Arma personalizata

  • Autor subiect DeletedUser2854
  • Data de început

DeletedUser2854

Guest
Arma personalizata


Deci la lvl 10 va aparea o misiune la serif si la indian.
Misiunea pt arma de foc
Seriful John Fitzburg: Salut player , am o treaba pentru tine , poti sa iei scrisoarea asta si sa te duci la Mike la atelierul de arme de foc ? Iti va spune el pentru ce e.

Necesar : -
Recompensa : Scrisoare

Impartitor de misiuni . Atelierul de pistoale a lui Mike

Salut straine , ce vant te aduce pe la mine? Serios , o scrisoare de la serif?

A 2-a misiune

Se pare ca seriful si-a pierdut pistolul si are nevoie de unul nou , dar e o problema , imi lipseste un incarcator , il poti aduce pentru mine?Stiu o persoana care detine incarcatoare dar este departe.

Necesar :

Incarcator

Recompensa:
75 xp

A 3-a misiune ramura a misiunii 2 :

Magazinul de arme a lui Tony

Salut straine , alege-ti o arma .Ce?Mike te-a trimis?Pai deocamdata am o problema cu un huligan care goneste cumparatorii , te poti ocupa te el?

Necesar : Invinge pe huligan

Recompensa: Incarcator
Pistolul Serifului (un revolver pe care scrie initialele J.F

Acum inapoi la Mike

Misiunea 4
Ei bine , iata si pistolul !Unul din cele mai bune pe care le pot face .

Final inapoi la serif . Cu revolverul de la huligan echipat la produs(atentie pistolul va fi produs).

Ei bine player , vad ca te-ai descurcat , si ce piesa de arta a facut Mike , dar stai ... ce pistol ai tu , imi pare cunoscut . DA! Asta e pistolul meu , unde l-ai gasit? Serios? Era la un Huligan? Ei bine , nu conteaza atata timp cat l-ai batut si mi-ai adus pistolul inapoi. Pe asta de la Mike il poti tine tu , uite aici un tragaci , te poti duce la mike sa il puna la pistol.

Necesar : Pistolul de la huligan

Recompensa : 100$

Nota : Pistolul ramane la tine , el va avea initial 10-20 dmg si va putea creste .

Misiunea 5

Te duci la Mike si apare o alta misiune.

Salut player , ai uitat ceva pe aici? Ce ? Ai venit sa iti imbunatatesc arma? Bine

Necesar : Tragaci
Pistol

Recompensa : Pistol

Nota : Pistolul creste cu 3 dmg si apare un bonus de +1 la impuscare

Misiunea 6

Daca tot esti aici iti pot personaliza arma , poate vrei sa aiba un nume sau alt aspect

Necesar : -

Recompensa : -

Acum apare o optiune la caracter , anume personalizarea armei , poti pune un nume si sa ii alegi imaginea , alegerea este permanenta insa se poate modifica cu pepite.

Misiunea arma alba

Arma alba


Misiunea 1 Indian

Howdy player! Am o problema , mi-am pierdut tomahawk-ul si nu stiu ce sa fac fara el , cred ca l-am uitat pe undeva . Vreau sa te duci la Pana rapida si sa ii zici ca Waupee are nevoie de un tomahawk .

Necesar : -

Recompensa : -

Misiunea 2 Satul indian

Pana rapida : Howdy straine , ce vant te aduce pe aici? Waupee are nevoie de un tomahawk?Bine dar cat timp il fac vreau sa te duci in locul meu la vanatoare de curcani.

Necesar : Vanatoare de curcani 3 ore

Recompensa : Tomahawk

[Acum te duci si muncesti la curcani , si va pica un produs numit Tomahawk pe care scrie Waupee in limba indiana]


Misiunea 3

Pana rapida : Vreau sa vad daca am facut tomahawk-ul bine, lupta-te cu Ursul Lent.

Necesar : Invinge-l pe ursul lent.

Recompensa : 50 xp

Misiunea 4

Cu tomahawk de la vanatoare echipat la produs te duci la waupee

Waupee : Mi-ai adus un nou tomahawk? Felicitari , Pana rapida si-a dat silinta de data asta , dar stai... ce ai in mana?Seamana cu tomahawk-ul meu , chiar el e , are initialele mele pe el . Cat de prost sunt , l-am uitat la vanatoare . Oricum , multumesc , cel de la pana rapida il poti pastra.

Necesar : Tomahawk-ul lui Waupee

Recompensa : Nimic

Misiunea 5

Waupee: Ia uite player ce am gasit , o piatra de ascutit , o poti duce la pana rapida sa iti ascuta arma .

Necesar : Nimic

Recompensa : Piatra de ascutit

Misiunea 6

Satul de indieni

Pana rapida : Player ai uitat ceva? Acum arma e a ta? Waupee a gasit-o pe a lui? Ei bine am luat niste sabii de la soldatii trimisi in cercetare dar poti pastra tomahawk-ul , e alegerea ta . Vrei sa iti ascut arma? Alege ce vrei si voi ascuti

Necesar : Piatra de ascutit
Tomahawk

Recompensa : Tomahawk (imbunatatit cu 3 dmg care are acelasi dmg ca pistolul dar +1 vigoare ) sau Sabie (la fel ca tomahawk-ul , dmg ma refer)

Mesaj de incheiere

Poti modifica aspectul armei si numele de la fereastra de caracter

Acum vor aparea misiuni sau vor fi adaugate la misiuni cate un produs numit reteta de unica folosinta a unei componente de arma . Astea de la inceput sunt slabe la dmg adaugat pentru ca daca dau prea mult prinde dmg de hucklebery si nu prea ar fi echilibrat sa aiba toata lumea arma aia pana la lvl 30 , adica o pot avea ca vor creste dmg .

Reteta aia e ca un scroll intr-un joc rpg , adica il folosesti odata si apoi dispare

Imaginea si numele armei

Un ex de arma :

Betty (este sabie , se recunoaste dupa imagine)
Dmg 13-23
+1 vigoare



Nu am adaugat imagini , nu pot face dupa designul inno.
Daca vi se pare ceva ce nu e bine ziceti nu comentati aiurea ca e dezechilibrat ,e doar inceputul , se poate updata.
UPDATE 1 : Instructiunile astea vor fi la alegere la misiunea unde le primiti si puteti alege chestii unele care cresc dexteritatea, impuscarea sau altele care cresc ferirea , tactica , aspect etc , ideea e ca ne putem creea un build al armei , asa cum e cel de fort sau duel.

Avantaj : - O noua chestie , sa iti faci arma personalizata.
- Avantaj inno , se va cumpara imagini la arme si se va plati pentru schimbarea numelui
Update 1 : Mai multe strategii de lupta
Dezavantaj : - Va atrage atentia conservatorilor.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Deci tu propui niste "instructiuni" care sa ne imbunatateasca ce arma vrem noi pe veci?Ca si rafinarea la +1 +2 +3 etc la un mmorpg ?
 

DeletedUser

Guest
Contra contra contra..ne indepartam de 'the west' cu asta :nesigur:
 

DeletedUser

Guest
Pai asa nimeni nu ra mai folosi armele normale...iti faci o arma personalizata si o tot imbunatatesti pana cand ar ajunge mai sus de setul de aur...
 

DeletedUser2854

Guest
Pai asa nimeni nu ra mai folosi armele normale...iti faci o arma personalizata si o tot imbunatatesti pana cand ar ajunge mai sus de setul de aur...

nu ai intelesc , am zis ca iti apar instructiuni de unica folosinta (stiu ca pare ciudat da asta e ) , nu pot creste cat vrei , doar cat ai ;)

Contra contra contra..ne indepartam de 'the west' cu asta :nesigur:

Daca tot ziceti ca tw tre sa inainteze atunci ce vrei? Cu ce se indeparteaza ? Fiecare avea arma lui , pe care o folosea mereu , nu schimba pistolu ca luceste mai frumos.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
CONTRA!Asta pentru ca esti de la noi de acolo:d
Mi se pare ciudata ideea si nici nu prea am inteles.Dar vezi mai sus de ce ti-am dat contra.:ras:
 

DeletedUser2854

Guest
CONTRA!Asta pentru ca esti de la noi de acolo:d
Mi se pare ciudata ideea si nici nu prea am inteles.Dar vezi mai sus de ce ti-am dat contra.:ras:

Ok deci sa zic pe sleau ideea?
La lvl 10 primesti o misiune , una de la indian si una de la serif , ai de ales .
Termini si primesti o arma care devine arma ta , ideea e ca sa fie ca un talisman
Si apoi o poti numi cum vrei si o poti "upgrada" cu instructiuni de unica folosinta . Adica folosesti ala si apoi dispare insa produsu ramane si ai o arma imbunatatita.

Off : Vin peste tine in casa >:P .

Daca scot alea din spoiler intelegeti?
 

DeletedUser

Guest
Fiecare avea arma lui,bine zis..dar,nu era cate unu care avea sabie cu luneta sau stiu eu ce,armele sunt la fel,ca in zilele noastre..nu tu,pistol tras prin aur vs sabie cu amortizor sau prostii d-astea..armele la fel!:sad:
 

DeletedUser2854

Guest
Fiecare avea arma lui,bine zis..dar,nu era cate unu care avea sabie cu luneta sau stiu eu ce,armele sunt la fel,ca in zilele noastre..nu tu,pistol tras prin aur vs sabie cu amortizor sau prostii d-astea..armele la fel!:sad:

Ok deci vei avea variante de ales la arma dar vor fi western la imagine ma refer cel mai usor de explicat e ca si la vechile caractere , alegeai clasa de caracter si apoi imaginea , asa e si aici , alegi arma si apoi imaginea. Cat despre nume , nu ar trebui sa ne pese ce nume aleg atatat timp cat e alegerea lor , cel putin asta a fost si cu generatoru de avatar.
 

