Carnetel

  • Autor subiect sublimal13
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
,,,

vad ca tu nu sti sa scri corect, nu eu

daca intri 10 minute pe the west si vrei sa-ti notezi ceva nu mergi la magazin sa-ti cumperi carnetel, poti scrie direct acolo

si nu mi se pare o idee SF cum o consideri tu, nu are nicio legatura cu masinile sau cu avioanele(poate doar in capul tau) si toate jocurile sunt 3d

dute copile si culcate.....
 

DeletedUser

Guest
nu stiu care-i mai copil aici, mai degraba tu dai dovada ca ori esti un mucos ori esti la fel de prost ca unul
 

DeletedUser

Guest
PRO !!!
Ideea e excelenta, mai ales cand joci pe mai multe lumi si incurci ideile de joc...
Inteleg ca e vorba de un notes de uz strict personal, pe care numai tu il vezi si iti notezi in el idei proprii de joc.
Mi-ar place daca ar avea si rubrici separate pentru fiecare lume pe care joc, dar sa le pot accesa de pe oricare lume ca sa imi reamintesc ce mai e de facut pe celelalte lumi fara sa ies dintr-o lume si sa intru in alta!
Inteleg ca asta ar cam mari baza de date, dar probabil 10K de fiecare jucator ar fi de ajuns.
 

DeletedUser6410

Guest
CONTRA deoarece exista un script care iti da un carnetel :)
 

DeletedUser

Guest
exista un script pt asta

Am incercat si eu scriptul, dar mi s-a parut cam greu de folosit. In plus, depinde de browser si de indemanarea userului de a instala scripturi. Ar fi util ceva care sa fie inclus in joc. De pilda, langa butoanele de jos-dreapta sau sub butonul Fort sa fie un buton Notes care sa deschida notesul (eventual in fereastra noua de browser).
Alte avantaje posibile:
- liderii de aliante pot organiza in el programele de lupte la forturi, in privat.
- iti poti nota obiecte de cumparat/vandut, locuri unde ai de ajuns, munci urgente, IDuri de prieteni de joc etc.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser12402

Guest
CONTRA!S-a inventat Microsoft Word...Sau daca n-ai Word foloseste Notepad...
 

DeletedUser

Guest
CONTRA!S-a inventat Microsoft Word...Sau daca n-ai Word foloseste Notepad...

De ce nu Excel sau PowerPoint? Sau chiar AUTOCAD? :D
Totusi, aici vorbim despre imbunatatirea jocului, nu despre ce bune sunt diverse alte programe pe care unii nici nu le au!
 

DeletedUser

Guest
Contra , fa-ti un Microsoft Office pe desktop si iti amintesti , daca ar fi un carnetel ar fi de muncit , si poate vot fi intalnite buguri daunatoare jocului :)
 

DeletedUser

Guest
Contra , fa-ti un Microsoft Office pe desktop si iti amintesti , daca ar fi un carnetel ar fi de muncit , si poate vot fi intalnite buguri daunatoare jocului :)

Cele mai stupide idei cu Notepad-ul/word s.a.m.d. De exemplu eu care joc si de acasa si de la servici ce trebuie sa fac sa mai cumpar si un STICK sa plimb documentul cu mine?! Sau poate sa mi-l trimit la nesfarsit in mail ?!
Sau cum bine a pus cineva problema, daca joci pe mai multe lumi probabil o sa iti faci director cu fisiere: Lumea 1, Lumea 2, s.a.m.d.

"Exista un script" - cati copii care joaca west stiu sa le foloseasca?! Majoritatea scripturilor sunt facute pentru Mozilla, care necesita la randul lui un alt addon (Greasemonkey) pe care multi nu stiu sa-l instaleze. Daca folosesc alt browser e si mai grav cu implementarea lor.

In concluzie, dau si eu un PRO ideii.
 

DeletedUser

Guest
sa mai propus dar sunt pro deoarece near ajuta foarte mult
PS: parca era un script dar nu mai stiu daca mai functioneaza
 

DeletedUser

Guest
cei care dau contra sunt niste copii care stau toata ziua in casa dati pro ca de exemplu daca esti la servici iti bagi pe stick wordu unde este scris numele ?
 

DeletedUser

Guest
pro e forte bn sa iti amintesti ce sa iei dela piata ce arma vroiai sa iei sa scri ce obiect trebuia la misiune deci un mare


PRO
 

DeletedUser9742

Guest
CONTRA!S-a inventat Microsoft Word...Sau daca n-ai Word foloseste Notepad...

atunci de ce au mai bagat poker in joc, ca doar sa inventat dea adevaratelea, frate uni gandesc cu cur* nu cu capu:mad:



sa mai propus, dar ideea este pro, am auzit ca se va implementa in 1.33
 

DeletedUser15693

Guest
Contra!

Ai world ai notepad ai un carnetel in viata reala!Ce mare lucru nu sti sa iti organizezi?Sunt multe moduri in care iti poti face "notite"
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus