Adauga data? Ce e aia?

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
NUME SUGESTIE: "Data inscriere" in loc de "Adauga data"
DESCRIERE SUGESTIE: sub numele autorului unui post in forumul jocului apare un rand "Adauga data:" urmat de o data mai veche. Banuiesc ca e vorba de data cand respectivul s-a inscris in forum, fiindca e clar ca nu e data mesajului, care apare in alt loc, deasupra numelui de user al autorului postarii. Propun schimbarea traducerii, fiindca "Adauga data" nu are nici o logica in contextul respectiv. Mai corect ar fi "Data inscrierii" sau "Data inscrierii in forum" sau "Inscris in forum". Presupun ca acel "Adauga data" e doar o traducere neinspirata dupa "Date added" (data la care s-a inscris userul in forum - nu in joc!).
AVANTAJE/DEZAVANTAJE:
Avantajul principal este ca va intelege oricine la ce se refera acea data. La ora actuala nu prea se intelege ce data se adauga, de ce, de catre cine...!
Dezavantaj (teoretic): un admin sau programator al forumului va trebui sa editeze circa 20 de caractere in fisierul de limba romana, lucru care i-ar lua probabil doar 1-2 minute...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Corectare traduceri

De ce nu apelati la o firma de traduceri autorizata pentru corectari?
 

DeletedUser9380

Guest
Sunt total de acord.În plus, ar trebui să se mai traducă şi câte ceva din Panoul de Control.PRO.
 

DeletedUser

Guest
iti dau pro,
dar nu ma incurca sau deranjeaza cu ceva ca scrie ""Adauga data"" :)
 

DeletedUser2854

Guest
PRO ,nu mo deranjat ca mi-am dat seama dar nu e greu sa implementeze
 

DeletedUser

Guest
una e ca nu ma deranjeaza pe mine ca jucator fiindca m-am prins ce inseamna si nu e treaba mea sa corectez, si alta e daca nu ii deranjeaza pe admini, fiindca nu le pasa daca ii deranjeaza pe cei care nu inteleg ce inseamna, desi e treaba lor sa faca jocul clar... Propunerea mea este pentru ca jocul sa fie pe intelesul tuturor, nu pentru cei care sunt multumiti si cu ce e aiurea scris in joc...
 

DeletedUser17501

Guest
Pro. dar sunt multe lucruri traduse gresit pe forum

Asta pentru ca au primit forumul de la germani(probabil) si i-a durut in cot ... "de ce sa ma stresez eu prin acp cand pot sa stau frumos sa ma uit cum se spameaza si se dau banuri?"
Pro.
 

DeletedUser2854

Guest
Asta pentru ca au primit forumul de la germani(probabil) si i-a durut in cot ... "de ce sa ma stresez eu prin acp cand pot sa stau frumos sa ma uit cum se spameaza si se dau banuri?"
Pro.

Dar forumu de la germani se aseamana doar in interfata cu al nostru,al lor nu e cu gold digger sau gunnman
 

DeletedUser

Guest
Pro..unele cuvinte nu sunt traduse corect..Ar trebui implementat...
 

DeletedUser

Guest
PRONTRA: pro pt ca ar fi o idee buna sa se corecteze traducerea; contra pt ca nu este deranjant foarte tare, pt ca daca ar fi fost, cred ca se rezolva acest lucru pana acum. Bafta in continuare la voturi!
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus