Avantaj aliati

  • Autor subiect DeletedUser15716
  • Data de început

DeletedUser

Guest
1.exista piata pt iteme
2.la hoteluri nu e asa scump la debara sau dormitor deci se poate dormi acolo asa ca....
3.toti dau PRO degeaba deoarece e o idee prosteasca asa ca................CONTRA
 

DeletedUser

Guest
contra,
e simplu sa faci cumparaturile intr-un oras aliat,e nevoie doar de o invitatie :P
 

DeletedUser

Guest
Oameni buni , fiti seriosi! Cine naiba cumpara un produs dintr-un oras strain la x4 pretul? Iesi in dezavantaj total.Mai bine ar fi daca s-ar implementa sa fie in loc de x4 sa fie x3 intre aliati. ;)
 

DeletedUser6410

Guest
CONTRA deoarece nu cred ca is mari preturile la hotel :)) si daca vrei ceva de la ei din oras vorbesti cu cineva si iti va pune acel item la piata
 

DeletedUser

Guest
Pro , de aceea suntem aliati sa ne ajutam intre noi , eu de exemplu caut acid coroziv si nu vinde nimeni in piata
 

DeletedUser

Guest
PRO .. Ar fi si logic ca in orasele aliate sa platesti mai putin decat in orasele straine :)
 

DeletedUser

Guest
Politica de preturi o face "ministerul de finante" al jocului si are sensul ei.
Daca preturile ar fi mici, jucatorii s-ar dota prea usor cu echipamente puternice si ar ajunge repede la nivele mari, si pe urma poate s-ar plictisi de joc... Nu cred ca INNO vrea ca jucatorii sa termine jocul prea repede. Tocmai dificultatea de a avansa il face mai atractiv pentru multi.
Dar ideea unor avantaje pentru aliati, fie si doar de 10% reduceri, pare de bun simt.
De aceea, PRO.
 
Sus