Avantaje Duelist

  • Autor subiect DeletedUser11324
  • Data de început

DeletedUser

Guest
Aha... zi-mi si mie ce avantaje au duelistii?

P.S: nu o baga pe-aia cu iteme... daca e sa o luam asa si muncitorii primesc iteme si misiuni speciale atunci cand isi echipeaza cutia cu scule... misiune care sucuza-ma dar iti da 500$. Si multe alte avantaje... Muncitorii sunt protejati de toata lumea pentru ca mereu ai nevoie de muncitori... Inteleg ca esti muncitor si iti aperi clasa dar trebuie sa te gandesi si la ceilalti ;)

Bre, cutia cu "scule" iti da 200$ si trebuie sa ai reparare 25. Iar avand in vedere ca muncitorii isi baga puncte pe constructie nu e cine stie ce.
 

DeletedUser

Guest
Pro,oricum bonusurile la duelişti sunt prea mici faţå de celelalte caractere.
 

DeletedUser

Guest
Nu zic ca duelistii nu au bonusurile prea mici...poate ar trebuii schimbate dar nu chiar asa...am si zis prin primele pagini ceva..si repede a sarit vre-un boot cu gura...
 

DeletedUser5540

Guest
contra... s-a zis mai sus... nu va convin avantajele faceti-va soldati bazati pe duel
 

DeletedUser

Guest
PRO deoarece duelistul este foarte dezavantajat acum. bonusurile actuale sunt aproape nule pe langa cele ale soldatului.
 

DeletedUser

Guest
contra... s-a zis mai sus... nu va convin avantajele faceti-va soldati bazati pe duel

OK... hai sa se faca toti duelistii soldati si apoi faci... ce? Daca vrei ca in urmatoarele lumi sa se pastreze echilibrul, mai trebuie bagate bonusuri la duelisti. Momentan sunt singurul duelist din oras pe lumea 9... Din 10 locuitori
 

DeletedUser

Guest
Dreptate!

Bine bine...am citit mesajele voastre.Uni spun de bietii muncitori...alti de dezvantajele duelistilor...alti de avantajele soldatului...
Atacam muncitorul X...Ne ataca soldatul X noi duelisti ce mai facem cu aceste avantaje?
Mai demult erau multi duelisti acum daca cautam cati gasim intre 0-100 si o gramanda de soldati dar noi duelisti ce sa facem?
Ar trebuii sa fie arme haine numai pentru duelisti.
Aoarare/atac nu se pot pune da ma 20% avantaja la atcare sau 30% avantaje la aparare.Soldati castiga viata iar noi murim ca prostii nu?Soldati/aventurieri daca tot va place sa-i atacti pe bietii duelisti de ce nu va bateti cu...cu...da ce mai conteaza.In viata reala soldatii erau folositi numai pentru aparare pe "Lumea noua"dar acum in joc soldatii devin stapani jocului?

PRO PRO
 

DeletedUser

Guest
eu sunt nou pe the west si am vazut avantajele.Si nici nu primim cine stie cati bani si ce importanta are viteza?Nici motivatia nu-i asa de importanta.Si mai zic uni ca ar strica echilibrul.Poate duelisti or ataca muncitorii dar muncitorii pot fi aparti de soldati nu?(daca fac parte dintr-un oras)Si sa va mai zic ceva m-am uitat la clasament la duel si ghiciti : primi 15 jucatori-13 soldati si numai 2 dueliste!
 

DeletedUser

Guest
Contra,v-am pus noi sa va faceti duelisti?(asa cum ziceti si voi la muncitori)
Ar dezavantaja celelalte clase de caracter...
 

DeletedUser

Guest
Eu nu-s duelist.Sunt incepator.Dar mereu tot auzim ca ceilalti nu sunt de acord dar fratilor de ce nu stergeti partera cu sugesti?Daca voi toti spune ti contra.
pro din nou
 

DeletedUser

Guest
ma voi toti comentati fara sa fi avut un duelist vreodata..
da stiu sunt duelist pe 8 si e foarte greu sa lupti si cu viata putina si fara bonusuri mai deloc
da stiu putem face un duel in plus pe zi sau 2 cu cp dar eu atac 3 persoane si ma rog sa nu imi ia toata viata deci unde sa mai fac inca 2 dueluri?
si cica ar dezechilibra jocul poi acum cum e ma ?nu e dezechilibrat jocu?60%soldati 20%aventurieri 15%muncitori si 5%duelisti vi se pare normal?ca mie nu.
 

DeletedUser12148

Guest
pro - ai dreptate dc soldatii sa fie mai tari ca duelistii
 

DeletedUser

Guest
contra dejavantajeaza celelalte clase de caracter deci contra
 

DeletedUser

Guest
contra dejavantajeaza celelalte clase de caracter deci contra

wow... bai duda, calmeaza-te... Voi sunteti sanatosi la cap? N-o fi statistica omului 100% precisa, dar are dreptate... Duelistii sunt cu MULT mai putin decat soldatii... mai ales pe Arizona (Ex. La mine in oras din 9 locuitori sunt 2 muncitori, 1 duelist (eu), un incepator de lvl 20 si 5 soldati.) Unde-i echilibrul?

Peste tot in jurul meu sunt in ordine: Soldati, aventurieri, muncitori... Un singur duelist am mai gasit fara oras. Din nou, CARE ECHILIBRU??

Cum vrei ca ideea sa dezechilibreze ceva ce este deja dezechilibrat?
 

DeletedUser

Guest
hai lasatile ....ziceti si voi ca si muncitorii ....sunt diferite dezvantaje la fiecare clasa ...la muncitor este ca e atacat pt bani si lesina ...la duelist bonusurile ( haideti sa nu vorbim de bumerang , de cutite de aruncat ,de pusca cu teava scurta care inlocuiesc pierderile de la bonusuri ) aventurierul are dezavantajul k nu poate face dueluri soldatul are dezavantajul ca nu primeste nici un obiect la munci .... dupa cum le spuneti voi muncitorilor " nu va pus nimeni sa va faceti muncitori " asa va zik eu voua NU VA PUS NIMENI SA VA FACETI DUELISTI
 

DeletedUser

Guest
hai lasatile ....ziceti si voi ca si muncitorii ....sunt diferite dezvantaje la fiecare clasa ...la muncitor este ca e atacat pt bani si lesina ...la duelist bonusurile ( haideti sa nu vorbim de bumerang , de cutite de aruncat ,de pusca cu teava scurta care inlocuiesc pierderile de la bonusuri ) aventurierul are dezavantajul k nu poate face dueluri soldatul are dezavantajul ca nu primeste nici un obiect la munci .... dupa cum le spuneti voi muncitorilor " nu va pus nimeni sa va faceti muncitori " asa va zik eu voua NU VA PUS NIMENI SA VA FACETI DUELISTI

Ha ha ha. Cine ţi-a spus-o şi pe asta? Dacă ar fi după cum spui tu, atunci numai aventurierul găseşte obiecte la munci, căci numai la el şansa de găsire a obiectelor este mai ridicată (din câte ştiu eu).
Deci, soldatul NU are dezavantaje.
CONTRA, motivele s-au mai spus.
 

DeletedUser

Guest
daca ar fi avantajele duelistuui relativ egale cu ale soldatului
1.i loc de 50% mai multa tactica in duel, 50% mai mult aspect
2.sa fie si la soldat si la duelist chestia cu premizele armelor
3. in loc de 5 pct de viata in plus sa ramana + 20% motivatie
 
Sus