DeletedUser13088

Guest
Fiecare avea arma lui,bine zis..dar,nu era cate unu care avea sabie cu luneta sau stiu eu ce,armele sunt la fel,ca in zilele noastre..nu tu,pistol tras prin aur vs sabie cu amortizor sau prostii d-astea..armele la fel!:sad:
sabie cu luneta=)) pai ceti trebuie luneta la sabie mha o arunci de departe:), in fine ideea mi se pare buna, n-am inteles tot cum ar fi chestia cu unica folosinta dar mam prins de ceea ce imp, miar place o astfel de arma dar sa nu pui nume obscene si altele pana aici zic
PRO
 

DeletedUser

Guest
contra...nu are rost era mai bine inainte cand nu era colt sau sabie de aur si nici piata ....atunci fiecare se duela cu fortele proprii,nu cu banii prietenului care e pus pe comert si iti da iteme cu aura
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser19470

Guest
Fiecare avea arma lui,bine zis..dar,nu era cate unu care avea sabie cu luneta sau stiu eu ce,armele sunt la fel,ca in zilele noastre..nu tu,pistol tras prin aur vs sabie cu amortizor sau prostii d-astea..armele la fel!:sad:


copile, dute si impuscate cu sabia cu amortizor:), daca nu ai citit ideea nu vorbi degeaba,
Pro deci acum am inteles, ideea e oricum geniala, ar fi de folos pentru colectionari si mai ales cand esti la inceput, si ai nevoie de o arma buna.nu sunt sigur daca s-ar accepta dar inno ar face profit, mai ales pe seama celor care vor sa tina alta arma in fiecare zi

@WestRanger, intra pe tw->setari->stergere cont->baga acolo parola si se rezolva problema ta, daca nu iti place ca pierzi duele cand te ataca astia cu arme de aur, sau nu iti place ca altii folosesc piata, poti iesi oricand de pe tw, cand au fost implementate aceste functi(piata, serif,bla bla) ,inno s-a gandit ca aceste functi sa fie valabile pentru toti, nu doar pentru 2-3, daca tu nu stii sa beneficiezi de piata asta e, nu o sa ne fie dor de tine daca iti stergi contu'
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser2854

Guest
sabie cu luneta=)) pai ceti trebuie luneta la sabie mha o arunci de departe:), in fine ideea mi se pare buna, n-am inteles tot cum ar fi chestia cu unica folosinta dar mam prins de ceea ce imp, miar place o astfel de arma dar sa nu pui nume obscene si altele pana aici zic
PRO

Instructiuni de unica folosinta = Instructiuni ca oricare produs de crafting doar ca poti face doar odata.

@westranger care e ideea cu topicu?

@robitza am si zis , ala e bonusu ce il primesti la lvl 10 sa intelegi cum e treaba cu el si e logic ca da putin bonus , in viitor vei avea si mai bune imbunatatirii.
 

DeletedUser13088

Guest
contra...nu are sot era mai bine inainte cand nu era colt sau sabie de aur si nici piata ....atunci fiecare se duela cu fortele proprii,nu cu banii prietenului care e pus pe comert si iti da iteme cu aura
ai ramas in urma rau, cea ce a fost a fost ,dar e bine si cum e acum ca daca ar anula toate updaturile ai vrea cum e acum, de aia sustin si eu ideea cu lumea clasica si ce zici tu nu prea are legatura cu toicul:P
 

DeletedUser

Guest
ai ramas in urma rau, cea ce a fost a fost ,dar e bine si cum e acum ca daca ar anula toate updaturile ai vrea cum e acum, de aia sustin si eu ideea cu lumea clasica si ce zici tu nu prea are legatura cu toicul:P

pentru ca nu ai jucat cand era doar lumea 1 si 2 nu stii despre ce vorbesc

oricum sunt contra pentru ca nu isi are rostul
 

DeletedUser2854

Guest
pentru ca nu ai jucat cand era doar lumea 1 si 2 nu stii despre ce vorbesc

oricum sunt contra pentru ca nu isi are rostul

Am jucat si eu cand a fost lumea 1 si 2 , as vrea sa mai joc cand era jocu nou dar asta e , daca tot apar update-uri sa se bage chestii noi . Asa se zicea de generator de avatar ca nu isi are rostu si acum toti au avatare,asa se zicea de multe chestii si iata ca ne-am adaptat, nu ai vrea sa ai si tu o arma cu numele care iti place?

Si gata cu off-topic ca vine patrat sa ne pedepseasca.
 
Sus