Confruntarea bandiților legendari - temă de discuții

X-viper

West Sheriff
Membru personal
da,eu ca duelist,am perceptia,de ce in cazul acestor 6 NPC-ii nu vad pct de indemanare?
Pentru ca momentan nu sunt duelabile. Evenimentul incepe luni, atunci vor deveni duelabile toate NPC-urile, vor aparea in tabul de duel si le vei vedea indemanarile (doar din haine, bineinteles):
 

X-viper

West Sheriff
Membru personal
Aveti 3 avantaje importante comparativ cu acesti banditi. Nu vi le pot dezvalui, dar sunt sigur ca va veti da seama de ele. :up:
 

X-viper

West Sheriff
Membru personal
Nu exista cooldown pentru duelurile cu NPC-uri, tocmai de asta s-au impus aceste reguli. 2 dueluri pe ora per NPC. Puteti sa ii duelati pe toti 6 intr-o ora. Sau puteti sa duelati 3 de 2 ori fiecare, dar nu aveti voie sa farmati un NPC mai slab pentru a face xp/realizari, acest lucru incalca nu doar regulamentul concursului, dar si regulamentul jocului.
„§5) Pushing "Pushing-ul" se referă la o utilizare exploatatoare a jocului pentru a oferi experiență / numerar / articole către alte conturi.”
„§9) Fair Play The West este un joc competitiv, iar membrii echipei sunt arbitrii. Toate disputele cu privire la încălcările de regulament și cazuri ambigue sunt responsabilitatea echipei și toate deciziile sunt definitive.”
 

X-viper

West Sheriff
Membru personal
Si renunti dupa 1 duel? :))
Eu i-am batut pe toti din prima, dar le stiam buildurile. E mai usor a doua oara.
 

M4rY

Gold digger
Apropo, daca tot sunt NPC uri si mai ales ca e vorba de concurs, ar trebui sa ii putem duela si daca suntem in protectia de dupa lesin. Eu am incercat acum si nu pot pana nu trec orele...
 

X-viper

West Sheriff
Membru personal
Nu exista nicio setare care sa ne ajute in privinta asta. NPC-uri sunt ca le-am denumit noi asa, se comporta ca niste jucatori normali, dar cu anumite setari facute (pot fi duelati fara cooldown indiferent de nivelul vostru, spre exemplu). V-am lasat 5 zile la dispozitie tocmai din acest motiv.
 

M4rY

Gold digger
Am inteles, atunci in cazul asta pot ridica alta intrebare: De ce nu apar in clasament daca sunt jucatori si mai ales daca au si ei indemanari? :)
 

X-viper

West Sheriff
Membru personal
Pentru ca sunt GM :)
Buildul il aflii si singur dupa cateva incercari esuate, daca chiar nu poti altfel.
 

uatafac

Greenhorn
Nu se poate modifica sa ii pot ataca chiar daca am lvl duel mai mare decat ei? Imi apare 'duel imposibil' la toti
 

X-viper

West Sheriff
Membru personal
Nu se poate modifica sa ii pot ataca chiar daca am lvl duel mai mare decat ei? Imi apare 'duel imposibil' la toti
Ba da. Ii poti ataca indiferent de nivel, dar trebuie sa fii membru al unui oras si sa fii duelabil (deci sa nu fii in protectia de lesin).
 
Sus