Avantaj aliati

  • Autor subiect DeletedUser15716
  • Data de început

DeletedUser15716

Guest
Nume:Avantaje alianta
Descriere:totul sa se reduca la jumatate fata de preturile unui oras strain.
Exemplu:
capture2cw.jpg

Exemplu:
capture4a.jpg

Si asa mai departe...
Chiar si taxa de la banca sa nu mai fie 20% ci 15%.
Avantaje:nu mai costa asa de mult ca la orasele straine si putem cumpara ceva cu mult mai ieftin.Eu cred ca e un avantaj foarte mare.
Dezavantaje:nu sunt.
 

DeletedUser15715

Guest
Da este o idee foarte buna.
In West orasele aliate reduceau pretul bunurilor vandute aliatilor deoarece logic erau aliati si se ajutau.
PRO!
 

DeletedUser

Guest
PRO, pentru ca daca suntem aliati logic ca ne ajutam unii pe altii cum putem.

Cu stima,
Lord Alex
 

DeletedUser

Guest
PRO
Nu am argumente,doar PRO!
Edit:Lordule chiar trebuia avertisment?
Hai ca explic!
Sunt pro pentru ca:
Facand parte dintr-o alianta e normal ca jucatori din ea sa beneficieze de ceva avantaje.Chestia cu injumatatirea e foarte buna.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser13643

Guest
La prima chestie sunt pro pentru ca poti sa fii departe de orasul tau si sa fie un oras aliat mai aproape si asa nu mai dai multi bani. Sunt pro si pentru a doua pentru ca asa vom cumpara iteme mai ieftin ca la piata.
 

DeletedUser

Guest
PRO.
1.E buna ideea .
2.Gandita.
3.Model de postare.
4.Poze .
5.Aliatii se ajuta intre ei cum pot .
 

DeletedUser

Guest
contra din cauza faptului ca se vor forma doar cateva aliante imense datorita acestei ideei
 

DeletedUser12402

Guest
1)Daca esti intr-o alianta buna si care are forturi,poti dormi in Cazarmele lor(ii mai convenabil mai ales ca regenerarea vietii si a energiei dureaza doar 6 ore),dar daca esti intr-o alianta mica,te ajuta,deci iti dau un PRO!
2)Iar cea cu preturile reduse la Magazin si taxa redusa la Banca,iti dau CONTRA!Poti sa dai 3 clickuri si sa iesi din oras,sa ii ceri invitatie unui primar sau unui consilier in oras,si iti faci cumparaturile.Sau mai simplu le ceri sa-ti cumpere un obiect,sda ti-l puna la piata,si sa-l iei.
 

DeletedUser

Guest
e buna ideea si nu am mai da atat de multi bani.GOOD!.PRO
 

DeletedUser9380

Guest
Poti sa dai 3 clickuri si sa iesi din oras,sa ii ceri invitatie unui primar sau unui consilier in oras,si iti faci cumparaturile

Tu şti cât trebuie să aştepţi să intri într-un oraş nou?Uneori poate dura chiar şi 40-50 ore.Poate nu am chef să stau o săptămână fără oraş, pentru a lua un obiect de îmbrăcăminte, armă, etc.

Cât despre propunere, este bună.Oraşele aliate ar trebui să fie aliate, nu?Aşa, cu alianţele astea, chiar si oficiale, nu prea ai mari avantaje, doar că poate te ajută colegii de alianţă să scapi de un jucător care te tot atacă.Aşa, oraşele aliate ar fi mai aliate(ştiu că sună amuzant:)).Sunt PRO.
 

DeletedUser

Guest
Pentru asta exista piata.
Oricum nu ti-ar conveni sa dai banii cu 50% mai mult, asa cum ai propus tu.
 

DeletedUser

Guest
PRO pentru ca pana la urma sunt aliati si asta te ajuta, nu trebuie sa mai iesi de la tine din oras sa intri apoi al ei sa stai pe afara;)<3W
 

DeletedUser12169

Guest
Contra...daca vrei sa dormi , dormi si in debara care costa 10 dolari ceea ce nu cred ca e o avere nici la nivel mic... daca te grabesti platesti mai mult logic ? timpul costa bai... iar chestia cu reducere la iteme no sa mearga... mai bine cumperi de la piata pentru ca pretul este oricum ridicat... chestia cu taxa de la 20% la 15% la banca e cat de cat buna dar totusi sa fim seriosi 5% nui mare diferenta...
 

DeletedUser15716

Guest
bai jokk3r si GimlI parca sunteti unul si acelasi.Voi nu vedeti ca toate lumea e PRO va bagati voi ca musca-n lapte.Sunteti singurii cu Contra la ultimele 2 postari de idei ale mele.
 

DeletedUser

Guest
Pro, doar la ideea cu hotelul, pentru haine folositi piata, nu a fost pusa pentru decor. :rolleyes:
 

DeletedUser2854

Guest
Eu sunt contra pentru ca jocul ar devenii prea simplu de ce sa nu cumparam de la mama naibii dintr-un colt in altu al hartii,de ce sa nu cumparam haine gratis
 
Sus