Animale noi

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
NUME SUGESTIE:Noi animale de calarit si Animale de companie


Descriere sugestie:Stateam si ma gandeam intr-o zi cum ar fi daca s-ar adauga o noua serie de animale pentru a infrumuseta jocul.M-am gandit in primul rand sa dezvolt cu 4 animale cea ce deja exista : Animale de calarit , astfel :
1.Ligrul Westului Salbatic:+175% viteza
+1 Putere
Un animal rapid si puternic in acelasi timp care te ajuta in duelul cu inamicii de la toate colturile.(care ar putea face parte din setul de sarlatan si care sa arate cam asa http://www.google.ro/imgres?imgurl=...yEBw&esq=7&page=1&ndsp=15&ved=1t:429,r:10,s:0)

2.Ghepardul Auriu :+200 % viteza
+3 reflex
+4 rezistenta
-1 impuscare
-2 vigoare
Un animal foarte rapid si foarte frumos care te ajuta prin viteza sa sa te feresti de inamici , dar tot odata iti scade si tie din sansa de a nimeri.(care ar putea intra in Golden Set si ar arata cam asa http://www.google.ro/imgres?imgurl=...1&ndsp=13&ved=1t:429,r:4,s:0&biw=1024&bih=554)


3.Pasarea Phoenix :+225 % viteza
+2 Carisma
+4 puncte de viata

O pasare de foc care zboara printe nori si care te ajuta sa iti maresti forta persoalitati si a aspectului si care iti da mai multa viata.(care ar putea fi in setul de gentelman si ar arata cam asa http://kalaalog.com/2008/12/14/phoenix-painting/)

4.Water Dragon:+250% viteza
+2 Putere
+1 Mobilitate
+1 Dexteritate
+1 Carisma
Um monstru imens foarte dezvoltat , dar bland , care te ajuta in tot ceea ce poate sa faca : adica orice ( care poate face parte din Firefighter Set si care ar arata cam asa http://www.google.ro/imgres?imgurl=...vWABw&esq=3&page=1&ndsp=19&ved=1t:429,r:0,s:0)



Celelalte ( Animalele de companie ) vor fi niste animale blande , frumoase , dragalase care iti vor deveni cei mai buni prieteni si care te vor ajuta la bine dar mai ales la greu.Aici m-am gandit pana acum la :

1.Soarece:+0-2 damage

2.Pisica:+1-8 damage ( impotriva celor cu soarece 2-8)

3.Caine:+3-9 damage (impotriva celor cu pisica +4-10 damage)

4.Lup:+6-12 damage ( impotriva celor cu caine 5-10 damage)
+1 tintire ( deruteaza adversarul )

5.Urs: + 10 - 21 damage
+ 2 tintire ( deruteaza)
+ 1 ferire ( deruteaza )
+ 2 tactica ( lucru in echipa )

6.Papagali: + 0-1 damage
+ 5 tintire (ataca in grup enervand adversarul prin multe ciupituri)
+ 4 ferire (zboara prin fata adversaruli derutandul)
- 2 ascundere ( fac zgomot )

7.Vipere si tarantule: + 30-40 damage ; 70 % sanse de lesin impotriva celor care nu au incaltamite si pantaloni

8.Dragonul de Komodo: + 70-90 damage
+3 Putere, Mobilitate,Dexteritate , Carisma


DESIGUR TOATE CELE FOARTE BUNE VOR FI RARE , FOARTE FOARTE SCUMPE SI DE LEVEL MARE ATAT LA ANIMALE DE CALARIT CAT SI LA CELE DE COMPANIE


AVANTAJE:Ar infrumuseta jocul si l-ar face mai interesant

DEZAVANTAJE : greu de facut


Stiu ca aproape toti vor fi contra ,dar imi incerc norocul si in legatura cu " Cauta " sa stiti ca am falosit si nu era lafel nicaieri si daca am gresit gramatical va rog frumos sa ma scuzatidar ma grabeam.

<3W<3W<3W



 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser6410

Guest
CONTRA deoarece aici suntem in vestul salbatic :) nu in SF i-auzi la el dragoni ;)) cred ca is de ajuns cate animale sunt acum :D nu ne mai trebuie altele
 

DeletedUser

Guest
daca tu o sa gasesti dragoni, tigri si alte cele in vestul salbatic e promit kte sustin,dar pana atunci CONTRA
 

DeletedUser

Guest
wooai...vi aicia la noi cu animale din basme.....

Contra!!!!
 

DeletedUser

Guest
Cum o sa calaresti ghepardu'? Cum o sa te lase macar sa-l atingi? Phoenix? Dragon? Asa e, animale tipic vestului salbatic. Lup ca si animal de companie...? URS? Si papagali?... Contra...
 

DeletedUser

Guest
contra ar scadea frumusetea jocului
Apropo voi stiti ce este un "ligru"
 

DeletedUser

Guest
Ba sti cate bazaconi ai scris tu acolo cum dracu sa calaresti un ghepard sau pasare phonix(care nu exista) serios copile trb sa te lasi de televizor.
EDIT:+CUM DRACU SA FOLOSESTI ANIMALE PE POST DE ARMA
contra
 

DeletedUser

Guest
cica dragoni ...
rofl2.gif
...
growup.gif



Contra
 

DeletedUser13643

Guest
Contra, copile mai lasa desenele animate si incearca sa cunosti jocul asta.
 

DeletedUser

Guest
pasarea pheonix si dragoni? esti din basme cumva? e the-basm sau the-west aici? contra
 

DeletedUser

Guest
Eu cred ca este o idee buna...dar nu pentru acest joc.Nu se potrivesc SF-urile cu vestul...CONTRA
 

DeletedUser

Guest
Presupun ca topicul acesta nu mai are rost,
si poate fi inchis deoarece
vand ca majoritatea este CONTRA petru ca acest joc este ceva
...gen west-ul salbatic cu cai nu cu pume, jaguari si dragoni...!
P.S. CONTRA
 

DeletedUser

Guest
hai ma sa inventam si un tren zburator.. si la animal un c8cil copac..

Contra. Bonusuri prea mari si ffs, pasare de calarit? pheonix? Mamamia ce imaginatie boagata ai :D
 

DeletedUser

Guest
Contra

CONTRA din urmatoarele motive:
1.Aceste animale nu existau in Vestul Salbatic.
2.Unele dintre animale nu sunt reale.
3.Animalele nu pot fi folosite postul pe care il doresti(ex. pasrea phoenix pentru calarit este un lucru irealizabil).

Cateva sfaturi:
1.Nu scrie idei care iti vin in minte.Gandeste o idee cel putin(asta inseamna ca poti sa te gandesti si mai mult la ele) 15 min. inainte sa le scrii.
2.Gandeste de 2 ori inainte scrii ideile.
3.Incearca sa prezinti idea cat mai bine.
4.Cauta pe forum daca ideea ta nu a mai fost propusa.
5.Prezinta ideea adecvat(nu vorbi vulgar) si scrie corect gramatical(aceasta fiind una dintre cele mai mari probleme forum deoarece jucatorii nu scriu corect gramatical conform limbii romane).
6.NU SPAMA(o alta problema de pe forumul The West)!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
1.Suntem in Vestul Salbatic in joc
2.Exista animal "ligru" ?
3.Erau dragoni in Vestul Salbatic
4.CONTRA nu te mai uita mult la televizor.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus