Buna seara Hawaii !!!

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Tami

Greenhorn
Este prima data cand scriu pe acest forum. Si ,scriu in calitate de primar al unui oras care a facut parte din ambele aliante mari. Insa acum un oras independent. Un oras mic dar, care a facut diferenta si a tinut o balanta.
Vorbesc strict de lumea Hawaii. Unde , exista cativa jucatori (avatari) care, doresc sa controleze tot. Fara scrupule, fara bun simt. Este adevarat, ca sa poti controla trebuie sa manipulezi...Nu critic ,nu arat spre nimeni in mod direct. Doar prezint o realitate.
Noi renegatii dorim sa jucam frumos acest joc in care am investit timp ( de placere) si bani (pentru a avea iteme si lv ca sa fim competitivi)
Din pacate orgoliile acestor avatare ne impiedica sa "ne jucam".
Voi da totusi cateva exemple reale observate si traite de noi de-a lungul experientei capatate in timpul petrecut ca si oras aliat dar, si ca oras independent.
- cele doua aliante (old-sexy) creeate artificial care se invart in jurul intrigilor ieftine, fara a avea un tel definit ( ca si in politica unde NU mai exista doctrine)
-aliante creeate si coordonate de un singur avatar (el da cu capu,el centreaza). cu scopul de a forta si destabiliza orase
-jigniri urate si gratuite daca, incerci sa iti spui punctul de vedere
-marginalizarea si ridicularizarea unor orase pentru "afinitati" personale.
Noi Renegatii dorim sa sprijinim o alianta si sa jucam impotriva unei alte aliante. Sa ne bucuram de victorii la forturi, sa glumim, sa fim competitivi si, sa nu fim partinitori la mizeriile si frustrarile personale ale unora.
Va multumesc
SI SPER SA SE INTELEAGA CA, CHIAR DACA AM VORBIT IN NUMELE RENEGATILOR, NU DOAR DESPRE NOI ESTE VORBA.
Nu cerem sa fiti de acord cu noi . insa , sa ne respectati opinia pertinenta si, poate mai sunt jucatori care nu mai doresc si vada zilnic aceste mizerii si, sa intre cu placere pe joc. dorindu-si o competetie dura dar frumoasa
mult succes!
 

Tami

Greenhorn
PS. noi nu dam sfaturi, nu avem solutii.Noi dorim ca oamenii capabili care joca de mult si care cunosc regulile si regulamentele acestiu joc, sa ia atitudine si sa gaseasca solutii rezonabile si sa creeze un balans
 

DoryBuzlea

Greenhorn
Sustin parerea lui Tami in privinta forturilor,

Nu se poate ca datorita catorva sa suferim noi toti ceilalti,

Sa vrem sa mergem la fort si sa nu primim grade sau sa prindem locuri(cand a fost vreodata problema de locuri? )

Cred cu tarie ca solutii ar exista, problema asta se poate rezolva, dar avem nevoie ca si cei mai competenti sa se implice in rezolvarea acestor "probleme", sa le spunem asa, ca sa nu degenereze toata aceasta situatie .

Ca si jucator, vreau sa ma bucur de toate experientele care acest joc le poate oferi, una fiind bataliile de fort, care mai nou, s au monopolizat si nu mi se pare corect deloc .

Sper, ca in viitorul apropiat, sa se poata lua masuri si sa revenim inapoi la batalii frumoase, echilibrate, competitive, nu la The Muppets Show .

Multumesc .
 

Alubama

Greenhorn
Sunt de acord cu cele mentionate mai sus de Tami, jocul acesta este creat pentru a oferi o placere oamenilor care il joaca, de asta a si rezistat testului timpului si inca exista destul interes din partea jucatorilor sa se logheze zilnic aici si pe alte lumi dupa atatia ani. Nu mi se pare corecta abordarea si atitudinea conducerii din cele 2 aliante (la modul imi iau mingea si plec nu ma mai joc cu voi), care au facut monopol pe forturi doar pentru placerea lor si pentru ca "pot" din simplul motiv ca cealalta opozitie nu a avut prezenta in cele cateva saptamani de dinaintea eventului ca apoi cand vrei sa participi la batalie sa ti se spuna sorry s-au ocupat locurile sau sa fii ignorat doar pentru ca esti dintr-un oras care a indraznit sa ia o pozitie si sa isi spuna parerea in diferite ocazii.

Incurajez si pe altii dintre voi care cititi aceasta postare si nu sunt neaparat din orasul Renegatii sa isi spuna parerea pentru ca ne afecteaza pe toti aceasta atitudine toxica a unor oameni care nu au altceva de facut in viata reala si incearca sa aiba un oarecare control si satisfactie in acest joc prin prisma faptului ca pot limita accesul unor playeri la contentul pe care il ofera acest joc si implicit afecteaza si venitul jocului avand in vedere faptul ca neparticipand la fort de ce sa ma mai chinui sa cumpar VIP doar pentru farm, mai bine ma dedic altui joc in care se respecta regulile si exista bun simt.

Multumec.
 

klyu

Greenhorn
Salutari! Nu sunt un jucator cu *State vechi* am abia un an si ceva ..... dar intru zilnic pe lumea Hawaii. Cand am inceput sa joc aici era foarte frumos ... dar dupa sau *monopolizat* forturile. Problema este ca atunci cand vrei sa iti spui punctul de vedere esti indepartat sau numit clona! Daca cei responsabili de acest joc considera ca este corect ceea ce se intampla pe lumea Hawaii, usor usor multi ne vom satura de acest joc! Multumesc.
 

Alubama

Greenhorn
Si cand faceati atacurile la 3-4 dimineata ce era? Inviorare pe intuneric?
Nu exista reguli in privinta asta, e un joc de strategie ataci cand vrei dar sa iei optiunea cu totul si sa faci monopol ca sa te joci cu"prietenii tai virtuali" e atitudine de las, oricum prin comentariul tau practic recunosti ca faceti asta din motive personale, felicitari
 

str8wWw

Gold digger
Nu exista reguli in privinta asta, e un joc de strategie ataci cand vrei dar sa iei optiunea cu totul si sa faci monopol ca sa te joci cu"prietenii tai virtuali" e atitudine de las, oricum prin comentariul tau practic recunosti ca faceti asta din motive personale, felicitari
Am facut asta tocmai pentru ca cealalta alianta mare (just) erau la -10 % interes pentru forturi, cum de asemenea si-au dat seama si alte orase care erau in alianta respectiva.
Si totusi, si cei de acolo primesc grade, ce sunteti voi asa speciali si va simtiti atacati?
 

Alubama

Greenhorn
Am facut asta tocmai pentru ca cealalta alianta mare (just) erau la -10 % interes pentru forturi, cum de asemenea si-au dat seama si alte orase care erau in alianta respectiva.
Si totusi, si cei de acolo primesc grade, ce sunteti voi asa speciali si va simtiti atacati?
Aseara nu au primit destui, si cine va face pe voi asa speciali sa face ti cum vreti voi in loc sa se echilibreze jocul si sa jucati pe mari in loc de medii a?
 

str8wWw

Gold digger
Aseara nu au primit destui, si cine va face pe voi asa speciali sa face ti cum vreti voi in loc sa se echilibreze jocul si sa jucati pe mari in loc de medii a?
Nu intelegi nimic si doar arunci cu povesti. Si celelalte orase au fost de acord cu echilibrarea, nu conducem noi 10 orase, esti nebun?
Hai ca ti-am dat destula atentie, spor la joaca!
 

printu777

Greenhorn
De acord cu ei..sa se deprivatizeze forturile:))) merita majoritatea sa joace..si in old si in just, aliantele principale ale lumii, sunt oameni capabili si in primul rand oameni care vor sa joace forturi..trebuie facut la un fel
 

klyu

Greenhorn
De asemenea, toti din Renegatii si alianta voastra au primit grade.
Totusi, care e problema?
19:33]
transparent.png
EkToO:
aleg...voiam sa cer 50k/gradul sa fac si eu niste bani
:/
ti ai bagat tu nasul, copil bagacios
:)
)
asa se dau gradele ???
 

sorinpistolarul

Greenhorn
Pai si gradele cum s-au dat la fortul de ieri seara cel putin...cei de se cunosteau capitan si restul sergent.
M am reapucat dupa mult timp de joc, nu cunosc dusmanii, nu cunosc mai nimic din ce e acum, doar ce am invatat pe parcurs, dar chestiile cu forturile mi se par dusmanoase, cel putin la grad. E bine sa fie putina dusmanie si competitie intre aliante, dar si cand vreti sa reorganizati lumea cica si faceti diferente intre playeri e cam imposibil sa functioneze. Puteti face o reorganizare totala doar uitand de dusmaniile vechi si fiind corecti cu toti, indiferent de alianta, oras. Pana atunci nici mistouri nu stiu daca sunteti in pozitie sa faceti vreunul, e trist nu amuzant ce se intampla.
 

Syntex

Community Manager
Membru personal
Salutare tuturor!

Vă mulțumim că ne-ați transmis această îngrijorare.

Părerea mea este că toate lumea ar trebui să aibă posibilitate de a juca la forturi. În cazul in care un fort mediu nu e de ajuns, aș recomanda să fie folosit un fort mare. Vă recomandăm să declarați voi un fort mare atunci.

Și vă reamintim că declararea a mai multor forturi se va vedea ca spam battles. Deci, dacă alianța X declare o bătălie la ora 21:00, și alianța Y declare încă una la 21:15, bătălia declarată de Y va fi spam, dacă:
  • Bătălia aceasta nu are ca scop să fie multi strategic.
  • Se poate considera multi strategic numai în cazul în care alianța Y vrea să protejeze fortul atacat de X, în speranța că jucătorii de la X se vor despărții în două echipe. În cazul în care, alianța Y renunță să joace la bătălia X (și/sau pierde bătălii principală de la ora 21:00, iar câștigă bătălia de la 21:15 - adică focusul va fi pe bătălia secundar, ci nu pe a principală), atunci bătălia declarată de Y se consideră spam.

Vă rugăm să țineți cont de acest lucru și vă mulțumim pentru înțelegere!
 
Ultima editare de un moderator:

Succuboy

Trapper
Buna seara,
Am sa incerc sa raspund cat mai direct posibil asupra acuzatiilor si sa dau raspuns cert. fiindca The-West fara 1 luna de drama nu poate exista.

In primul rand, as dori sa mentionez ca pana in acest moment, atat Tami cat si ceilalti jucatori care au raspuns pozitiv asupra postarii, DoryBuzlea, Alubama & klyu, fac parte din orasul RENEGATII & Academia Renegatilor, deci ne putem da seama ca deja ca este o actiune organizata. Acestia (orasul Renegatii) au fost dati afara din alianta OldSchool pe motiv ca unii jucatori, fara a le da numele, instigau zilnic pe chatul aliantei in cearta & trimiteau soapte jucatorilor pentru a provoca raca. Pe langa asta, factorul decisiv a fost atunci cand jucatorul AleGsZ a trimis o telegrama de Alianta, pentru a invata oamenii cum sa puna tinta si cum sa joace la fort, aceasta terminandu-se cu o gluma "Acestea nu se aplica somalezilor sub level 150", urmata de jignirile porcoase si odioase ale jucatorului ColtoPaul, fara niciun sens, si sustinerea orasului Renegatii, pe motivul ca AleGsZ a jignit toti jucatorii, cat timp doar ei s-au simtit ofensati. Aceasta a fost picatura care a umplut paharul.

In al doilea rand, chiar si dupa ce au fost dati afara, orasul Renegatii nu au fost exclusi de la forturi, au primit mereu grade, chiar daca ei au decis sa se alature taberei care timp de 8 luni au facut fake-uri pe lumea Hawaii. Acestia nu au fost jigniti cat de putin de catre jucatorii din alianta OldSchool. Nu s-a provocat raca si nici nu s-a creat o rivalitate catre orasul Renegatii, dar a avut grija cineva sa le impuna ideile acestea in cap jucatorilor din Renegatii, chiar daca acestia nu au avut ocazia sa isi creeze propria opinie, cu timpul, cu experienta de a juca alaturi de noi, La urma, au decis sa atace forturi la 4 dimineata, stiind bine ca nu vom avea cum sa sustinem, si asa au reusit sa ne lase fara forturi, astfel incat sa nu mai putem juca forturi intre aliantele JustUs & OldSchool (pe scurt, au influentat tot serverul din pricina unei vendete personale).

Asa ca:
1. Daca ati fi dorit sa jucati frumos, la cateva saptamani dupa plecare nu ati mai fi facut atacurile noaptea pentru a fura forturile in mod personal, nu ati mai fi continuat sa ne atacati zi de zi pe saloon chit ca noi v-am ignorat cu decenta, nu ati mai fi mintit jucatorii din orasul vostru (si incercat sa-i influentati pe altii prin soapte care au legatura cu cercul nostru de prieteni) chit ca multi dintre acestia sunt neutri si se inteleg bine cu noi, , nu m-ati mai fi atacat personal la adresa trecutului meu cu drogurile, astea sunt mici exemple;

2. Alianta SexyPeople este o alianta pilot impartita din alianta OldSchool pentru a mentine lupte frumoase, egale pe lumea Hawaii. Dupa cum ati vazut, pana la impartire, se juca 120 vs 50. Chiar si dupa aceasta fractura, toti jucatorii primesc grade si au optiunea de a intra, indiferent daca acestia sunt din JustUs sau din Renegatii. Aceste aliante au la baza care doresc si si-au asumat responsabilitatea de a conduce forturi si de a le gestiona, cu tactica, cu spamuri mesaje, cu topic de alianta, cu condus la fort, cu ordonat jucatorii in functie de haine;

3. Cand inca va dadeati prieteni cu noi si "familie" alaturi de alianta OldSchool, ati avut de comentat faptul ca "De ce AllAgainstAuthority detin toate forturile?" - ceea ce nu era nicio problema, dupa cum va amintiti, mereu v-am spus mai multi ca sustinem libera exprimare - venind cu raspuns tot atunci "Daca va dam forturi, ar trebui sa va asumati responsabilitatea de a da grade sau de a conduce forturile.", urmata de, desigur, refuz. Revin la punctul 2 de mai sus, este fiindca ne-am asumat gestionarea de a se juca forturi;

4. Nu aveti cum sa acuzati de marginalizare atata timp cat si pana in momentul asta, chiar si jucatorii din JustUs dar si din Renegatii primesc grade la fort si restul oamenilor sunt friendly alaturi de ei pe chat. Avand prioritate oamenii din alianta care ne-au fost alaturi tot timpul asta la forturi primind gradul de CAPITAN, restul din afara aliantelor primesc SERGENT, dar nicidecum tradator.


Pentru incheiere, tot incerc sa imi dau seama motivul acestui topic creat, doar pentru a se crea iar scandal fara sens? Eu mai mult m-as fi asteptat de la Viper sa fi facut unul, dar ghiciti ce, si el are loc la forturi, si chiar se distreaza. Chiar daca tu, Tami, spui ca vorbesti doar in numele Renegatilor dar faci referire la mai multi, doar Renegatii s-au plans, la fel cum s-a intamplat la telegrama in care ColtoPaul a jignit porcos. Va spalati pe creier jucatorii ca noi va uram de moarte, ca va injuram, ca va jignim, chiar va luati de orice fel de citat si-l scoateti din context ca si cum ne luam de noi (Cum a fost mai sus cu Ektoo, care ne este prieten bun), dar as dori sa se inteleaga ceva o data pentru totdeuna: NIMENI NU ARE NIMIC CU RENEGATII. Tot ce ne acuzati, voi ati facut-o. Poate daca nu ati fi avut atata raca pe joi si ne-ati fi jignit, am fi convietuit foarte frumos impreuna.

P.S: Spui ca tu vrei forturi in care sa fiti si voi bagati (dar stim amandoi ca nu tu, Tami, ai avut mobilizarea asta), dar voi atacati alt fort si va sustineti prezenta la un fort de 11 vs 4? ( https://prnt.sc/ymsgWYp-VCFB ). Nu v-a exclus nimeni, sunteti toti bine veniti sa jucati alaturi de noi, n-a fost niciodata problema.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus