni, nu aia de ataca tancuri sau alljobs.

Cei care au nivel duel intre 200-300 sunt chiar bineveniti,dar cei cu 400-500 si cu peste 500k experienta de duel ce facem cu ei?O sa-i atacam in 5,6 luni,nu mai zic sa ii mai si ajungem la xp.
 

DeletedUser24796

Guest
Singura treaba pe care o va produce aceasta 'migrare' este aceea ca oamenii se vor sictiri si vor 'migra' spre alte jocuri online :tumble:
 

DeletedUser19531

Guest
Doar 500 de caractere pot migra pe noapte??

Mai intreb odata poate mi se raspunde:



O intrebare care cred ca nu a mai fost pusa sau nu am observato eu...:whistle:

Deci eu am un caracter de joc si am dat invitatie unui coleg sa joace cu mine pe l8 sa imi faca puncte de prietenie:P, si eu daca migrez pe L1, iar el sa zicem ca se duce pe Hawaii sa joace acolo, la fiecare level facut de el si la fiecare pepita consumata de el, mie mi se adauga ceva la puncte de prietenie daca eu sunt pe l1 iar el pe Hawaii?:blink: sau trebuie si el sa migreze cu mine pe l1?:hmf:



Din cate am auzit nu mai primesti puncte de prietenie, asta daca migrezi.
Daca anulati migrarea trebuie sa asteptati 48 de ore ca sa puteti migra din nou.
se pare ca doar 500 de caractere pe zi vor putea migra.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Doar 500 de caractere pot migra pe noapte??





Din cate am auzit nu mai primesti puncte de prietenie, asta daca migrezi.
Daca anulati migrarea trebuie sa asteptati 48 de ore ca sa puteti migra din nou.
se pare ca doar 500 de caractere pe zi vor putea migra.

Cu punctele de prietenie consider ca nu e prea corect..
500 caractere e bine..ce crezi..cat de repede le pot muta adminii?[sau cine le muta]

ON. Mai e valabil sa dam comanda de migrare noaptea?
 

DeletedUser2041

Guest
Cu punctele de prietenie consider ca nu e prea corect..
500 caractere e bine..ce crezi..cat de repede le pot muta adminii?[sau cine le muta]

ON. Mai e valabil sa dam comanda de migrare noaptea?

Caracterele se muta automat si da este recomandat sa dati comanda de migrare seara. Dureaza ceva timp pana se multa totul.

Mai intreb odata poate mi se raspunde:



O intrebare care cred ca nu a mai fost pusa sau nu am observato eu...:whistle:

Deci eu am un caracter de joc si am dat invitatie unui coleg sa joace cu mine pe l8 sa imi faca puncte de prietenie:P, si eu daca migrez pe L1, iar el sa zicem ca se duce pe Hawaii sa joace acolo, la fiecare level facut de el si la fiecare pepita consumata de el, mie mi se adauga ceva la puncte de prietenie daca eu sunt pe l1 iar el pe Hawaii?:blink: sau trebuie si el sa migreze cu mine pe l1?:hmf:

Din pacate legatura respectiva de la recrutare se pierde, in orice situatie.
 
Sus