Amanet

DeletedUser

Guest
Good Feather a spus:
PWG, this is only an informative warning. Please read the sticky threads before posting here. Your idea is listed in the Previously Suggested Ideas thread. This means you should not start a new topic about it unless a moderator gives you permission (via PM), instead you can search for an existing topic.

CLOSED

Pe scurt ideea a fost pusa si inainte, dar nimeni nu a vrut sa auda de ea :-/ Idee desfiintata pe The West Net, 1 stea
 

DeletedUser

Guest
idea nu e rea pentru cei care au nevoie urgenta de un obiect dar nu au destui bani sa il cumpere....Pro
 

DeletedUser

Guest
dar daca cand ai baga un item acolo un cont de pe acelasi ip sa nu poate lua itemul care la depus de pe contul celalalt de pe acelasi ip :Dstiu ca daca ar juca doi frati pe un calculator nu ar putea itemul pus de celalalt frate ar fi naspa dar...macar jucam corect
 

DeletedUser8501

Guest
Eu sunt PRO

Este foarte buna aceasta idee mai ales acum cand s-a bagat si acel Negustor care apare la inventar, de exemplu azi iti apare un palton si vrei sa-l cumperi si dai aproape toti banii si maine apare o arma tare si ai nevoie de ea dar nu ai bani, bagi 2-3 haine la amanet si ai rezolvat treaba si in 2 saptamani faci acei bani sa le iei inapoi, as sugera la produse sa fie o restrictie sa nu poti amaneta produsele care sunt necesare la misiuni sau sa fie restrictionate de tot produsele, aceasta idee poate fi modelata ca sa fie folositoare si sa anuleze idee de multi-account.
 

DeletedUser8280

Guest
Sunt PRO!O idee foarte buna...Toate motivele de mai sus!Imi convine sa amanetez niste lucruri dupa care sa le iau inapoi...
 

DeletedUser

Guest
nu-s de acord cu partea in care ajung in magazinul amanetului la pret intreg. e foarte simplu sa trisezi plus ca s-a spus de multe ori ca produsele trebuie gasite nu cumparate.

cum trisezi? fac 3 conturi si le specializez pe chestii diferite: trapper, trader, duelist. acum fiecare are acces la munci diferite asa ca daca am nevoie de un produs pt un cont pur si simplu obtin acel produs cu alt cont si-l las in amanet. in felul asta nu trebuie sa ma agit sa pun puncte unde nu-mi convine sau sa iau haine speciale pt o anumita munca.

Sunt de acord cu DiM. dar cu ideea asta sunt contra. iti faci citeva conturi. pe unu iti pui Doar pune capcane si pe altul altceva si gasesti iteme bune si faci trade. Contra
 

DeletedUser

Guest
Sunt de acord cu DiM. dar cu ideea asta sunt contra. iti faci citeva conturi. pe unu iti pui Doar pune capcane si pe altul altceva si gasesti iteme bune si faci trade. Contra
dim sa lasat de joc si de forum de mult timp dar de ce sa nu inviem topicuri ? ca doar e din 2009 ideea
 

DeletedUser

Guest
din ce am inteles eu... vinzi 2-3 lucruri si iti da cu 30 mai multi bani....

da daca unii nici nu ii intereseaza de itemele acele... decii...
 

DeletedUser

Guest
PRO ::D
Pentru ca iei cu ceva $$$ mai mult
si chiar daca nu il intereseaza pe altul... acel obiect va disparea si apare altul
si in + sa fie orasul de le 42800 de pct sa mai adauge inca 200 :X sa fie 50000 :X<3W
 

DeletedUser

Guest
PROntra

Intr-un fel e buna,dar va avantaja cam mult adenturierul.
 

DeletedUser

Guest
PROntra

Intr-un fel e buna,dar va avantaja cam mult adenturierul.

Aventurierul nu va fi avantajat....lui nu ii convine sa lase obiectele pentru ca le poate vinde ,ia si mai multi bani si primeste banii si atunci daca le vinde la mgazin,croitor armurier
 

DeletedUser

Guest
e buna ideea da eu zic ca e umplutura..face jocu sa fie mai complex..pro
 

DeletedUser

Guest
PRO,astfel atunci cand ai nevoie maxima de bani si nu ai iteme de vanzare,le amanetezi
Dar nu ai spus unde se duc banii pe care ii dai ca sa recuperezi itemul
 

DeletedUser

Guest
pro buna ideea detaliaat cu tot cu poze,dar nu cred ca se va baga:(
 
Sus