Amanet

DeletedUser

Guest
:-@ cum a zis DiM scopul JOCULUI E DE A MUNCI SI A GASI OBIECTE
cum am zis :-@
ai incercat si cu piata dar nu a mers :mad:
Eu is din cap pana in picioare PRO , dar ...
 

DeletedUser

Guest
am scris la dezavantaje acest lucru...dar nu va fi afectat foarte mult pentru ca nu se vor gasi chiar toate obiectele...si nu stiu cui ii va conveni sa piarda acele obiecte....eu zic ca nu incurajeaza mult multiaccountu daca obiectele vor fi la SUPRAPRET adica ffffoarte scumpe...totusi am putea sa evitam si o mica tentativa de multiaccount si interactiunea dintre orase daca nu ar mai exista magazinul amanetului...dar eu m-am gandit ca acele obiecte nu trebuie pierdute...am vrut sa fac ca acest amanet sa para ca in realitate

sunt sigur ca va fi folosit pentru trafic de obiecte. Chiar si la suprapret va merita sa cumpere un obiect sau produs daca are nevoie pentru o misiune. Sa-ti fac un scenariu. Imi trebuie dinamita dar eu inca nu am. Vorbesc cu un coleg care amaneteaza dinaminta, intra in magazin si cumpar. Deja am facut o misiune fara a avea punctele necesare pentru munca respectiva.
 

DeletedUser

Guest
sunt sigur ca va fi folosit pentru trafic de obiecte. Chiar si la suprapret va merita sa cumpere un obiect sau produs daca are nevoie pentru o misiune. Sa-ti fac un scenariu. Imi trebuie dinamita dar eu inca nu am. Vorbesc cu un coleg care amaneteaza dinaminta, intra in magazin si cumpar. Deja am facut o misiune fara a avea punctele necesare pentru munca respectiva.

da dar trebuie sa luam in calcul si timpul pe care il astetpi sa vina obiectu la magazinu amanetului...asta te incetineste muult...si cum am mai spus toate lucrurile astea pot fi evitate daca nu ar mai fi magazinu amanetului...totusi eu am mers pe ideea sa le gasesc un rost si preturilor de cumparare de la produse...
 

DeletedUser

Guest
da dar trebuie sa luam in calcul si timpul pe care il astetpi sa vina obiectu la magazinu amanetului...asta te incetineste muult...si cum am mai spus toate lucrurile astea pot fi evitate daca nu ar mai fi magazinu amanetului...totusi eu am mers pe ideea sa le gasesc un rost si preturilor de cumparare de la produse...

timpul nu este o problema in momentul in care nu ai nici o posibilitate sa ajungi la produsul respectiv altfel. Uite, pe L1 am nevoie de mai mult de o luna de o lada cu unelte si crede ma nu am deocamdata nici o posibilitate sa fac rost pentru ca nu am punctele pentru a face munca. Daca s-ar implementa ide at, o sa-mi merite sa mai astept inca doua saptamani decat sa pun puncte de indemanare doar pentru lucrarea respectiva, .
 

DeletedUser

Guest
daca ar fi tot ce ai nevoie pt misiuni la amanet, saman, bazar, piata, etc, nimeni nu ar mai munci..ca sa obtina acel lucru pt misiune..
 

DeletedUser

Guest
Nu s-ar muncii la nici o munca asa SI ITI IEI OBIECTE PENTRU TOT CE VREI TU<3W
 

DeletedUser

Guest
Nu stiu ce vedeti voi sau ce intelegeti voi, nici eu nu am citit tot ce a scris, probabil din lene, dar omul a specificat si am citit si eu ca nu s-ar gasi toate obiectele la acest amanet, si in al doilea rand ca sa le cumperi de acolo ar trebuii sa dai cu un procent la valoarea obiectului pt recuperare sau ceva de genul asta, recunosc nici eu nu am citit tot si cu mare atentie dar aceste lucruri le-am citit.

plus de asta toti comentati si mai ales nea` Dim asta divinu`, de trisat.. prin aceasta metoda, e vb de caracterul omului, poate nu toti si-ar face 3 conturi si ar face schimb de obiecte prin acesta metoda de amanetare, si poate nu toti s-ar fi gandit la aceasta forma de trisat, dar acum ca le-ati spus-o puteti fi siguri ca daca se implementeaza ideea asta vor trisa.
puteati avea foarte bine avantajul ca admini sa tineti pt voi aceste mici secrete prin care se poate trisa legat de idea de amanet si sa ii prindeti pe cei care triseaza prin aceasta metodologie.
 

DeletedUser

Guest
da dar trebuie sa luam in calcul si timpul pe care il astetpi sa vina obiectu la magazinu amanetului...asta te incetineste muult...si cum am mai spus toate lucrurile astea pot fi evitate daca nu ar mai fi magazinu amanetului...totusi eu am mers pe ideea sa le gasesc un rost si preturilor de cumparare de la produse...
PWG , sunt de acord cu tine ...
Ideile tale sunt bune
Felicitari ! Sa faci un bine pentru tara ( in Germania , caci in diferite tari unii urasc romanii )

On-topic : da ... intr-adevar
SI SUNT TOTAL PRO !
 

DeletedUser

Guest
Nu stiu ce vedeti voi sau ce intelegeti voi, nici eu nu am citit tot ce a scris, probabil din lene, dar omul a specificat si am citit si eu ca nu s-ar gasi toate obiectele la acest amanet, si in al doilea rand ca sa le cumperi de acolo ar trebuii sa dai cu un procent la valoarea obiectului pt recuperare sau ceva de genul asta, recunosc nici eu nu am citit tot si cu mare atentie dar aceste lucruri le-am citit.

plus de asta toti comentati si mai ales nea` Dim asta divinu`, de trisat.. prin aceasta metoda, e vb de caracterul omului, poate nu toti si-ar face 3 conturi si ar face schimb de obiecte prin acesta metoda de amanetare, si poate nu toti s-ar fi gandit la aceasta forma de trisat, dar acum ca le-ati spus-o puteti fi siguri ca daca se implementeaza ideea asta vor trisa.
puteati avea foarte bine avantajul ca admini sa tineti pt voi aceste mici secrete prin care se poate trisa legat de idea de amanet si sa ii prindeti pe cei care triseaza prin aceasta metodologie.

foarte corect...nu am spus nicaieri ca se vor gasi toate produsele la amanet...defapt poate sa nu fie nici un produs la amanet...poate sa nu fie absolut nimic acolo daca nu si le uita cineva sau nu mai are bani sa le dezamaneteze...cam care sunt sansele sa le lasi acolo??? desigur tot ce veti vedea la magazinul amanetului vor putea cumpara doar cei din oras si vor putea sa lase obiecte...sau cum e si la celealte cladiri pt cumparaturi pretul sa fie x4....desigur acest lucru nu opreste schimbul de lucruri intre jucatori dar il va ingreuna si posibil sa il reduca...
 

DeletedUser

Guest
hai sa luam un exemplu logic

vreau sa lucrez la mina de argint si imi trebuie haina gri care costa 1850. iar eu nu am banii astia.
sa zicem ca bag 3 obiecte pt suma de 1850 ca sa imi iau haina gri.o cumpar si lucrez cateva zile la mina de argint sa zicem 3 sau 4 zile.am acumulat pe zi sa spunem suma de 185 de dolari asta in 10 zile ma face sa ajung la suma de 1850 insa eu mai gasesc si lingouri de argint care fiecare valoreaza 100 deci cam la 2 zile fac 285.asta imi scurteaza timpul la jumate deci in 7 zile as putea sa imi iau obiectul de la manaet innapoi si sa platesc si acel % de care vb PWG.
Ori eu ca jucator nu am de gand sa imi las un obiect pe care am dat 3000 de dolari la amanet ca sa mi-l ia altcineva si sa dau iar 3000 de dolari pe el cand el costa poate mai putin.

Eu sustin aceasta idee mi se pare interesanta si daca stam bine sa ne gandimt si pe vremea cowboy-ilor lasau armele amanetate pe la baruri si saloane cu dame pt diferite chestii.
 

DeletedUser

Guest
sunt de acord cu ideea de amanet cand se intializeaza?<3W<3W
 

DeletedUser

Guest
hai sa luam un exemplu logic

vreau sa lucrez la mina de argint si imi trebuie haina gri care costa 1850. iar eu nu am banii astia.
sa zicem ca bag 3 obiecte pt suma de 1850 ca sa imi iau haina gri.o cumpar si lucrez cateva zile la mina de argint sa zicem 3 sau 4 zile.am acumulat pe zi sa spunem suma de 185 de dolari asta in 10 zile ma face sa ajung la suma de 1850 insa eu mai gasesc si lingouri de argint care fiecare valoreaza 100 deci cam la 2 zile fac 285.asta imi scurteaza timpul la jumate deci in 7 zile as putea sa imi iau obiectul de la manaet innapoi si sa platesc si acel % de care vb PWG.
Ori eu ca jucator nu am de gand sa imi las un obiect pe care am dat 3000 de dolari la amanet ca sa mi-l ia altcineva si sa dau iar 3000 de dolari pe el cand el costa poate mai putin.

Eu sustin aceasta idee mi se pare interesanta si daca stam bine sa ne gandimt si pe vremea cowboy-ilor lasau armele amanetate pe la baruri si saloane cu dame pt diferite chestii.

un exemplu foarte bun;) si sa zicem acel % sa fie 3 si sa creasca zilnic cu cate 1-2% in primele zile poti sa iti recuperezi itemu mai ieftin(daca e unul scump in cateva zile chiar nu ai cum sa il recuperezi) in 12 zile acest procent poate ajunge pana la 24% din valoarea obiectului...aceasta este inca o adugare mai poate fi discutata;) asa ca nu luati totul dea bine...mai putem discuta si sa facem ideea in asa fel incat sa le convina tuturor;)
 

DeletedUser

Guest
Pro...si mie mi`sa intamplat sa mai imi trebuiasca 20$ si de unde?Lucreaza 2 ore:eek:
 

DeletedUser

Guest
ar fi ceva interesant........

cred ca ideea cu amanetu e buna........ dar ar trebui sa apara doar patru sau cinci pe toata harta
 

p.alexandru23

Greenhorn
ce pot sa spun..este o idee.. cum si jocul gladiatus..are piata unde pui armele vechi la vanzare iar altu le considera bune si noi si le cumpara.. e si asta o idee buna..bine banii din cumpararea lor sa fie livrti catre banca.. si uite asa e scutesc si oamenii sa mai depuna multi bani pt construirea oraselor....
SUNT PRO.. eu in viata de zi cu zi am un amanet..si merge afacerea asta pe criza:)))
 
Sus