Avantaje Duelist

  • Autor subiect DeletedUser11324
  • Data de început

DeletedUser11192

Guest
Nu mai are sens sa se discute aceasta idee. Pe .net a fost propusa si a trecut. Din cate am inteles, dev a acceptat cererile si urmeaza a fi implementate modificari clasei de duelist.


Passed Changes to Dueler Advantages


Cititi mai multe in acest topic.

Cred ca acest topic poate fi inchis deoarece deja se vor aduce modificari clasei de duelist.
 

DeletedUser

Guest
Si eu preferam tot duelistii la inceput, pana am vazut ca sunt mult mai slabi decat soldatii. Nu stiu de ce am impresia ca se vor modifica bonusurile de caracter, am citit chestia asta pe undeva dar nu mai stiu exact pe unde. Totusi, am sa fiu CONTRA ca acum imi plac soldatii :D.
Edit: acum am vazut ca inaintea mea cineva a spus ca se vor modifica bonusurile :) Acum e cert, deci nu mai are rost propunerea.
 

DeletedUser

Guest
deci primesti in plus 10% din aspectul,tintirea/ferirea si impuscarea pe care ti-i le da echipamentul..

nicidecum 50% la apect;asta spune si dave:50% la aspect ar "subordona" celalalte clase de caracter ,iar bonusul soldatului va fi inutil...
 

DeletedUser

Guest
daca ar fi acel 10% ar include rezistenta reflex impuscare aspect tactica ferire si tintire asta inseamna ca daca avem 50 pe fiecare skill o sa primim 30 de puncte atat in atac cat si in aparare 60 cu cp ar fi prea mult...
pun 100 impuscare si 100 aspect si 50 tintire 50 ferire si am automat cu cp
120 impuscare 120 aspect si restul 60/60
am bate orice soldat.....
 

DeletedUser11192

Guest
daca ar fi acel 10% ar include rezistenta reflex impuscare aspect tactica ferire si tintire asta inseamna ca daca avem 50 pe fiecare skill o sa primim 30 de puncte atat in atac cat si in aparare 60 cu cp ar fi prea mult...
pun 100 impuscare si 100 aspect si 50 tintire 50 ferire si am automat cu cp
120 impuscare 120 aspect si restul 60/60
am bate orice soldat.....

Nu prea inteleg eu de unde citezi tu acel +10%... dar daca te referi la ideea de pe .net, acel +10% se refera la obiecte. Nu este nimic exagerat. Cea mai buna haina ofera +16 impuscare, iar +10% va veni +1(,6) Impuscare, iar cu CP de caracter ar veni +3(,2) Impuscare. Un bonus destul de mic, dar care sa poata echivala sistemul de dueluri.
 

DeletedUser

Guest
EU inainte sa imi aleg clasa am stat o zi si m-am gandit.Eu am ales duelist,pentru ca avantajele sunt pe masura asteptarilor mele.

Totusi eu sunt de parere ca aum ca s-au implementat forturile soldatii ar trebui sa primeasca avantaje pentru fort ,iar duelistii,ceva mai multe avantaje pentru duel.
 

DeletedUser

Guest
EU inainte sa imi aleg clasa am stat o zi si m-am gandit.Eu am ales duelist,pentru ca avantajele sunt pe masura asteptarilor mele.

Totusi eu sunt de parere ca aum ca s-au implementat forturile soldatii ar trebui sa primeasca avantaje pentru fort ,iar duelistii,ceva mai multe avantaje pentru duel.
de acord cum zici tu.
 

DeletedUser10446

Guest
Contra, un bonus trebuie acordat la toate caracterele ,nu doar la cele de duel...ca aventurier ai bonusuri mici in comparatie cu soldatul... sa se faca un echilibru, nu doar clase de duel puternice
 

DeletedUser

Guest
hai lasatile acuma ... bonusuri mai mari la duelist? ...uitati-va ce arme primiti ...cutite de aruncat 2-66 la lvl 30 ....nus bune asai? ...bumerang primiti foarte multe iteme pt o clasa de caracter , duelistul ar primi bonusuri mai mari ar trebui ca soldatul sa primeasca o arma de fort speciala pt k soldatul e facut mai mult pt fort si alte arme
 

DeletedUser

Guest
duelistul si soldatul e cel mai dezavantajat;)

Ce "acorduri" armonioase creezi domnule...

On: Eu sunt Pro, duelistii sunt cam dezavantajati... ar trebui cand isi pun +2 Puncte de tintire sa primeasca unul in plus, cum au soldatii cu punctele de viata.
 

DeletedUser10446

Guest
problema asta se la fel ca la aventurieri...ce iti faci aventurier daca nu reusesti sa termini misiunile de clasa? primesti multe puncte in plus si haine bune

Asa si cu duelistul, daca nu poti sa joci cu el iti faci altceva
 

DeletedUser10847

Guest
pro, pe lumile unde ma gandesc sa fac dueluri sunt nevoit sa aleg sodlat pt. ca e mai avantajos, dar nu-mi prea plac mutrele lor!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser10847

Guest
hai lasatile acuma ... bonusuri mai mari la duelist? ...uitati-va ce arme primiti ...cutite de aruncat 2-66 la lvl 30 ....nus bune asai? ...bumerang primiti foarte multe iteme pt o clasa de caracter , duelistul ar primi bonusuri mai mari ar trebui ca soldatul sa primeasca o arma de fort speciala pt k soldatul e facut mai mult pt fort si alte arme

ma (excrementule:D) ,atunci cand au pus bonusurile la soldati nu existau forturile! ce tot naiba spui ca sodlatii au fost facuti pt. forturi
 

DeletedUser

Guest
bai... sincer si eu sunt pro...

Duelistul e intradevar cel mai napastuit, chiar daca primeste iteme... Trebuie sa investeasca foarte multe puncte in skill ca sa ajunga un soldat in duel... El are avantaje pe care duelistul trebuie sa le munceasca din greu... plus ca o arma buna nu-ti pica la nicio munca... armele de precizie in mare ti le iei din magazin... mai ales daca e arma de foc ;)
 

DeletedUser

Guest
CONTRA Deoarece duelisti au deja prea multe avantaje ! asa ca poate te gandesti si la bietii muncitori !
 

DeletedUser

Guest
CONTRA Deoarece duelisti au deja prea multe avantaje ! asa ca poate te gandesti si la bietii muncitori !

Aha... zi-mi si mie ce avantaje au duelistii?

P.S: nu o baga pe-aia cu iteme... daca e sa o luam asa si muncitorii primesc iteme si misiuni speciale atunci cand isi echipeaza cutia cu scule... misiune care sucuza-ma dar iti da 500$. Si multe alte avantaje... Muncitorii sunt protejati de toata lumea pentru ca mereu ai nevoie de muncitori... Inteleg ca esti muncitor si iti aperi clasa dar trebuie sa te gandesi si la ceilalti ;)
 
Sus